Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko151
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

610

2 godziny w maratonie złamane

2 godziny w maratonie złamane

Kenijczyk Sebastian Sawe przebiegł maraton w Londynie w 1:59:30, tym samym pobijając rekord świata i jako pierwszy człowiek w historii przebił w oficjalnych zawodach barierę 2 godzin.

rales
rales
z
bbc.com
dodany: 26.04.2026, 11:18:15
  • #
    bieganie
  • #
    sport
  • #
    maraton
  • #
    rekord
  • #
    biegajzwykopem
  • #
    londyn
  • 198
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Poprzednia rekordzistka z 3 złapana na dopingu
mindy-moo
z theguardian.com
  • -1
Omówienie tego co tu się dziś wydarzyło
PunkRockMetalBeer
z youtu.be
  • -6

Komentarze (198)

najlepsze

PunkRockMetalBeer
PunkRockMetalBeer
26.04.2026, 13:29:33 via Android
  • 281
Dwóch poniżej 2h i trzech którzy poprawili poprzedni rekord świata tempo 2:50min/km jest nieosiągalne dla większości z nas, spróbujcie przebiec jeden kilometr na 3:59min/km ( jeden z moich bloków treningowych żeby przebiec sub 20min 5k) ale żeby biec przez 2 godziny tempem które dla normalnych ludzi jest niczym innnym jak sprintem to jest kosmos, wielki szacun, gdzie są granice ludzkich możliwości, człowiek sobie myśli
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

G.....e
G.....e
konto usunięte 26.04.2026, 13:57:51 via Wykop
  • 63
@PunkRockMetalBeer: łatwiej jest napisać, że jest to osiągalne jedynie dla kilku osób na świecie :)
  • Odpowiedz
Rudz1elec
Rudz1elec
Rudz1elec
26.04.2026, 14:22:42 via Wykop
  • 37
@tajek: substancja
Substancja
Sublokator

Sub 20min? XDdddddddxxxdd
  • Odpowiedz
Irytacja100
Irytacja100
Irytacja100
26.04.2026, 13:54:52 via Wykop
  • 173
Proponuje wprowadzić dyskryminacje pozytywną Kenijczyków, żeby wyrównać systemowe i społeczne nierówności .
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anticaralho
Anticaralho
Anticaralho
26.04.2026, 15:39:20 via Wykop
  • 16
@Irytacja100: on biegnie po to co zabrali mu kolonizatorzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
EnderWiggin
EnderWiggin
EnderWiggin
27.04.2026, 04:37:16 via Android
  • 6
@Anticaralho: Ćwiczą na Black Friday.
  • Odpowiedz
Ksemidesdelos
Ksemidesdelos
26.04.2026, 14:51:55 via Wykop
  • 160
ma talent w nogach, pare dni temu rowerem jechałem podobny dystans i wyszło mi pół godziny dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ksemidesdelos - ma talent w nogach, pare dni temu rowerem jechałem podobny dystans i ...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nomysza6666
nomysza6666
26.04.2026, 15:29:33 via Wykop
  • 161
@Ksemidesdelos: nastepnym razem musisz sprobowac jechac rowerem zamiast go prowadzic ale tez szacun
  • Odpowiedz
Ustrojstwo
Ustrojstwo
26.04.2026, 16:13:07 via Wykop
  • 2
@Ksemidesdelos: To dlatego że jesteś biały
  • Odpowiedz
IHERMESI
IHERMESI
26.04.2026, 14:05:29 via Wykop
  • 107
to dowód na to że medycyna dzisiejsza jest zaawansowana i sterydy działają naprawdę dobrze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

printcsreen
printcsreen
26.04.2026, 15:49:38 via Wykop
  • 37
@IHERMESI: no tak jest własnie, wyszło coś nowewgo i teraz patzrec jak beda sypac sie kolejne rekordy w takuch dyspypolinach
  • Odpowiedz
Fre4ko
Fre4ko
27.04.2026, 07:22:01 via Wykop
  • 4
@IHERMESI: Niestety kluczowe są predyspozycje. Szprycujac osobę predysponowaną robi się z niej cyborga, kosztem minimalnych skutków ubocznych. Naszprycowana osoba bez predyspozycji, jedyne co osiągnie to dużo skutków ubocznych i problemy ze zdrowiem.
  • Odpowiedz
Langus
Langus
26.04.2026, 12:55:02 via Android
  • 49
Tempo około 2.50. Szacun
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lasoslaw
Lasoslaw
Lasoslaw
26.04.2026, 13:27:25 via Android
  • 73
@Langus: Nie każdy biegacz anator sprint w takim tempie jest w stanie zrobić, a co dopiero utrzymaç jest przez dystans maratoński. Kosmos
  • Odpowiedz
997patrzy
997patrzy
997patrzy
26.04.2026, 13:47:14 via Wykop
  • 58
@Lasoslaw: jakbym km przebiegl tym tempem to bylbym mega zachwycony. Caly maraton jak mowisz to jakis kosmos xd
  • Odpowiedz
Topibambur
Topibambur
Topibambur
26.04.2026, 16:51:43 via Android
  • 46
Dla kogos kto biega, biegal, albo siedzi troche w temacie, wie jakim absurdem jest ten wynik. Dla przecietnego smiertelnika rasy bialej, zrobienie tej trasy w takim czasie rowerem bez odpoczynku bedzie spoko wynikiem. Niech to bedzie caly komentarz do tego znaleziska. Szacun w ch**
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Topibambur
Topibambur
Topibambur
26.04.2026, 17:44:24 via Android
  • 38
@3wolny: Zabierz swoja babe na rower, jedz z nia na rowni i zmierz tempo. To jest moja definicja "przecietnego smiertelnika". Uwierz, ze wyjdzie sporo ponizej 20km/h
  • Odpowiedz
Topibambur
Topibambur
Topibambur
26.04.2026, 17:45:20 via Android
  • 14
@krebul: dla kogos sredniozaawansowanego tak. Dla amatora, ktory dla mnie jest tym przecietnym uzytkownikiem bicykla - nie
  • Odpowiedz
figus102
figus102
26.04.2026, 14:44:26 via Android
  • 28
Przypomniał mi się taki radziecki film krōtkometrażny. Były zawody biegowe i jeden trener biegł koło swojego zawodnika i cały czas mu zdawał relacje. Biegał na szpice wyścigu sprawdzał kto prowadzi, wracał do swojego zawodnika i wszysko komentował. Na kōniec biegu mobilizowal go, jego zawodnik wyszedł na prowadzenie i wygrał, a on sam wcześniej przybiegł na metę żeby go uściskać.
Nie pamiętam tytułu.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Audytorix
Audytorix
Audytorix
26.04.2026, 15:11:49 via Wykop
  • 14
@figus102: "Dystans" (ros. Дистанция) z 1975 roku, w reżyserii Edwarda Gawriłowa?
  • Odpowiedz
figus102
figus102
27.04.2026, 06:03:26 via Android
  • 12
@aloszaa: to jest to. Na ruskim reddicie zapytałem. Trochę z tym trenerem, to był chlopiec.
figus102 - @aloszaa: to jest to. Na ruskim reddicie zapytałem. Trochę z tym trenerem,...
  • Odpowiedz
Kalwi
Kalwi
26.04.2026, 13:47:14 via iOS
  • 26
Zawody w uciekaniu przed siatką
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SiekYersky
SiekYersky
26.04.2026, 13:55:02 via Android
  • 1
@Kalwi: badum tss
  • Odpowiedz
marek_s80
marek_s80
marek_s80
26.04.2026, 14:21:04 via Wykop
  • 10
@Kalwi: dlatego nie obywatel USA, jego przodkowie też szybko biegali
  • Odpowiedz
Jacolex
Jacolex
26.04.2026, 14:02:26 via Android
  • 22
To jest niesamowite. Ja bym na setkę z takimi przegrał, gdyby biegli tym tempem.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mils
Mils
26.04.2026, 18:59:13 via Android
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Mils
Mils
27.04.2026, 05:34:24 via Android
  • 3
@maniek-maniewski: cisnij bieznie i dasz rade. Podstawa to utrzymanie stałego tempa. Ale musisz miec zbudowaną baze tlenową i glowe nastawioną na wynik👍
  • Odpowiedz
prawdecipowiem
prawdecipowiem
prawdecipowiem
26.04.2026, 15:04:19 via Wykop
  • 16
Lol, bieganie setek na 17 sekund przez dwie godziny (!!!) Najnudniejszy sport na świecie, ale ok, wynik robi wrażenie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4371
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3216
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3112
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2032
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #biegajzwykopem
  • #sztafeta
  • #sport
  • #rower
  • #enronczlapie
  • #piterbiega
  • #swierczeworun
  • #silownia
  • #garmin
  • #maraton
  • #bieganiepromo
  • #2137
  • #buty
  • #kiciochpyta
  • #pytanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking