Wpis z mikrobloga

Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po prawej normalnie jedzie ze światłami, widać go lepiej. Po lewej dwie nowe skody, które w chmurze deszczu nie mają włączonych świateł tylnych a tylko przednie.

Czy w nowych autach to się ustawia automatycznie, albo nie da się przełączyć na tryb automatyczny?
jmuhha - Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po p...

źródło: comment_1640772211dqAuJKnyV3Kw1Qm8mzBw26.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem lepiej widoczne jest auto

  • po prawej 87.7% (1271)
  • po lewej 12.3% (179)

Oddanych głosów: 1450

  • 88
@jmuhha: w Skodzie miałem to spięte chyba z czujnikiem deszczu i jak padało to włączał światła automatycznie, w Renault już tak to nie działa, jak jest jasno to mimo że wycieraczki chodzą to światła się nie świecą.
W Renault przynajmniej widzę na desce czy aktualnie swiatła są włączone czy nie, a w Skodzie jak było na auto to nigdy nie wiedziałem w jakim akurat są stanie.

Niestety ludzie myślą, że jak
@jmuhha: Wcale by mnie nie zaskoczyło jakby jeździli z przełącznikiem ustawionym na 0 (tylko światła do jazdy dziennej) zamiast na Auto - znam paru takich geniuszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą nawet w instrukcji piszę, że w warunkach ograniczonej widoczności powinno się jeździć na światłach mijania, ale myślenie jak widać nie jest mocno stroną niektórych osób.