Wpis z mikrobloga

Przez prawie dwa lata 416k osób wzięło pożyczki o absurdalnych rozmiarach, po podpisaniu umowy w której było wyraźnie zaznaczone, że wiąże się to z ogromnym ryzykiem konieczności płacenia wysokich rat w przyszłości.

Jak te raty wzrosły, a było oczywiste, że w perspektywie 30 lat wzrosną, to wyciągają ręcę po pomoc do pozostałych osób, bo kasa przecież nie weźmie się z powietrza.

Nawet kiedy było już wiadomo, że stopy pójdą do góry, trąbił o tym KNF i UOKiK to szukali drugiego dna, że przecież skoro bank oferuje stałą stopę to zapewne ich chce oszukać i stopy będą spadały.

Teraz jest granie na emocjach, że ja przecież tylko chciałem gdzieś mieszkać podczas gdy prawie nikt nie brał na to minimum żeby gdzieś mieszkać, tylko zaczynał wizytę u doradcy od słynnego pytania jaką mam zdolność - co oznacza to samo co ile mogę wziąć pod korek.

Wyśmiewanie ludzi, którzy nie chcieli brać udziału w tym szaleństwie i wyzywanie od peroniarzy, powtarzanie przy każdej możliwej okazji, że hehe to ty już chyba nigdy nie kupisz, u mnie w okolicy od kiedy ja kupiłem to wzrosło, że hoho, jak tam na wynajmowanym - zostawiam na marginesie.

Ludzie, miejcie trochę godności.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #takaprawda
  • 74
@mickpl: wyraźne zaznaczenie o ogromnym ryzyku to jest zapis jak na giełdach forexowych:

"Inwestycje na rynku forex z wykorzystaniem dźwigni finansowej obarczone są dużym ryzykiem poniesienia straty, łącznie z możliwością utraty wszystkich zainwestowanych funduszy.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy
Przecież jest dołączana tabela z wiborem i symulacją kredytu. U niektórych tabelka kończyła się na wiborze 20ꌸo ma niby bank więcej zrobić, pisać klientom symulację na czole?


@mickpl: ja nie miałem żadnej tabelki i w podpisanych papierach jej również nie ma.
Na moja prośbę o przedstawienie mi symulacji panie z ING powiedziała cos w stylu:
„doradca podatkowy powinien ją panu pokazać, ja nie mam jak”

XD
Powtórzę jeszcze raz.
Jeżeli z jakichkolwiek publicznych czyli moich (wspólnych) pieniędzy ktoś zadecyduje, żeby ulżyć kredyciarzom to pieprze ten grajdoł i emigruje.

Mogłem kupić mieszkanie 120m2 w samym centrum miasta w kamienicy po super stawce, z możliwością podziału na dwa niezależne. Jakiś rok przed covid. Nie zdecydowałem się tylko dlatego bo spodziewałem się inflacji w ciągu kilka najbliższych lat (w końcu ludzie nie mogą się wciąż bogacić bez wzrostu produktywności), a nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@mickpl: Nie rozumiem argumentu, że było wiadomo, że to tylko promocja 0%.
To było oczywiste dla wszystkich, ale co innego wrócić ze stopami do poziomu sprzed pandemii lub ciut wyższymi, a co innego wywalić rekordy wieloletnie, gdy nikt się tego nie spodziewał, oczywiście poza mędrcami z wypoka.
@mickpl: fajny z ciebie chłopiec i lubię twoje wpisy. zastanawiam się jednak co jest twoją osobistą motywacją, by poświęcać na to aż tyle czasu? czy przez lata czułeś się upokorzony, obserwując oskarkow, którzy wyprowadzali się z karinami na osiedla deweloperskie, a ty wciąż mieszkałeś z mamą? i to jest taki twój czas zemsty? odp
@mickpl: swoją drogą chyba każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że stopy pójdą do gory. ja stałymi zacząłem się interesować jeszcze przed pierwszymi podwyżkami, ale dałem się nabrać na te gówno warte prognozy analityków w zasadzie wszystkich banków, że stopy to max do 0.25 lub 0.5 do końca 2022. uważam, że to było celowe działanie mające na celu zniechęcanie ludzi do przechodzenia na stałe oprocentowanie na dobrych warunkach
@mickpl: powiem tak, jak brałem kredyt to wiedziałem co podpisuje, teraz mam ratę wyższę o 6 stówek niż rok temu, ale tylko stówkę więcej niż na początku - trudno xD

Jednej rzeczy nie wiedziałem, otóż nie wiedziałem, że ten cały WIBOR jest ustalany w majestacie prawa w formie zmowy cenowej lub też kartelu. Wskaźnik ten nie ma odzwierciedlać stóp procentowych, a ma odzwierciedlać koszt pozyskania kapitału przez bank. Na obrazku wrzucam
jasha - @mickpl: powiem tak, jak brałem kredyt to wiedziałem co podpisuje, teraz mam ...

źródło: comment_1649769317XadcrMwUy9V4AahjnUIin0.jpg

Pobierz