Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Pobierz
źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg
  • 314
@Inkwizytor_91: to pechowo, wspolczuje, ja mialem 4 montaże kuchni z ikea i z żadną nie bylo problemu, powiem więcej, bylem bardzo zadowolony bo jednen raz skladali 3 kuchnie w trzech mieszlaniach sasiadujacych i ogarmeli sie w dwa dni. Jedyny problem to ikea dala zle zawiasy do jednej kuchni i musiałem potem sam sobie zamontowac.
@NorthWarrior: @CzterySiedem: @konto_dla_trybu_nocnego: skrecanie kuchni to minimum jeden dzien pracy. Pamietsjmy ze kazde agd ma inny system montazu frontow, do tego super jak instaalcja hydrauliczna i elektrycxna jest dobrze zrobiona i pasuje do ukladu kuchni. Kolejna sprawa to poziom podlogi, ostatnio mialem podloge gdzie gosc kupil tak krzywe pkytki ze roznice w pkytce obok byky 2 cm. Kolejna sprawa regulacja frontów a zwlaszcza szuflad.
Najbardziej wkurzające jest to że najpierw trzeba walczyć żeby uznali reklamację bo powiedzieli że to słowo przeciwko słowu.
Potem jak już uznali za zasadna to nie mogę otrzymać informacji co podlega reklamacji. Przysłali trochę mebli. na podmianie i to by było na tyle.
Mam uszkodzony sufit, ścianę i zmywarkę i nadal nie wiem co w tym temacie. A jak zamontują kuchnię od nowa to nikt nie pomaluje sufitu i zmywarki.
Ikea każe
@Inkwizytor_91 no ikea jest tańsza ale to się nie bierze z niczego. Charytatywnie przecież cen nie obniżają, muszą na czymś zarobić. Płyty są gorszej jakości niż płyty z których robią stolarze, są cieńsze, łatwiej się kruszą i są bardziej miekkie. Okleina też jest gorsza ale za to klejona na drogich maszynach wiec wyglądają ładnie i nie ma przerw. Budują na szybkozłączkach przez co meble z czasem robią się niestabilne. Blum w ikei
@Wap30 po to, żeby wszystko było idealnie dopasowane i dograne, zmontowane i wyglądało porządnie. Wszystko się zużywa, oczywiście, to nie podlega dyskusji. Ale jak meble są wpasowane idealnie w wymiary i potrzeby kuchni, to przetrwają dużo dłużej bo szafki będą idealnie spasowane, nic o nic nie będzie trzeć, uchwyty nie będą odpadać po roku i przede wszystkim nie będzie Cię wkurzać ta niedoskonałość kuchni.

A co do terminów - trzeba szukać. My
@Inkwizytor_91: Niestety ale czasami właśnie pojawiają się złe opinie o montażu. Sama jakoś jest bardzo spoko, w domu mam kuchnię od stolarza, teraz w mieszkaniu robię sam kuchnię z Ikea. Tak samo widziałem u znajomych kuchnie robione i u stolarza i w Ikea i wnioski mam takie, że jeśli chodzi o materiał, to nie ma żadnej różnicy, a jak są różnice, to głównie w wykonaniu, no i niekoniecznie na niekorzyść Ikea,