Wpis z mikrobloga

@jedzczarnekoty: Wiesz ja tez oceniam polubude przez pryzmat uczelni w Łodzi. W innych miastach być może jest inaczej. Nie mniej jednak dzisiejszy tytuł inżyniera prawie nic nie znaczy. Ci który plują tutaj jadem po prostu nie mogą się z tym pogodzić. Jak dla mnie powinni zrobić mega duża reformę na uczelniach wyższych, a przede wszystkim w pierwszej kolejności powinni się wziąć za usunięcie bezsensownych kierunków, które są tworzone tylko dla
  • Odpowiedz
@Wannababcie: i po czwarte egzaminy wstępne, żeby odsiać tych którzy rokują od tych którzy idą na studia sami nie wiedząc po co.
A co do ćwiczeń, laborków - pełna zgoda. Dziś często jest to ciąg dalszy wykładu, królowanie metod podających, unikanie aktywizujących jak ognia, zero zajęć praktycznych i podobnych.
  • Odpowiedz
@kuraku zależy jaki rok. Ale jeśli te 50 osób co najmniej to znaczy, że wykładowca coś spie*dolił.
U mnie rekord to 5 osób, które zdało na
~350 studentów
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: 4 punkt bardzo słuszny. Nie pomyślałem o tym, a jest to bardzo dobry pomysł. Praktykę te stosują uczelnie wyższe pożarnictwa. Na polibude bardzo łatwo się dostać, przyjmują każdego z byle jaka maturą, tylko i wyłącznie dlatego, że uczelnia ma płacone za każdego studenta. Po semestrze wiadomo jak to wyglada. 2/3 out ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ms93: z gówna bata nie ukręcisz, szczególnie na zdalnych. Polacy mają taką mentalność, że jak ktoś nad nimi z batem nie stoi to w ogóle się nie starają - i tyczy się to również studentów, szczególnie na zdalnych.
  • Odpowiedz
No tak bo jesteś jedynym rodzynkiem we wszechświecie, taki wyjątkowy…


@Wannababcie: Na pewno nie taki jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam za to szersze horyzonty i wiem, że można skończyć polibude w terminie, a nawet bez powtarzania przedmiotów... I mówię o publicznej uczelni i kierunku technicznym... Ale nie musisz wierzyć randomowi z internetu, możesz żyć dalej w swojej wyimaginowanej bańce( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@ms93: u mnie jeszcze w liceum pamiętam jak dziś, fizyk zadałpracę domową w humanie . Przyszli na zajęcia pyt sie czy wszyscy mają i rozumieją. Odpowiedź:tak. Ok, to zrobił klasówkę. Wszyscy wiadomo dostali pały, ale fizyk nie chciał im wystawiać pał więc na kolejnych zajęciach rozpisał i przerobił z nimi na tablicy zadania. Wszystko jasne jasne. Zrobił klasówkę, wszyscy dostali pały oprócz jednej dziewczyny która dostała 2. Wracając do Twojej
  • Odpowiedz
u mnie jeszcze w liceum pamiętam jak dziś, fizyk zadałpracę domową w humanie . Przyszli na zajęcia pyt sie czy wszyscy mają i rozumieją. Odpowiedź:tak. Ok, to zrobił klasówkę. Wszyscy wiadomo dostali pały, ale fizyk nie chciał im wystawiać pał więc na kolejnych zajęciach rozpisał i przerobił z nimi na tablicy zadania. Wszystko jasne jasne. Zrobił klasówkę, wszyscy dostali pały oprócz jednej dziewczyny która dostała 2. Wracając do Twojej wypowiedzi, często jest
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: Ogólnie, jeżeli to nie jest uniwersytet herbu Krzak to należy robić raban (no i o ile faktycznie ludzie nie mieli tego testu w pompie). U mnie na uni była zasada, że 1/3 MUSIAŁA zdać dany przedmiot -> ale tam była ostra selekcja wstępna.
  • Odpowiedz
każda praca jaką miałem, czy to korpo czy januszex jest mniej uwłaczająca dla rozumu i godności człowieka niż studiowanie na polskiej uczelni publicznej.


@znikam5: Dokładnie tak i nie wiem jak można z rozrzewnieniem wspominać te historyjki opowiadane, przez chamskich, stetryczałych wykładowców.
  • Odpowiedz