Wpis z mikrobloga

@krowi_placek: nie znam tej od kawy, ale znam osobiście dziewczynę która była pod podobnym wpływem faceta (choć nie chodziło o sterylizacje akurat). Nie zmienia to jednak problemu z prawem.
Sam tego nie rozumiem, jestem za pełną wolnością, prędzej przychylałbym się do sterylizacji niż późniejszej aborcji dlatego nie wiem dlaczego do tej pory nikt nie rozwiązał tej kwestii.
Pewnie gdyby usiedli do tego jacyś mądrzy ludzie udałoby się stworzyć prawo zezwalające na
@suqmadiq2ama: w Polsce mogliby wprowadzić program obowiązkowej sterylizacji dla tych co pobierają 500+ i nie pracują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A dla takiej młodej dziewczyny na początek chyba lepsza byłaby miedziana wkładka, działa przez ~5 lat, miałaby czas by przemyśleć swoją decyzję na spokojnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@suqmadiq2ama: To niech dadzą dostępny do sterylizacji, po dokładnym zbadaniu, oświadczeniu podpisanym wraz , doradcą prawnym czy notariuszem, że świadomie i dobrowolnie podejmuje się tej operacji i jest świadoma konsekwencji pod względem płodności (każda operacja niesie ryzyko błędu lekarskiego: krwotoku, pogorszenia zdrowia to wiadomo lekarz i szpital pociągnięci do odpowiedzialności) plus rozmowa z psychologiem i psychiatrą, że jest to trwała i świadoma decyzja.
Z drugiej strony nie zabronimy wszystkim wiązania jajowodów
@suqmadiq2ama państwo potrzebuje dzieci bo ktoś musi na te podatki pracować, więc wola by ktoś wpadał niż się sterilizował. Nie wiem jak to hormonalnie wygląda poźniej ale może ma wielki wpływ jak na enuchów xd
@JuneJohn: Na te własnie pytania stara się znaleźć odpowiedź etyka jak i filozofia. Fajnie, że poruszasz te tematy. W krajach cywilizowanych, oraz o dziwo w chrześcijaństwie, prawo pierwszeństwa życia, pomiędzy dzieckiem a matką, ma kobieta. Dlatego filozoficzny spór o aborcję, daje pierwszeństwo życia kobietom. Dlatego zawsze ratuje się najpierw matkę a potem dziecko. Nawet słynne powiedzenie przy ratowaniu określa kolejność: kobiety i dzieci. Temat ciekawy i do poczytania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@JuneJohn: ta użytkowniczka give me a coffee ma dość poważne problemy psychiczne i nie jest wzorem do nasladowania ani do cytowania. Patrząc choćby na to, co napisała powyżej. Jednak sporo ludzi w tym wieku jest juz pewna swoich poglądów.

@krowi_placek: #!$%@? do dupy jest się pewnym w wieku 18 lat. Człowiek do matury się uczy i zazwyczaj dopiero zastanawia na jakie iść studia, nawet tego nie będąc pewnym.

Osiągnięcie dojrzałości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@give_me_coffee: ja znałem parę. nie chcieli mieć dzieci. ale moja różowa mówiła, że to on nie chce, a ona by chciała, się się boi przyznać, bo on by ją zostawił.
tak się jednak ułożyło, że to ona odeszła a po dwóch latach już miała dziecko z innym facetem.
ale nawet ta historia nie usprawiedliwia faktu, że lekarz może odmawiać dorosłej kobiecie zabiegu, choćby i był przeświadczony, że się myli. to jest
że też nikt nie pomyślał o ludziach chorych lub posiadających geny nieprzyjemnych chorób, tych którzy rzeczywiście nie powinni się rozmnażać i o tym wiedzą, czy ci ludzie też mają szukać lekarzy do sterylki po 6 lat? nie no niech wysrajá kolejne gówniątko do #!$%@? na emeryturki, choćby chore ale za to świnte życie aniołek do nieba pujdzie