Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Po 2 latach solidnej nauki Javy udało mi się znaleźć pierwszą pracę w życiu i nie daję sobie rady. W tym samym czasie został przyjęty drugi junior, to też jest jego pierwsza praca i on ogarnia wszystko czego ja nie. Senior mi mówi, żebym napisał skrypt w bashu. Nigdy w bashu nie pisałem. Pytam się tego drugiego juniora czy on to umie, odpowiada że tak. Komendy linuxowe to samo :(. Nie uczyłem się ich, bo myślałem że sama wiedza z Javy mi wystarczy na JAVA developera. Myliłem się, muszę umieć grep, ls z flagami, awk. Dla mnie to nowości. SQL kolejna rzecz. Kiedy miałem się tego nauczyć i skąd ten drugi junior wie wszystko? Mam ochotę zapytać go skąd on wszystko wie.
Ja się uczyłem Javy i springa. Myślałem że to wystarczy, a tu wygląda na to że powinienem poświęcić kolejny rok na naukę podstaw baz danych, sieci, linuxa, a najlepiej jeszcze dockera, jenkinsa i innych..

#programowanie #naukaprogramowania #pracait #pracbaza #junior #java #linux

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6200356c3be9540a5d0243ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 46
@AnonimoweMirkoWyznania: bootcampowiec?
Typowy student moze nie tyle co umie, ale chociaz liznal linuxa i podstaw basha. Wiec wyglado to, ze jestes tym co sie przebranzowil lub #!$%@? bootcampa.
Tak czy siak brawo, teraz zobaczyles wlasnie jak wyglada prawdziwy swiat. Kup sobie do domu rasberry pi i postaw sobie pihole. Taki serwer DNS, ktory wycina reklamy/ Pobawisz sie linuxe i czegos sie nauczysz.
Nigdy w bashu nie pisałem.


@AnonimoweMirkoWyznania: to jeżeli biorąc dokumentację nie jesteś wstanie ogarnąć w 1-2 dni na poziomie to szczerze współczuję. Język to tylko narzędzie nie raz będziesz musiał w 5 minut nauczyć się czegoś nowego z nienacka i bez ostrzeżenia. Potraktuj to jako ostrzeżenie że nie masz jeszcze kompletu skilów deva, otwórz redbulla i do rana napisz co musisz ucząc się przy okazji reszty.