Wpis z mikrobloga

Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po prawej normalnie jedzie ze światłami, widać go lepiej. Po lewej dwie nowe skody, które w chmurze deszczu nie mają włączonych świateł tylnych a tylko przednie.

Czy w nowych autach to się ustawia automatycznie, albo nie da się przełączyć na tryb automatyczny?
jmuhha - Czemu nowe auta jeżdżą bez świateł z tyłu?

Przykład dziś: stary ford po p...

źródło: comment_1640772211dqAuJKnyV3Kw1Qm8mzBw26.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem lepiej widoczne jest auto

  • po prawej 87.7% (1271)
  • po lewej 12.3% (179)

Oddanych głosów: 1450

  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: To jeszcze nic. Często widzę auta jak po zmroku mają wyłączone światła i na dziennych lecą. Raz we mgle prawie władowałem się autobusem w osobówkę bo pani nie włączyła świateł. W dodatku było po 22 wszyscy lecieli na przeciwmigłowych a ta na żywioł
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@jmuhha: mnie to szokuje, że tyle ludzi nie wie, że większość samochodów zwyczajnie nie ma funkcji automatycznej zmiany świateł i auta po lewej jadą normalnie na światłach dziennych, bo tyle wystarczy. Gdzie wy się uchowaliście?
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@riss: też znam sporo takich co to twierdzą, że lepiej wiedzą kiedy jakie światła włączać i wyłączać tryb auto. Później są takie kwiatki. Wczoraj jechałem za typem jakieś 20 km mrugając mu długimi, trąbiąc, włączając i wyłączając swoje światła i nic nie zakumał. W końcu na skrzyżowaniu stanąłem obok i mówię mu zapal światła. Popatrzył na mnie jak na debila i pojechał dalej. Jechał kolejne kilka km bez świateł, a
  • Odpowiedz
@jmuhha: Tak. Niestety to są automaty, i niestety większość aut bierze pod uwagę tylko informacje z czujnika natężenia światła - ciemno: mijania, jasno - DRL z przodu.
Jako przykład:
Vectra 2008 - czujnik zmierzchu domyślnie tylko przód, w ASO włączyli mi też tył na stałe.
Volvo 2016 - czujnik zmierzchu - DRL przód, włączenie wycieraczek wymusza pozycyjne tył.
Mazda 2017 - tylko czujnik zmierzchu, tylko DRL z przodu, w ustawieniach regulacja poziomu "czułości".
Mazda 2021 - tylko czujnik zmierzchu, tylko DRL z przodu,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srogie_ciasteczko: haha. Każdy telefon w trybie auto wydłuża czas naświetlania jak jest mało światła, żeby zdjęcie było jaśniejsze typie. Zdjęcie zostało zrobione o godzinie 16. Zobacz sobie jak jest o tej godzinie "jasno".
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@qualin: właśnie zrobiłem testowe zdjęcie w półmroku i jest czarne. Poza tym nie robię zdjęć od wczoraj i nigdy nie widziałem tak rozjaśnionego zdjęcia, no bo jaki jest sens robić nienaturalnie wyglądające zdjęcia. A telefony akurat prędzej wykryją, że ruszasz ręką i skrócą czas naświetlania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srogie_ciasteczko: co mnie obchodzi jakie ty zrobiłeś chłopie zdjęcie w półmroku. U mnie im mniej swiatla jest tym dłuższy czas naświetlania w trybie auto. Widać małe masz pojęcie o fotografii. Zrób sobie fotke na ISO 1600 z czasem 1/33 obiektywem ze światłem F2.2 bo takie parametry są na tym zdjęciu.
Tu masz dla porównania zdjęcie zrobione w auto o godzinie 20. To, że masz jakieś tanie redmi, które robi czarne
qualin - @srogie_ciasteczko: co mnie obchodzi jakie ty zrobiłeś chłopie zdjęcie w pół...

źródło: comment_16410139676b2tSDCZqvjg8Xes890QlU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@qualin: akurat teraz mam Samsunga, a Xiaomi którego miałem wcześniej, robił lepsze zdjęcia, więc niezbyt się znasz. I taa, jadąc autem i jedną ręką robiąc zdjęcie, miałeś na pewno długie naświetlanie i dobrą ostrość xD 1/33 to krótkie naświetlanie jak na noc. Co to za telefon, jakiś myPhone? Czemu nie potrafi zrobić naturalnie wyglądającego zdjęcia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srogie_ciasteczko: naucz się chłopcze czym jest tryb automatyczny, czym jest długi czas ekspozycji, czym jest ISO, czym jest stabilizacja to wtedy pogadamy. I nie mam myPhone jak Ty tylko OnePlusa. Nie chcę mi się Tobie tłumaczyć zawiłości związanych z pomiarem światła i ekspozycji w trybie automatycznym z włączonym szerokim zakresem tonalnym czyli HDR (także w trybie auto).
No i miałeś nie odpisywać xD
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@qualin: ty nawet nie rozumiesz, że tryb automatyczny ma za ciebie ustawić tak parametry, żeby uzyskany obraz był bliski naturalnemu. Ty chyba myślisz, że tryb automatyczny to nazwa jakiegoś filtra na tik tok xDDD
  • Odpowiedz