Wpis z mikrobloga

Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom kredyty wzrosły o 300-500 zł na racie. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej, bo wtedy Wy czujecie się lepiej. Naród niedowartościowanych ludzi... dlatego w tym kraju jest jak jest ¯\_(ツ)_/¯ Dodam, tylko że mi kredyt wzrósł o całe 0 zł i właściwie to szkoda mi tych ludzi, którym teraz wzrosło o 300-500 zł na racie.


#kredythipoteczny #nieruchomosci #kredyt #stopyprocentowe
  • 298
  • Odpowiedz
xD kredyciarze #!$%@? gospodarkę, mamy 8% inflacji i kosmiczne ceny nieruchomości w istotnym stopniu przez tych podludzi, a mamy sie nad nimi litować? xD niech kwiczą i giną


@pepe_chad: xD jak mieszkania są kupowane za gotówkę przez prywatnych inwestorów to też źle
  • Odpowiedz
Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom kredyty wzrosły o 300-500 zł na racie. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej,


@Miszcz_Joda: Ty gościu, ale czaisz że kredyt to nic innego jak dodruk pieniędzy i zalewanie nim rynku? To przez tych #!$%@? ludzi ceny za mieszkania poszły w górę, a inflacje #!$%@?ło w kosmos. Bo każdy
  • Odpowiedz
80% ludzi co brało kredyt, nie wie w ogóle co to są te stopy procentowe. Uwierz mi, że banki na pewno im nie wytłumaczyły jasno, że stopy mogą się podnieść - choć człowiek który bierze kredyt sam powinien według mnie to wiedzieć.
Ja się nie lituje nad tym, że musza płacić te 3 stówy więcej, powinni wiedzieć co podpisują. Natomiast obwinianie zwykłych ludzi, że chcieli sobie kupić chatę i to ich wina,
  • Odpowiedz
@Andr3v: fajnie podsumowane ;] Niestety wykop jest typowy, nie mozesz miec lepiej niz wykopek z piwnicy :)

to jacys studenci licealisci za bardzo nie znajacy zycia,


@cool_story: to ludzie czerpiacy wiedze glownie z internetu, nie wiedzac jak wyglada realne zycie, takie mam wrazenie

@dasfinaleresultat: nie chodzi o to kto ma lepiej kto ma gorzej, w ogole nie kumasz o co chodzilo w tym wpisie, dlatego pewnie stracisz te 30k
  • Odpowiedz
Tzn. nie ma nic złego w tym, że ludzie się cieszą, że ceny w sklepach będą rosły wolniej i to, że ich uciułane oszczędności będą mniej traciły w czasie.


@konsument: no fajnie, ale co to ma do wypoku? O to właśnie chodzi, że nie ma na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami radości ze zbijania inflacji ale jest radość że komuś rata wzrośnie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Miszcz_Joda przecież każdy kto kredyt hipoteczny bierze, dostaje wyliczenie jak rata będzie wyglądać jeśli stopy wzrosną nawet do bodaj 15%. Zdarzają się przypadki, że ręką machnie i potem płacz, ale to jest jakiś margines. Hipoteka to nie jest kredyt konsumencki na iPhone.

Oczywiście wolałbym kredyt ze stałym oprocentowaniem, ale banki mają je w ofercie tylko dlatego, że KNF każe. W rezultacie oferta jest mega słaba.

Rata wzrosła mi o 60 zł, nie
  • Odpowiedz
kredyciarze #!$%@? gospodarkę, mamy 8% inflacji i kosmiczne ceny nieruchomości w istotnym stopniu przez tych podludzi, a mamy sie nad nimi litować? xD niech kwiczą i giną


@pepe_chad: esencja wypoku. Ludzie wzięli kredyty żeby mieć gdzie mieszkać a wykopek wyskakuje z rozjebywaniem gospodarki (iks #!$%@? de), nazywa ich podludźmi i życzy kwiczenia i ginięcia. Czy to nie jest #!$%@? umysłowe?
  • Odpowiedz
esencja wypoku. Ludzie wzięli kredyty żeby mieć gdzie mieszkać a wykopek wyskakuje z rozjebywaniem gospodarki (iks #!$%@? de), nazywa ich podludźmi i życzy kwiczenia i ginięcia. Czy to nie jest #!$%@? umysłowe?


@zarowka12: jest
  • Odpowiedz
@zarowka12: O jaki fikoł, tak sie składa że kredyty brała zamożniejsza część społeczeństwa z uzbieranym wkładem i zdolnością kredytową.

Jeszcze chwile i sie okaże że ci co nie wzięli to w kanałach żyją.
Mentalność kalego. Polacy nie bez przyczyny są nazywani za granicą przygłupami
  • Odpowiedz
80% ludzi co brało kredyt, nie wie w ogóle co to są te stopy procentowe. Uwierz mi, że banki na pewno im nie wytłumaczyły jasno, że stopy mogą się podnieść - choć człowiek który bierze kredyt sam powinien według mnie to wiedzieć.


@rzeznia22:
Tłumaczyły choć fakt, że sprzedawcy kredytów jeszcze w tym roku kupczyli, że "eksperci mówią, że stopy na pewno nie wzrosną przez następne 2-3 lata".
Generalnie jest prawny obowiązek
  • Odpowiedz
jesli chcesz kogos zgnoic i sie przez to dowartosciowac, no to tak jak napisales, zamknij morde ¯_(ツ)_/¯


@Miszcz_Joda: Napisałem, że ludzie przyjmują jakieś postawy wobec zjawisk, na co odpowiedziałeś, że lepiej je przemilczeć, a na koniec wmawiasz mi najgorsze cechy. Szkoda strzępić ryja na Ciebie.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama:

"Mem" nieadekwatny - w oszczędzaniu i nie marnotrawieniu ograniczonych zasobów (woda) nie ma nic złego.

@LaurenceFass: Tak wyglądała polska 30 lat temu, naiwni ludzie zakładali że przewidują 30 lat w przód jako wzrost wartości wszystkiego i ciągłe podwyżki - bo halyna wzięła, heniek wzioł i chwali sobie, synek co bydziesz komuś spłacoł i tak dalej ludowe mądrości przygłupich polaków bez cienia wiedzy o ekonomi i teraz lament.

Mnie tam
suqmadiq2ama - > @suqmadiq2ama: 
"Mem" nieadekwatny - w oszczędzaniu i nie marnotrawi...

źródło: comment_1639480973GGmJzc2Ytx97ES41OIOMJ8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz