Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Po 2 latach solidnej nauki Javy udało mi się znaleźć pierwszą pracę w życiu i nie daję sobie rady. W tym samym czasie został przyjęty drugi junior, to też jest jego pierwsza praca i on ogarnia wszystko czego ja nie. Senior mi mówi, żebym napisał skrypt w bashu. Nigdy w bashu nie pisałem. Pytam się tego drugiego juniora czy on to umie, odpowiada że tak. Komendy linuxowe to samo :(. Nie uczyłem się ich, bo myślałem że sama wiedza z Javy mi wystarczy na JAVA developera. Myliłem się, muszę umieć grep, ls z flagami, awk. Dla mnie to nowości. SQL kolejna rzecz. Kiedy miałem się tego nauczyć i skąd ten drugi junior wie wszystko? Mam ochotę zapytać go skąd on wszystko wie.
Ja się uczyłem Javy i springa. Myślałem że to wystarczy, a tu wygląda na to że powinienem poświęcić kolejny rok na naukę podstaw baz danych, sieci, linuxa, a najlepiej jeszcze dockera, jenkinsa i innych..

#programowanie #naukaprogramowania #pracait #pracbaza #junior #java #linux

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6200356c3be9540a5d0243ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 46
Nigdy w bashu nie pisałem. Pytam się tego drugiego juniora czy on to umie, odpowiada że tak. Komendy linuxowe to samo

Mam ochotę zapytać go skąd on wszystko wie.


@AnonimoweMirkoWyznania: takie rzeczy są na studiach, więc odpowiadając - zapewne stąd. Jeżeli jest juniorem to ma nad tobą przewagę taką że widział podstawy i wie gdzie i czego szukać, bo na to że płynnie nawala w bashu i SQLu są raczej małe
łatwo się mówi jak się tego używało wcześniej. ja w pracy pierwszy raz miałem styczność z linuxową konsolą.


@AnonimoweMirkoWyznania: A ja jechałem juniorów, co mi pisali, że czegoś tam nie mogą znaleźć grepem, bo złożenie regexa z escapowanymi znakami (\)ich przerosło xDDD
Typie ty ogarnąłeś to "programowanie" na tej samej zasadzie, co jakbyś poszedł na medycynę i powiedział, że chcesz zostać chirurgiem, bo raz skalpelem pokroiłeś kurczaka i w ogóle ćwiczyłeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kimikini: ale przecież to do crudów też potrzebne, zwłaszcza w korpo (będących studnią na juniorów), bo oni tam mają ogromne ilości danych. Jak to tak wygląda, to jesteśmy bliżej "marketingu i zarządzania" niż przypuszczałem.
@tellet: bait nie bait ale ja niedawno pracowalem z juniorem z ponad rocznym doswiadczeniem ktory nie wiedzial co to tabela w bazie i nigdy nie slyszal o kluczu obcym. udawalo sie tyle czasu odbijac z jakimis drobnymi taskami i ktos sie zawsze litowal i pomagal robiac cos za ta osobe ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°), ew kreatywnie zarzadzac czasem xd heh
#!$%@? komentarze jak na elektrodzie.


@AlexRaven: to komplement. Dzięki dyscyplinie elektroda przetrwała, podczas gdy 90% for padło gdy rozwinął się FB.
Myślisz że czemu jak coś szukasz w google to ciągle wyskakuje link do Elektrody?
@tellet: Mentalnie jesteś na poziomie takiego starego zgorzkniałego dziada, który dowartościowuje się nieporadnością innych, bo ten ktoś dopiero coś zaczyna w tym kierunku robić. Pokolenia się zmieniają, ale jak widać mentalność w polskim społeczeństwie pozostaje bez zmian.