Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Inkwizytor_91 - Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam op...

źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg

Pobierz
  • 315
@Inkwizytor_91: wynajmowalem raz mieszkanie w ktorym chyba wszyetko co sie dalo bylo z ikei dziwnie sie tam czulem i jakosc niektorych rzeczy slaba ale kuchnia akurat ma lepszy lakier niz od januszow meblarzy. Mialem klienta co robil dla ikei jakies stelaze czy cos i go naprawde cisneli na kontrole jakosci i robil za półdarmo ale skala przedsiewziecia jest tak duza że zatrudnial pol miejscowosci w ktorej mial fabryke woec jakos to
@Inkwizytor_91: Ja pierdziele, ale dałeś się zrobić. Brat też ostatnio robił kuchnie z Ikea, ale bezpośrednio nie chcieli montować bo dom szkieletowy. Zatrudnił gościa co na co dzień jest monterem u nich i za 2500 zł ma doskonale wszystko zmontowane. Koleś doradził co warto dokupić, co jest w sumie zbędne bo dają niepotrzebnie i będzie do zwrotu. Sam monter wbił z współpracownikiem, full sprzęt z Festoola i w 2 dni ogarnęli
@Beesly @Inkwizytor_91 Ale najczęściej stolarze to są tacy monterzy szafek z Ikei. Zamawiają usługi i jadą do klienta montować mebelki. Można trafić na dobrą ekipę, która się zna i chce zrobić jak najlepiej a można trafić na tych co się niby uczą albo sef nie ksycy
@Inkwizytor_91: a wystarczyło poświęcić z 4h żeby to samemu dobrze zrobić XD


@konto_dla_trybu_nocnego: a nieprawda kolego, montowanie kuch i z ikei to fajnie brzmi tylko ale nie jest proste ( ͡° ʖ̯ ͡°) i kazdy kto qybral bez montazu deugi raz by go jednak wział... ale niestety tacy lydzie jak ze znaleziska tez sie trafiają...
Wiem że meblarz zrobi lepsze i bardziej dopasowane. Ale meblarz:

1. Nie ma rat

2. Kosztuje w moim przypadku 7k więcej

3. Brak gwarancji:)


@Inkwizytor_91: oj, niekoniecznie. Ja miałem stolarza, który mi ogarnął kuchnię + szafy w zabudowie. Zostało mu trochę materiału to dorzucił biurko i szafki nocne.
Sam wpadał do mieszkania, miał wszystkie próbniki i profesjonalne projekty.
Gwarancję jak najbardziej też, bo po jakimś czasie mieliśmy parę uwag i poprawił
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
otóż meble od stolarza mają zdecydowanie lepszą jakość. Pół roku użytkujemy meble, które zrobił nam stolarz pod wymiar


@Beesly: z całym szacunkiem ale co ty możesz powiedzieć po pół roku XDD wróć z opinią za 5-7 lat
@Inkwizytor_91: ja miałem tak z szafą plax. Przyjechało dwóch majstrów, pracowali 4h, porysowali elementy łóżka i szafy nie skończyli i pojechali do domu. Mieli przyjechać następnego dnia rano o 9. 9:15 ich ma, dzwonię na numer, zrzucają. No to ogień na Ikea składam reklamację na usługę i uszkodzone części. po 10 minutach telefon, że oni nie przyjadą bo szef im zakazał bo mają inną robotę (?!). Mówię że mam to w
@Inkwizytor_91 współczuję, trafiłeś na mega partaczy. Sam mam podobna budżetowa kuchnie z ikea i też nie obyło się bez reklamacji ale u mnie to była niby #!$%@? - zle wykonane jedno łączenie rzymskie na blacie które napuchlo od wody po roku. Kopalem się cztery miesiące ale finalnie przyjechali i wymienili wszystkie blaty a było tego sporo - 9m... Jedna rada piszac reklamację nie możesz być miły, dopiero wtedy wyślą ekipę i poprawia