Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Pobierz
źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg
  • 314
@onuceSzatana Afera jest bardziej o podejście ikea do całej sprawy tocząc reklamację 2 miesiące i zrzucając odpowiedzialność na pod wykonawcę.
A montaż pokazuje tylko kogo zatrudniają do składania mebli. To też warto nagłośnić, może ktoś się zastanawia nad montażem z ikea
Jak mi wypadł syfon to kabel o prądu leżał w wodzie. Bardzo bezpiecznie:)


@Inkwizytor_91: Czyli woda na podłodze jest u ciebie sytuacją normalną, na którą należy projektować instalację? Masz RCD, przewód powinien mieć izolację odpowiednią dla tej klasy urządzenia. Jak dla mnie to akurat narzekanie i temat z dupy.
Reszta fuszerek oczywiście paskudna. Bardzo cieszę się, że większość u siebie robię sam, bo jakość wykonawców z roku na rok spada (może
@Kosmiczny_byk To Ty! Niech no Cie dorwę!
Nie wybaczę Ci tego że jak zadzwoniłem 10 min po twoim wyjeździe z montażu że syfon wypadł i zalał kuchnie to Ty odpowiedziałeś że Ty zamontowałeś dobrze i olales sprawę!( ͡ ͜ʖ ͡)
@Inkwizytor_91: to trochę jak wszędzie gdzie są podwykonawcy - możesz trafić super, możesz mieć #!$%@?ę jak niestety masz. U mnie na montaż kuchni wpadło dwoje szerokich i młodych monterów, niecałe 2 dni i zrobione perfekcyjnie. Aż szukałem przy nich niedoróbek czy coś, żeby od razu poprawili, ale zero uwag.

Reklamuj do IKEI i licz na szczęście żebyś też miał taką ekipę do poprawek.
@Inkwizytor_91 też miałem montaż ikea pod Krakowem około 1 rok temu. W razie czego napisz na priv to podam numer, może idzie się dogadać na poprawki przez wybranego podwykonawcę. Mi się trafili mega kompetentni, wszystko spasowane idealnie. Miałem też doświadczenie z reklamacjami (dostawa, zapłaciłem za wniesienie ale powiedział że jest wirus i on zostawia na podjeździe). Generalnie reklamacje przez infolinię to strata czasu, kolejny podwykonawca. Nie przywieźli też dużej ilości elementów.
@Inkwizytor_91: o #!$%@?... nawet nie wiem od czego zacząć. Oni powinni połowę rzeczy wymienić. Współczuję przechodzenia przez reklamacje. Zalanie, zniszczenia, przedzielony blat na pół, dziura w szafce. Przecież tam jest z połową zestawu do wymiany. :/
@Inkwizytor_91: stary kupiłem swoją na allegro za 4kpln śmiga jak dzika w sumie nikt nie pyta czy z ikea, stolarza czy gandalfa szarego. Blaty lakierowane, wyglada jak zloto. Ikea to najwiekszy sciek ever a meble za 30tyś to naciagactwo i #!$%@?ństwo