Wpis z mikrobloga

Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom kredyty wzrosły o 300-500 zł na racie. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej, bo wtedy Wy czujecie się lepiej. Naród niedowartościowanych ludzi... dlatego w tym kraju jest jak jest ¯\_(ツ)_/¯ Dodam, tylko że mi kredyt wzrósł o całe 0 zł i właściwie to szkoda mi tych ludzi, którym teraz wzrosło o 300-500 zł na racie.


#kredythipoteczny #nieruchomosci #kredyt #stopyprocentowe
  • 298
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: To jest po prostu efekt uboczny (niewielkiego) uzdrawiania polityki monetarnej. Tzn. nie ma nic złego w tym, że ludzie się cieszą, że ceny w sklepach będą rosły wolniej i to, że ich uciułane oszczędności będą mniej traciły w czasie. A że jest to powiązane ze wzrostem raty niektórych kredytów, to tak już jest i nad tym akurat nie ma co płakać.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: ja współczuję każdemu, kto w cyrku żyje, bo nie ma się co śmiać. Zarówno kredytowi jak i oszczędzający. Z tym, że nie może być tak że ludzie przezorni i oszczedni przez tani kredyt się na to składają. Jak ktoś miał 100k oszczędności, to zapłacił 8k podatku od tego momentu. Żeby to się wyrownalo z ratami, to ludzie powinni płacić 600zl więcej raty miesięcznie. Wtedy by się uspokoiło na rynku
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 168
@Miszcz_Joda: nie stoje po zadnej ze stron, ale cofnij sobie na poczatek 2021, gdzie kredyciarze sie cieszyli ludziom oszczedzajacym, ze ich kosztem splaca darmowy niemal kredyt.

To raczej po prostu polska mentalnosc.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda:

Ludzie raczej cieszą się bo wzrost stóp procentowych do normalnych poziomów (czyli co najmniej +1% względem inflacji) może spowodować normalizację cen nieruchomości. Czyli możliwość zaoszczędzenia na nieruchomość, a nie gonienie króliczka, którego nie da się złapać albo konieczność kredytowania się na 30 lat.
  • Odpowiedz
@konsument: mam wrazenie, ze mowimy o zupelnie innych sprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@milvanb: zeby byla jasnosc, jestem za podnoszeniem stop procentowych i nie widze niczego zlego w wyzszych ratach kredytow oraz uwazam, ze kazdy powinien sobie ryzyko przekalkulowac oraz byc swiadomym, ze raty te wzrosna

niech kwiczą i giną


@pepe_chad: jestes dokladnie ta osoba, do ktorej adresowalem wpis. Gospodarke to nam
  • Odpowiedz
@pepe_chad: mam nadzieje ze tacy jak Ty, nigdy nie kupicie własnego mieszkania, będziecie płacić za wynajem do końca życia albo mieszkać z mamą, a wasze oszczędności maksymalnie wyniosą 5 tysięcy złotych. Będziecie cale życie zawistnie patrzeć na innych ludzi i im zazdrościć tego, że śmieli odważyć się wziąć kredyt.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: niestety wykop jest specyficzny i podejscie ludzi na tym tagu takze.
Najlepsze jest to ze siedzac tutaj i przegladajac tag naprawde uwierzylem ze ludzie nienawidza posrednikow, ze posrednik to najwieksze zlo i nikl nie chce prowizji placic posrednikowi. A w realnym zyciu jest zupelnie na odwrot...
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: bo najlepiej wiedze z wykopu stosowac odwrotnie, to co tu mowia to odwrócona rzeczywistość :D nalezy stosowac rady odwrotnie :D

tak cieszę się bo jest szansa że inflacja spadnie, oni mają w dupie moje oszczędności, ja mam w dupie ich kredyty...


@siemankooo: wlasnie dlatego w tym kraju jest jak jest ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: no rzad, ale rzad tego nie robi bo uważa to za słuszne, tylko robi bo wtedy patobiedota im da wygrana w wyborach. Więc nie wolno zapominac że to gawiedz nam kraj rozwala, i cierpieniem gawiedzi należy się cieszyć
  • Odpowiedz