Wpis z mikrobloga

Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po prawej normalnie jedzie ze światłami, widać go lepiej. Po lewej dwie nowe skody, które w chmurze deszczu nie mają włączonych świateł tylnych a tylko przednie.

Czy w nowych autach to się ustawia automatycznie, albo nie da się przełączyć na tryb automatyczny?
jmuhha - Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po p...

źródło: comment_1640772211dqAuJKnyV3Kw1Qm8mzBw26.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem lepiej widoczne jest auto

  • po prawej 87.7% (1271)
  • po lewej 12.3% (179)

Oddanych głosów: 1450

  • 88
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: w skodzie najgorzej że w trybie automat w żaden sposób nie informuje kierowcy na jakich światłach jedziesz.
Zatrzymuje cie policja pyta na jakich światłach jedziesz a ty mówisz nie wiem....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@riss: też znam sporo takich co to twierdzą, że lepiej wiedzą kiedy jakie światła włączać i wyłączać tryb auto. Później są takie kwiatki. Wczoraj jechałem za typem jakieś 20 km mrugając mu długimi, trąbiąc, włączając i wyłączając swoje światła i nic nie zakumał. W końcu na skrzyżowaniu stanąłem obok i mówię mu zapal światła. Popatrzył na mnie jak na debila i pojechał dalej. Jechał kolejne kilka km bez świateł, a było
qualin - @riss: też znam sporo takich co to twierdzą, że lepiej wiedzą kiedy jakie św...

źródło: comment_16407820922B50g7VrS8x8ClRywiw3vC.jpg

Pobierz
@mmddss: Zgadza się, choć być może było na tyle jasno od śniegu że czujnik wyłączył. Ale bardziej prawdopodobne że wyłączone na pokrętle.
Potem jedzie taki w sniezycy czy deszczu bez swiatel XD


@Norskee: jak masz automatyczne światła to chyba w kazdym aucie w trybie auto kiedy włączysz wycieraczki to zapalają się światła mijania. Dużo ludzi nie ma automatycznych świateł ale ma dzienne, które się zwiecą jak światła nie są włączone i po prostu ich sami z głupoty nie włączają.

Jest jeszcze 1% warunków na drodze kiedy automat nie bardzo sobie radzi jest szaro
enault już tak to nie działa, jak jest jasno to mimo że wycieraczki chodzą to światła się nie świecą.


@dzana: zależy jaki renault, u mnie w clio jak włączysz wycieraczki to się zapalają mijania zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: jak jeździmy służbowym samochodami to znajomi się śmieją, że zawsze włączam światła. A dlaczego "inteligentne" swiatla to guwno widać na zdjęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s---k: Przydatny bajer to jest jak światła gasną z wyjęciem kluczyka i zapalają się z jego włożeniem, a nie gdy palą się jak im się podoba wedle gustu słabego automatu ¯_(ツ)_/¯
@jmuhha wystarczy włączyć funkcję "włącz światła mijania w czasie deszczu" co rozwiązuje taki problem.
A że domyślnie jest to wyłączone, a większość osób nie umie nic w samochodzie ustawić bo się nie daj Boże zepsuje, to efekt jest jak na załączonym obrazku.
@jmuhha: Tak naprawdę to DRL (światła do jazdy dziennej) powinny od zawsze działać jak w skandynawii tj. z przodu i z tyłu. W warunkach jak na zdjęciu DRL są nawet lepiej widoczne niż światła mijania więc idealnie byłoby mieć DRL z przodu i mijania z tyłu włączone. Dodam że w wielu samochodach z komputerowym sterownikiem świateł (a nie elektrycznym przełącznikiem) da się taki tryb zaprogramować.
Mnie natomiast zawsze bardziej zastanawia co