Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Pobierz
źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg
  • 314
@adadada90: no czaje, ja mam kuchnie 11 m2, większość to szuflady, wszystko cichy domyk, 2x cargo, 1 kosz dzielony wsuwany nie pamiętam jak się nazywa. Lodówka 70 cm w zabudowie do sufitu, sufity mam 280 cm. Samego blatu mam jakieś 5-6 metrów. Z Ikei ta kuchnia wychodziła około 13-14 tysięcy a Stolarz zrobił mi na wymiar za 16800
@Litosciwy_Dyktator: co racja to racja żądni z nich stolarze. ale potocznie się tak mówi, bo raczej mało kto robi meble z prawdziwego drewna:) #!$%@? różnica cenowa jak wyceniałem w Ikei była mała pomiędzy wycena od montera mebli. Akurat nie brałem z Wrocławia bo wychodziło jakoś 5k więcej, wziąłem firmę z wielunia i jestem bardzo zadowolony
@Inkwizytor_91: Żeś mi ciśnienie podniósł, bo mi się przypomniało, jak u mnie "fachowcy" z IKEA kuchnię montowali. Ich "montaż", zamiast planowanego jednego dnia, trwał dwa dni, zmarnowali spory kawałek blatu, bo źle wymierzyli wycięcie zlewu, a na koniec trzeba było po nich jeszcze poprawiać zmywarkę i płytę indukcyjną. Płyta była tak zamontowana, że w ogóle przylegała do blatu na uszczelce. No i ogólnie masa niedoróbek. Generalnie nie polecam.
@konto_dla_trybu_nocnego: Serio, kuchnie złożyć i zamontować w 4h?
Myślę, se reprezentuję większość przeciętnych ludzi i składałem razem z dziewczyną i montowałem w kuchni 11 szafek. Zajęło to weekend i jeden lub dwa wieczory. Sobota, niedziela tak około 5-6h. Robiłem pewnie wolno bo nie robiłem wcześniej czegoś takiego.

Trochę żałowałem, że nie wziąłem z montażem, ale przynajmniej mam równo.
montaz samodzielny na przyszlosc

@Issac Dlaczego? Nie każdy musi chcieć się z tym bawić. Przy zabudowach kuchni pojawia się mnóstwo szczegółów a nie każdy od razu ma wiertarkę, zagłębiarke, jakieś otwornice itp. Cała kuchnia to nie nocna szafka. Mimo, że jestem stolarzem to u mnie kuchnię montowała ekipa współpracująca ze sklepem. Wyszło 300 złotych drożej a w trakcie front nie pasował. Gdybym montował sam to pewnie byłoby, że moja wina a tak
@Inkwizytor_91 sporo rzeczy spaprali ale IKEA powinna stanąć na wysokości zadania i naprawić usterki. Sam mam dwie kuchnie montowane przez IKEA tzn podwykonawcę któremu sklep zleca montaż. Jeszcze się nie zawiodłem a co wyszło nie tak po montażu to IKEA "naprawiła". Daj znać w ktorym sklepie kupowałeś.