Wpis z mikrobloga

Szukam obecnie materiałów do nauki modułów ML w Pythonie (sklearn, Tensorflow). Aspekt teorytyczny jest mile widziany, ale nie jest priorytetem, ponieważ mam od tego przedmiot na uczelni. Zależy mi na tym, aby było dużo praktyki i weryfikacji wiedzy - zadań lub projektów. Zna ktoś może odpowiednie książki/kursy/serie na YT? Osobiście znalazłem ze dwie/trzy sensownie wyglądające serie na youtube oraz dwie książki na PWN Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn i TensorFlow oraz Python Machine learning i deep learning. Czy ktoś poleca te książki? Jeśli nie to czy zna lepsze alternatywy?
#programista15k #datascience #ai #si #sztucznainteligencja #machinelearning #studbaza #python #programowanie
  • 11
@pustelnikk: Polecam też kurs na yt od Sebastiana Raschki, czyli autora książki której podlinkowałeś. Są to zajęcia online które prowadzi na jakimś uniwersytecie w stanach. klik

Możesz zrobić kursy na datacamp ze specjalizacji data science. Potrenujesz pandasa i trochę sklearn. Jest tam chyba też projekt do zrobienia, więc też polecam.

Jest jeszcze seria MLZoomCamp na yt. xDD Wybierz ten kurs, który ci najbardziej pasuje.
@pustelnikk robiłem kurs TF na superdatascience.com, nie był za darmo ale pełen profesjonalizm i dużo z niego wyniosłem. Mają też sporo innych kursów dotyczących całego IT dookoła data science, też kilka z nich robiłem oraz polecam.
Polecam tez ksiazke Aureliena Gerona z jaszczurka. Jest sporo aplikacji metod, sa zadania zeby cos zaimplementowac i sa notebooki z rozwiazaniami