Wpis z mikrobloga

Glapa wczoraj na konferencji mówił, że oni przecież zatrudniają 3300 osób, w tym 200 analityków i wszyscy korzystają z ich danych. To prawda. Tylko ja np. w tych danych widziałem pół roku temu inflację lecącą za księżyc, a oni 3%. XD Dalej prezes furka, że podnosiny nie są spóźnione, skąd ten pomysł.

Podnosiny są koszmarnie, wręcz niedorzecznie spóźnione i trochę ręce opadają, że oni nie potrafią połączyć kropek.

Problem jest taki, że w RPP siedzą teoretycy, którzy rynki finansowe znają z książek, niekoniecznie aktualnych, a największym osiągnięciem traderskim jest konto maklerskie z 2004 w mBanku. Może oni tam na dole mają dobrych analityków, ale góra jest dobierana wg wisimisie wąskiego grona osób i zasadniczo z politycznego klucza. To jakby profesorowi z polskiej uczelni kazać coś zrobić na produkcji.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 20
to może ja zapytam przewrotnie, który bank centralny na świecie podniósł stopy odpowiednio wcześniej? Oczywiście nie zmienia to faktu że prezes NBP gada głupoty.


@Chandox:
To ja powiem przewrotnie, że lepiej uczyć się na cudzych błędach niż je powielać.
@Magiel-19 i tak spóźniona ale to prawda zrobili to wcześniej. Mimo to teraz mają nawet większą inflację od nas. Ciekawe czy u nich zacznie szybciej spadać dzięki temu że wcześniej zaczęli podnosić.
@mickpl: z jakiegoś powodu rada obniżyła stopy kiedy rząd dawał hajs, teraz mówi że jak rząd daje hajs to trzeba mocniej zacieśniać,
Skąd pomysł że wtedy ludzie nie przeżyliby trzech miesięcy z normalną rata tylko ta stówka czy dwie plus hajs od rządu były ich być albo nie ale teraz rata wyższa o +50% od tej sprzed obniżek ma być gorzkim lekarstwem xD
xD

Gdyby nie obniżka stóp do zera dziś
@mickpl: Ale oni doskonale potrafia łączyć kropki. Po prostu mieli te kropki w dupie, bo wiedzieli, ze do wyborów jeszcze jakoś to będzie, wiec następna władza będzie miała apogeum inflacji, kryzysu, itd. A oni nie chce wygrać następnej kadencji, bo wiedza, ze to będą trudne czasy, wola się wtedy wycofać, pokrzyczeć, ze za ich czasów tak zle nie było i wrocic na następna hossę. A Polacy to idioci, którzy nie ogarniają
@mickpl: a co widzisz teraz w tych danych? To jest bardzo ciekawy temat. Czy mógłbyś napisać:
1. Co widzisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°),
2. Co to za dane i skąd je pobrać?
3. Jak je analizujesz, budujesz modele, itp?

Jeśli masz jakieś linki lub hasła które wpisać w google to też podeślij, chętnie sobie poczytam
@mickpl mick, wyylumacz mi proszę czemu Czesi maja wyzsza inflację niż my a zaczęli podnosić stopy wcześniej. Nie bardzo rozumiem więc jak ktoś wytłumaczy to będę wdzięczny
@mickpl: Nie wiem jak z jakością analityków w NBP, ale nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek, kto ma coś wspólnego z ekonomia (np czytanie forum bankiera) nie wiedział gdzie tem statek zmierza. Sadze ze wszyscy co do jednego w NBP tez to wiedzieli. Problem natomiast w tym ze Glapa to sługus Kaczyńskiego i w imię wyników wyborczych i ratowania bieżącego budżetu jest w stanie zniszczyć „dobrobyt” mieszkańców tego kraju i #!$%@? gospodarkę.
@mickpl: Nic mnie tak nie #!$%@? jak to wieczne umniejszanie pisowcom, nie wiem- staje Ci na myśl że jesteś mądrzejszy od ich analityków? To nie są idioci- to wyrachowani złodzieje i zaręczam, że wiedzieli co się święci, poprostu ich interesy nie pokrywają się z interesami obywateli.
Lekceważcie przeciwnika dalej, ale koniec końców to oni dostają sowite premie i podwyżki za nasze pieniądze.