Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Inkwizytor_91 - Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam op...

źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg

Pobierz
  • 315
  • Odpowiedz
@Inkwizytor_91: ja wiem ,ze nerwow juz stracileś wiele i kasy ,ale nie pozostaje Ci nic innego jak udac sie do prawnika i ewentualnie do UOKiK. Za uszkodzenia i blednie wykonane zlecenie odpowiada zleceniodawca (Ikea) a nie zleceniobiorca (Ty), toteż nie Ty masz sie certolić z podwykonawcami Ikea. Proponuje nie pisac i nie dzwonic juz do Ikea bo to strata czasu. Jak to sie u nas mówi, kręć Małysza i sie
  • Odpowiedz
@Inkwizytor_91: czy ja tam dobrze widzę 4 żyłowy przewód 2,5mm². Hmmm... nie jestem specem co prawda ale teść elektryk chyba 4mm² mi dał do indukcji. Masz tam podpięte 2 fazy czy tylko jedną? Sprawdź w dokumentacji indukcji jakie są moce i jakie przewody są potrzebne.
  • Odpowiedz
Nie uważam żeby meble od stolarza miały dużo lepsza jakość.

Problemem jest jakość montażu.


@Inkwizytor_91: problemem logicznym jest oddzielenie jednego od drugiego. Stolarz robi i montuje - odpowiada za całość. No i nie musisz płacić za całość z góry .
Właśnie masz do czynienia z różnicą , kiedy odpowiedzialność jest rozproszona
  • Odpowiedz
@Xune: a tam gadasz, mi stolarz zrobił naprawdę świetną kuchnię, solidne materiały, perfekcyjnie spasowała. Za to w sypialni mam IKEĘ i nawet nie wiesz, ile nerwów straciłem na montaż tego gówna o trwałości kartki papieru. Jedynie łóżko jako takie mocne.
  • Odpowiedz
dlatego wziąłem montaż z Ikea a nie z innej firmy


@Inkwizytor_91: widoczne montażyści nie utożsamiają się z produktem jaki montują ( ͡º ͜ʖ͡º)
co raczej nie zdarza się w przypadku małej firmy . Tam człowiek odpowiada swoją twarzą za wszystko , a tu -nawet jak im napiszesz negatywa - zawsze znajdą się następni klienci narażeni na podobne podejście . Ot kapitalizm wielkich Dostawców
  • Odpowiedz