Wpis z mikrobloga

Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po prawej normalnie jedzie ze światłami, widać go lepiej. Po lewej dwie nowe skody, które w chmurze deszczu nie mają włączonych świateł tylnych a tylko przednie.

Czy w nowych autach to się ustawia automatycznie, albo nie da się przełączyć na tryb automatyczny?
Pobierz jmuhha - Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po p...
źródło: comment_1640772211dqAuJKnyV3Kw1Qm8mzBw26.jpg

Waszym zdaniem lepiej widoczne jest auto

  • po prawej 87.7% (1271)
  • po lewej 12.3% (179)

Oddanych głosów: 1450

  • 88
Czy w nowych autach to się ustawia automatycznie


@jmuhha: z automatu włączają się pozycyjne, tutaj czujnik zgłupiał przez biały śnieg i nie włączył mijania, trzeba zrobić to ręcznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: W tej konkretnej sytuacji raczej wątpię aby samochody miały przełączone na auto. Raczej na 0. Sam mam skodę właśnie z czujnikiem deszczu i zmierzchu i mam cały czas na auto światła i jeszcze nie zdarzyło się żeby się nie włączyły. Jest w sumie jeszcze jedna opcja w ustawieniach żeby włączał światła podczas deszczu i u mnie można to sobie wyłączyć.
Kurde u mnie na auto DRL mam z przodu i z tyłu zawsze włączone. Automat zarządza światłami mijania i drogowymi. Natomiast z przodu i z tyłu zawsze się coś świeci
@burnthefires: światła pozycyjne służą do oznaczania pozycji pojazdu.
W dobrych warunkach pogodowych,około poranka/zmierzchu a także w nocy, przy oświetleniu ulicznym światła mijania są zbędne. Nie trzeba oświetlać drogi przed sobą.

Change my mind and mind of ustawodawca brytyjski bo tam tak wolno.

Często jadąc o takiej porze robię to "płynne przejście" kiedy jest za pozno na brak świateł lub same DRL z przodu, ale za wcześnie na św. mijania
@6182: Jesteś pewien że mówisz o pozycyjnych a nie DRL w UK? Pozycyjne przednie (najczęściej na żarówkach W5W) widać dopiero z kilku metrów jak już mijasz pojazd, DRL są kilka razy mocniejsze.
Zresztą nie to jest przedmiotem mojego zdziwienia tylko jaka logika kieruje ludźmi którzy ich używają w Polsce gdzie zgodnie z PoRD możesz jeździć jedynie na dziennych albo mijania.
@burnthefires: jestem pewien.
Ale to ma byc swiatla widac czy pojazd?
Zrob sobie eksperyment zapal pozycyjne o zmroku odejdz na jakas odleglosc od auta i zobacz kiedy przestaniesz odrozniac je od otoczenia.

Logika jak podalem. Są momenty w ciągu dnia kiedy jest za ciemno na DRL/brak swiatel, za jasno na mijania. Choć pord mowi co innego.