Wpis z mikrobloga

Przez prawie dwa lata 416k osób wzięło pożyczki o absurdalnych rozmiarach, po podpisaniu umowy w której było wyraźnie zaznaczone, że wiąże się to z ogromnym ryzykiem konieczności płacenia wysokich rat w przyszłości.

Jak te raty wzrosły, a było oczywiste, że w perspektywie 30 lat wzrosną, to wyciągają ręcę po pomoc do pozostałych osób, bo kasa przecież nie weźmie się z powietrza.

Nawet kiedy było już wiadomo, że stopy pójdą do góry, trąbił o tym KNF i UOKiK to szukali drugiego dna, że przecież skoro bank oferuje stałą stopę to zapewne ich chce oszukać i stopy będą spadały.

Teraz jest granie na emocjach, że ja przecież tylko chciałem gdzieś mieszkać podczas gdy prawie nikt nie brał na to minimum żeby gdzieś mieszkać, tylko zaczynał wizytę u doradcy od słynnego pytania jaką mam zdolność - co oznacza to samo co ile mogę wziąć pod korek.

Wyśmiewanie ludzi, którzy nie chcieli brać udziału w tym szaleństwie i wyzywanie od peroniarzy, powtarzanie przy każdej możliwej okazji, że hehe to ty już chyba nigdy nie kupisz, u mnie w okolicy od kiedy ja kupiłem to wzrosło, że hoho, jak tam na wynajmowanym - zostawiam na marginesie.

Ludzie, miejcie trochę godności.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #takaprawda
  • 74
  • Odpowiedz
@mickpl i za 5-7 lat te raty beda w oczach innych smiesznie niskie ¯_(ツ)_/¯ , jako przyklad moge podac siebie, kupilem kilka lat temu mieszkanie w duzym miescie, rynek wtorny, cena 320k, obecnie zostalo mi 80k do splaty, do konca roku jak zacisne zeby biore rozwod z bankiem, w miedzy czasie kilkadziesiat k na remont wybulilem jeszcze, jak to zrobilem nie wiem, obecnie mam 1300raty, na przelomie 2016-17 kwota 320k byla
  • Odpowiedz
@Nester86 Przede wszystkim to nie wam. Bo ja już mam spłacony kredyt.
Poczytaj to co wcześniej zasugerowałem to zmienisz zdanie na temat tego co się dzieje.
Wcześniej ludzie zostali wydymani na kredytach frankowych. Teraz skala przekrętu jest większa bo i kwoty udzielonych kredytów są rekordowe i ich liczba.

Ja nie pisałem o tym kiedy ceny spadną ale zakładam że jeszcze z rok, może dwa. Niewypłacalność nie przychodzi z dnia na dzień.
  • Odpowiedz
@Nester86 Przejąłem się twoją ignorancją i udzielaniem się w tematach o których nie masz pojęcia.
Kolegów mam gdzie indziej. Poczytałem co wypisujesz na wypoku i zaniemówiłem. Pewnie rocznik 86? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz