Wpis z mikrobloga

Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom kredyty wzrosły o 300-500 zł na racie. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej, bo wtedy Wy czujecie się lepiej. Naród niedowartościowanych ludzi... dlatego w tym kraju jest jak jest ¯\_(ツ)_/¯ Dodam, tylko że mi kredyt wzrósł o całe 0 zł i właściwie to szkoda mi tych ludzi, którym teraz wzrosło o 300-500 zł na racie.


#kredythipoteczny #nieruchomosci #kredyt #stopyprocentowe
  • 298
@rzeznia22 Narazie raty nie wzrosły przecież. Stopy wróciły do poziomu sprzed pandemii i wiadomo było już wtedy że jeszcze wzrosną. Masz na czysto 8 tys miesięcznie a płaczesz o podwyżkę 100 zł? Nie szkoda ci że inflacja zżera 15 % tych oszczędności? Bo chyba wszystkiego nie wydajesz? Czy może masz kredyt w pln a zarabiasz jako busiarz w euro i ci się to po prostu opłaca???
MateuszWajchePrzeloz - @rzeznia22 Narazie raty nie wzrosły przecież. Stopy wróciły do...

źródło: comment_1639481162ClQHA1Kt1x2WIfSl8bPzXF.jpg

Pobierz
@Miszcz_Joda: Zwykli szarzy ludzie, którzy chcieli po prostu mieć własny kąt nie są niczemu winni. Natomiast bardzo dobrze, że rzeczywistość dogoniła pajaców pokroju "zastaw się, a postaw się", którzy wszystko mają na kredyty załadowane pod kurek, a na ludzi żyjących skromnie patrzą z góry. I tak im się upiecze, bo ten kraj nie wspiera ludzi rozważnych.
kredyciarze #!$%@? gospodarkę, mamy 8% inflacji i kosmiczne ceny nieruchomości w istotnym stopniu przez tych podludzi, a mamy sie nad nimi litować?


@pepe_chad: kredyciarze #!$%@? gospodarkę bo chcą mieszkać w swoim mieszkaniu?
@Miszcz_Joda: Oni się nie cieszą tylko po prostu w dalszym ciągu zżera ich zazdrość, że ktoś podjął dobrą chociaż ryzykowną decyzję. Wykopki porównują tą sytuację do frankowiczow z przełomu 2010/11 gdy większość z nich jeszcze chodziła do podstawówki kiedy ludziom raty wzrosły dwukrotnie. Ostatnie lata to jednak większa ostrożność ludzi co do kredytów a umówmy się większość z nich jednak bierze kredyt na mieszkanie czyli 200 powiedzmy 300 tys i jeżeli
Masz na czysto 8 tys miesięcznie a płaczesz o podwyżkę 100 zł?


@MateuszWajchePrzeloz: Ale ja nie płaczę, nie mam kredytu.
Jakbyś czytał moje komentarze, to byś wiedział, że napisałem, iż ludzie powinni być świadomi zmiennych stóp procentowych. Chodzi mi tylko o to, że nie można ich winić za to, że są sprawcami inflacji i całego bałaganu tylko dlatego, że wzieli kredyt na mieszkanie.
@LaurenceFass w momencie gdy Rosjanie zbierają armię przy granicy raczej się nie spieszą :D

Zobaczymy najbardziej oberwali Ci którzy wzięli kredyt na 25 lat i więcej pod korek

Mimo to chyba dopiero przy stopach z 10 procent wynajem się bardziej opłaca przy kredycie na 25 lat na Mirko ktoś liczył
Mimo to chyba dopiero przy stopach z 10 procent wynajem się bardziej opłaca przy kredycie na 25 lat na Mirko ktoś liczył


@KakaowyTaboret:
Ciekawe jak to liczył, chyba tak samo jak dosłownie ktoś przed chwilą we wpisie.
Czyli w jednym przypadku rata kredytu bez czynszu i rachunków, a w przypadku najmu cały koszt z rachunkami i odstępnym zamiast tylko odstępnego.
https://www.wykop.pl/wpis/62453581/splacam-kredythipoteczny-2-lata-rata-skoczyla-z-65/
Taka jest świadomość ekonomiczna.