Wpis z mikrobloga

Patrzę tak na Was i obserwuje, że ogólnie to cieszycie się, że ludziom kredyty wzrosły o 300-500 zł na racie. Jesteście zepsuci od środka, cieszycie się z ludzkiej krzywdy, z nieszczęścia, chcecie żeby sąsiad miał gorzej, bo wtedy Wy czujecie się lepiej. Naród niedowartościowanych ludzi... dlatego w tym kraju jest jak jest ¯\_(ツ)_/¯ Dodam, tylko że mi kredyt wzrósł o całe 0 zł i właściwie to szkoda mi tych ludzi, którym teraz wzrosło o 300-500 zł na racie.


#kredythipoteczny #nieruchomosci #kredyt #stopyprocentowe
  • 298
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepe_chad: kredyciarze doprowadzili do wzrostu surowców? Gaz X8 stal x4 ropa x3 węgiel X5? Wszystko opiera się na surowcach i jezeli one drożeją to drożeje wszystko. Ale trzeba #!$%@?ć kredyciarze xD oczywiście popieram że stopy powinny być wyższe od inflacji ale nie jest to wina kredyciarze( może mała ale obie za to zapłacą teraz i tyle)
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Jeszcze nie kupowalem, bo na razie pociag mi odjechał i sa absurdalne ceny. Jeśli doczekam sensownego spadku to tak, kupie za gotówke - chociaż moglbym już teraz ale wole kisić w akcjach i krypto.

@matekwiatek: Dlatego powiedzialem "w istotnym stopniu" - bo tak, są inne istotne czynniki. Natomiast zdecydowanie są prawie w całości odpowiedzialni za inflacje w sektorze nieruchomosci.
  • Odpowiedz
Jeszcze nie kupowalem, bo na razie pociag mi odjechał i sa absurdalne ceny. Jeśli doczekam sensownego spadku to tak, kupie za gotówke - chociaż moglbym już teraz ale wole kisić w akcjach i krypto.


@pepe_chad: No widzisz, Ty masz za co kupić chatę, a powiedz to kilku milionom ludzi, którzy nie chcą od życia wiele, tylko #!$%@? mieszkania 50m2. Mają zbierać do śmierci na to mieszkanie czy wziąć kredyt i
  • Odpowiedz
Każdemu kto brał kredyt w ostatnim czasie przecież wzrosła wartość nieruchomości więc mogą sobie teraz te wzrosty wartości przeznaczyć na np. comiesięczne wyzsze raty albo nadpłatę kredytu.


@SpalaczBenzyny czyli rozumiem, ze teraz wchodzi zazdrosc w gre

A co do polaczków którzy kpią z tych kredytobiorców to większość tych ludzi nawet nie stanęła przed możliwością wzięcia takiego kredytu, a mają czelność się na ten temat wypowiadać. Typowe #!$%@? wykopu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miszcz_Joda: mysle ze 90% osob wypowiadajacych sie nie ma nawet na wklad wlasny a komentuja decyzje innych albo to jacys studenci licealisci za bardzo nie znajacy zycia,
nikt mi nie powie ze lepiej placic 2000 za wynajem niz isc na swoje...

druga sprawa ze w pandemii kredytu nie dostawali biedni, ing mialo do sierpnia wklad wlasny 30%, a banki mialy dziwne ograniczenia

druga sorawa ze w pandemii
  • Odpowiedz
@pepe_chad: człowieku nie wszyscy kredyciarze to jacyś flipperzy albo aspirujący do landlordów, którzy powodują lawinowy wzrost cen. Jeśli chodzi o takie akcje to powinieneś skupić swoją uwagę na funduszach inwestycyjnych, które skupują mieszkania.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: jak ktoś płacze bo mu rata wzrosła o marne 300 PLN to zwyczajnie nie powinien był tego kredytu dostać bo to są śmieszne pieniądze. Stopy aktualnie powinny być w okolicy 7% bo to jaka wy macie w PL inflację to ja #!$%@?. Jestem w tym kraju raz na rok i teraz za koszyk żarcia trzeba zapłacić z 200-300 PLN kiedy jeszcze 5 lat temu było to 150 max. Procent
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda Ja to się bardziej dziwię jakim trzeba być idiotą, żeby się w kredyty na 30 lat pakować skoro komuś robi różnicę 300zl/mc w te czy tamtą. Oni się #!$%@? w kredyty z ratą 2k przy zarobkach 3k czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
No, ale to jest owczy pęd na własną zgubę (w sensie całego społeczeństwa).


@LaurenceFass: W pewnym sensie tak, ale nie można winić za to zwykłych ludzi, którzy po prostu chcą normalnie mieszkać. To są lata zaniedbań w kraju. Każdy od lat kwiczy, że mamy niż demograficzny, a nikt nie myśli o mieszkaniach żeby ci ludzie gdzieś się podziali, więc zajmuje się tym głównie patodeweloperka, ceny idą w kosmos, banki srają kredytami na lewo i prawo i robi się patologia. To nie wzięło się od wczoraj, to problem wieloletni.

To nie jedyny problem w tym kraju który mamy od lat a który w końcu #!$%@?. Tak samo jest ze smogiem, z wodami (susze, powodzie), z elektrowniami, z drogami, śmieciami, edukacją, systemem zdrowotnym, emeryturami i wieloma
  • Odpowiedz
Nie kazdy się musi znać na ekonomii, gospodarce. Wzięli po prostu kredyt, bo nie mieli wyjścia.


@rzeznia22:
Bez przesady z tym bez wyjścia. 4-5 lat temu można było upolować małe mieszkanie/kawalerkę do remontu za 50-70 tys. zł. w mniejszych miejscowościach.
A zarabiając mało w niepewnym zawodzie to tym bardziej nie powinno się pchać w kredyt na 20-30 lat, na zmiennej stopie w szczycie cen nieruchomości i rekordowo niskich stopach. Lepiej
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: Ludziom, którzy u progu podwyżek już płaczą z powodu tych paru stówek raty więcej należy się polltowanie/pogarda (w zależności jakie kto ma serduszko). Podpisali zapoznanie się z symulacją zmian wysokości rat.
  • Odpowiedz