Wpis z mikrobloga

Na początku tego roku z otoczenia w #pracbaza trzy osoby wzięły kredyt po kule. Jeden kumpel i dwie laski. Kumpel ma stałą stopę. Oczywiście w lutym, kiedy brał, laski wbijały mu szpileczki. Teraz bardzo je zaczął denerwować. Zapytacie co takiego im mówi. A nic, sama jego obecność je bardzo denerwuje. Nawet kawy nie dają rady z nim robić w jednym pomieszczeniu. XD

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #pracbaza
  • 108
  • Odpowiedz
Mimo wszystko lepiej skupiać się na negatywnych scenariuszach i starać się przeciwdziałać ich skutkom


@Monke: jak najbardziej zgoda, tylko to trochę bardziej skomplikowana kwestia, bo niekoniecznie jest jasne że masz narzędzia by przeciwdziałać ich skutkom. Dosyć sensowne może być założenie, że jeżeli stopy będą rosnąć to będą rosnąć w sposób okresowy/fluktuacyjny, więc mamy coś w stylu rosnącej sinusoidy. Teraz co 5 lat aneksujesz na nowych zasadach, stopą stałą powyżej WIBORU. Musisz
  • Odpowiedz
@mickpl: tez wziąłem ze zmienna stopa, nie odczuje nawet jak 10% dokręca, imho ta stała stopa to nie jest zaden „Life hack” bo wysokość tej stopy jest prognozowana przez bank i i tak zależy finalnie od prognoz stop na te 5 lat. W perspektywie 30 lat jednak to już #!$%@? zmienia.
  • Odpowiedz
@Wap30: FED wstrzymał drukarki i zapowiedział trzy podwyżki stóp po 0,25pb. To oznacza tez podwyżki w strefie euro. A w tym samym czasie my mamy stopy na śmiesznym poziomie w stosunku do kosmicznej inflacji, drukarki wciąż chodzą, dostaliśmy już ostrzeżenia od bankierów centralnych że poziom inflacji i konflikt z UE to jest zagrożenie dla naszego ratingu więc albo będziemy grzeczni i racjonalni albo nam obniżą rating, wzrośnie koszt obsługi długu i
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl zobaczysz jakie warunki dowali mu Bank po 5 latach stałej. Odrobi sobie te różnice z nawiązką. Chyba że zdąży spłacić w całości.
  • Odpowiedz
@kojiii: ale na luzaku po 3 latach można refinansować kredyt i iść do innego banku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przez 5 lat nadpłacać żeby ściąć kapitał pozostały do spłaty. 5 lat to sporo czasu i można dużo zrobić :)
  • Odpowiedz
@mickpl: bardzo mi się "podoba" jak zawiść, którą opisałeś, zaraziła kilka osób w tym wątku i możemy my, użytkownicy tego partalu, też ją oglądać na żywo!

Dałem cudzysłowy, ponieważ kisnę podonie jak ty.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@mickpl: z jednej strony nawet cię podziwiam za taką konsekwencję w publikowanych wpisach, z drugiej przeraża mnie, że przez kilka lat można żyć jednym tematem - nawet jeśli połowa z tych wpisów to bajty, o czym jestem przekonany, to to musi jakoś promieniować na twoją psychikę, powodować stres i prowadzić do kupy negatywnych emocji gdy się wylewa gówno w komentarzach xD
  • Odpowiedz
Jak dla mnie wzięcie kredytu ze stalą stopą 1-3 lata temu to absolute win. Aż dziwne, że banki dawały tak dobre stałe oprocentowanie 2.5-3.5% jeszcze rok po tym jak zaczął sie covid. Teraz wystarczy do końca okresu ze stałą stopą wszystkie siły przeznaczyć na nadpłatę, a później przejść na zmienne z wczesniej ustaloną marżą+WIBOR - wtedy podniesione stopy i inflacja już tak nie będzie piekła w kukle jak gdyby zapiekła teraz (
  • Odpowiedz
@mickpl: Przestań wykopków triggerować bo stała stopa z września = zmienna na ten moment, obecnie rata jest podobna. Łykają jak pelikany, stopy proc. nie powinny wskoczyć powyżej 4.5% bo się budżet zesra, polska też ma swoje kredyty.
  • Odpowiedz
Tak, na 5 lat.


@mickpl: czyli nie ma stałej stopy. Przeczytaj sobie warunki co się dzieje po tych pięciu latach.

@ksiak: Co xd ma stała na 5 lat, a po 5 może wziąć ponownie stałe na aktualnych warunkach. Ja brałam stałe pare meisiecy temu i to była najlepsza decyzja. Zmienę są obecnie wyższe.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie wzięcie kredytu ze stalą stopą 1-3 lata temu to absolute win.


@tomox: to Ci powiem, że dostać kredyt z tą "stałą" stopą te 3 lata temu było prawie nierealne. Jak dobrze pamiętam chyba tylko jeden bank to oferował i oprocentowanie nie było takie chociaż może mylą mi się lata i było to jeszcze wcześniej. W każdym razie te kredyty ze "stałą" stopą to nie jest coś co zawsze
  • Odpowiedz