Wpis z mikrobloga

Na początku tego roku z otoczenia w #pracbaza trzy osoby wzięły kredyt po kule. Jeden kumpel i dwie laski. Kumpel ma stałą stopę. Oczywiście w lutym, kiedy brał, laski wbijały mu szpileczki. Teraz bardzo je zaczął denerwować. Zapytacie co takiego im mówi. A nic, sama jego obecność je bardzo denerwuje. Nawet kawy nie dają rady z nim robić w jednym pomieszczeniu. XD

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #pracbaza
  • 108
  • Odpowiedz
po 5 latach jeśli bank mu da #!$%@? warunki będzie mógł przenieść kredyt do innego typie


@CamusVevo: średni deal z takiego zabiegu może wyjść bo dojdzie kolejny raz prowizja za udzielenie kredytu, opłaty za przepisanie hipoteki i zwiększona rata za okres zmiany wpisu do hipoteki gdzie w niektórych miastach już teraz trwa to ponad rok.
  • Odpowiedz
@mickpl: Aktualnie przerzuciłem się na stałe 3,75%, po ostatnich podwyżkach sp na zmiennej w tym momencie byłem 40 pln do przodu względem stałego oprocentowania więc nie zwlekałem i uciekłem na stałe. Polecam, 2022 zapowiada się jeszcze bardziej ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kovv4lasky: @pwone: @sprynek: ja w credit agricole 7 lat stałe, 4,95% na podwyższonej marzy bo jeszcze jestem przed wpisem hipo do KW, po wpisie 3,75%. Dostałem taką ofertę jeszcze przed trzecią podwyżką sp, po trzeciej bank już podniósł na stałej o 0,3pp ofertę - udało mi się podpisać aneks z lekko wsteczną datą ;D
  • Odpowiedz
@Monke:

W naszej gospodarce w czasie hossy cały hajs został rozdany emerytom i bombelkom a w kryzys weszliśmy ze stopami na 0. Nasz kryzys nie ustabilizuje się po roku czy dwóch, tak będzie w reszcie Europy. My w tym gównie będziemy siedzieć latami.


Pięknie napisane
  • Odpowiedz
@mickpl: Tylko jak typ za 5 lat dostanie w pysk wysoką ratą, i przedłuży na kolejne 5 lat ze zmienioną ratą(bo rata się napewno zmieni na kolejne 5 lat i będzie większa od tej które będzie na dzień przedłużania przy zmiennym) a po 6 latach oprocentowania beda maleć, to Ci mający WIBOR3M zaczną płacić mniej a on przez kolejne 4 lata będzie łapał nadwyżkę. Jaki to ma sens? Chyba że
  • Odpowiedz
czyli nie ma stałej stopy. Przeczytaj sobie warunki co się dzieje po tych pięciu latach.


@ksiak: co się dzieje? W ING dostajesz propozycję na kolejne 5 lat, albo ci się spodoba i podpisujesz aneks albo ci się nie spodoba i przechodzisz na wibor 6m + marżę z dnia podpisywania kredytu (u mnie to było 1.8%)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: po to się bierze stałe oprocentowanie żeby nadplacic w ciągu 5 lat. Jak nie jest się w stanie nadplacic kredytu w ciągu 5 lat to pozdro xd szczególnie jak się dostanie raka czy nadejdzie kryzys i się zostanie bez dachu nad głową xd to już lepiej wynajmowac mieszkanie bo koszt uwzględniający ryzyko jest niższy
  • Odpowiedz
Nie każdy wyjdzie idealnie na stałej stopie, o której piszesz. Sam wziąłem kredyt w 2020r. i po długich negocjacjach, udało mi się wyrwać 1.99% z wkładem trochę ponad 20%. Mam WIBOR6M i zakładając, że w 2025r. miałbym renegocjacje z bankiem, wcale nie wyszedłbym lepiej, niż teraz na zmiennej stopie. Problem w tym, że ogromna część kredytobiorców nie rozumie takich pojęć, jak: stopa, WIBOR, etc… a później płacz, bo kredyt po podwyżkach stóp
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak będziesz miał 70 lat to wyobrażam sobie jak siedzisz w domu starców z demencją i opowiadasz rówieśnikom o stopach procentowych i o jebnięciu bańki na mieszkaniach, że już za moment mieszkania w Warszawie za 5 milionów spadną do 100 tysięcy i się obłowisz.
  • Odpowiedz