Wpis z mikrobloga

@Robol: w zamian za rozpłodowość mówisz? Nie za budowanie stałych i stabilnych komórek rodzinnych?
Bo 1/6 małżeństw w Polsce jest bezdzietna. To może zaczniemy tę umowę społeczną egzekwować i będzie nakaz ruchania do upadłego pod groźbą utraty prawnych przywilejów małżeńskich na pół roku po zawarciu sakramentu?

Pieprzenie, żeby pieprzyć. To, że nie lubisz penisa w odbycie (męskim, bo w żeńskim to pewnie lubisz) nie powinno kompletnie wpływać na obce ci osoby.
Może ty jesteś botem rozpłodowym jaśnie panującego nam rządu,


??

ale nigdzie nie jest powiedziane, że instytucja małżeństwa wynika właśnie z tej przyczyny. Instytucja małżeństwa istnieje dlatego, że obywatele mieli potrzebę formalizowania swoich związków. Wcześniej robili to religijnie, teraz robią państwowo. Nie ma żadnego powodu, aby odmawiać takiej samej usługi związkom ludzi o dowolnej orientacji.


@aegispolis: w waszym basniowym teoretycznym landzie zapewne jest inaczej ale w Polsce do tej pory bylo
Staszewski ma takie sama prawa jak hetero tylko z nich nie korzysta bo woli inne związki.


@ziemba1: To może odwróćmy sytuację i niech pary heteroseksualne latają z każdą pierdołą do notariusza, a pary homoseksualne mają wszystko łatwo załatwione?
Przecież dalej wszyscy będą mieli takie same prawa, tylko niektórzy nie będą chcieli korzystać według twojego świetnego myślenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AugustinTarrou: powinno sie je wychowywac tak aby w wieku doroslym powtarzaly schemat.

Przykro mi ze tak zwyrolsko interpretujesz taka oczywistosc. W taki ze duzo homoseksualistow to ludzie z ideologii lgbt ktora jest strasznie toksyczna i narzuca sie na innych ludzi. Bezpośrednia zależność od osób ktore podazaja za ta ideologia jest wyniszczajaca. Do tego tu chodzi o manipulacje poprzez wychowsnie sie w dsnym srodowisku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kanciak12: Wystarczy ślub dzięki któremu są rozpoznawani jako para, co upraszcza wiele spraw majątkowych

@Gwendeith: niektórzy nie chcą ślubu i też nie mogą uregulować przez to spraw spadkowo majątkowych i wielu innych.
w waszym basniowym teoretycznym landzie zapewne jest inaczej ale w Polsce do tej pory bylo i jest inaczej wiec ludzie musieli do tej sprawy podchodzic inaczej niz ty myslisz.


@ziemba1: Ale co było? Konkrety. Pokaż mi jakiś akt prawny, który określa, że małżeństwo jest przywilejem nadawanym za płodzenie nowych obywateli. Może jednak ci się po prostu wydaje, bo się nasłuchałeś propagandy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AugustinTarrou: nie wiem. Nie pytam ludzi jaka maja seksualnosc, bo mam to w #!$%@?. Plus ja jestem pewnym siebie indywidualistom wiec ciezko mi powiedzieć ze ktos sie narzuca, bo i tak sram na wszystkich.

Zreszta nie chodzi o homoseksualistow a osoby lgbt. Na reddicie dostaje raka od wysrowow cenzorujacych manipulantow (a wcale nie przegladam reddita duzo ani nie poszukuje ich wysrywow).

...

Ale wracajac do tematu to jedyne przywileje jakie rozumiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziemba1: nie ogarniam tego w ogóle. Co za problem gejom mieszkanie razem wziąć? Ja z kobietą brałem i... W teorii obcymi osobami byliśmy, Zero problemów z formalnościami. Jakbym chciał mógłbym z wujkiem, dokumenty wyglądałyby identycznie.
@Gwendeith: dlatego istnieje 500 plus zeby bezdzietne malzenstwa dokladaly sie do dzieci bo ostatecznie panstwa interesuje tylko to zeby robic im nowych podatnikow.
Panstwo rozumuje tak ze musi zachecic do malzenstw stad ulgi, a potem zachecic do posiadania dzieci stad 500plusy.
To wszystko biznes i gowno urzednikow obchodzi czy ty sie kochasz lubisz czy szanujesz z chlopakiem dziewczyna czy sasiadka.
Czyli kościelne zaspokajają postulowaną przez Ciebie potrzebę formalizacji?


@chce_blokowac_tagi: Ja się do ślubu nie wybieram. Zapytaj tych, o których mowa, czy chcieliby brać ślub w kościele, czy jednak woleliby od państwa, na które płacą podatki i które powinno być dla obywateli.
@AugustinTarrou: ojezu ale ty jestes glupi xD musze rozmawiac z toba jak z dzieckiem czy nie umiesz czytac logicznie i laczyc watki?

serio teraz mam tracic czas na nauke powiazan miedyz kolejnymi zdania i jak je interpretowac?

0. nigdzie nie napisalem ze nikt sie nie narzuca
1. duzo tematow w ktorych ludzie sie narzucaja to trywializmy, np problem aborcji, jest logiczne obiektywne podejscie do kazdego z tych przelomowych swiatopogladowych tematow i
z którego #!$%@? spadłeś ze ma takie same prawa ? XD chłopczyku ty nawet swojej dziewczyny nie odwiedzisz w szpitalu gdyby była w krytycznym stanie jak nie będziecie w związku małżeńskim bo nie jesteś formalna rodzina xD tylko ty ten zwiazek możesz zawrzeć


@twoi_oyciec: To jest mit. W związku nieformalnym wystarczy zrobić upoważnienie w epuapie przez internet.
@ziemba1:
Obstawiam w ciemno, że gdyby zlikwidować instytucję małżeństwa i kazać parom hetero załatwiać sobie wszystko "u notariusza", to trzask dupy byłby słyszalny aż w Niemczech, a wycie wszelkiej maści januszków i grażyn nie miałoby końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I słusznie zresztą, bo to byłoby tylko i wyłącznie utrudnianie im życia. Tak jak teraz bezsensownie utrudnia się życie osobom homoseksualnym. I przechodzi to bez większego echa