Wpis z mikrobloga

@Iskaryota: ciężko stwierdzić. Natomiast wiemy tyle, że zaciągneli kredyt na 20-30% niższą kwotę niż teraz, a jeśli inwestycyjnie to tak jakby nie płacili w ogóle rat, a co za tym idzie 2 lata spłacili trochę kapitału.

Inwestycyjnie jeszcze ma to do siebie, że jeśli rata = wynajem, to rata musiałaby wzrosnąć 2 razy, żeby wyglądało to tak jak przy analizie do udzielenia kredytu
@experiment: ciekawe jaka była wtedy różnica między stałym a zmiennym oprocentowaniem. Jakiś czas temu rozmawiałem o tym z doradcą i mówiła że ludzie brali stałe, jak kosztowo wychodziło podobnie do zmiennego, ale jak się to rozjechało to ani jedna osoba odwiedzająca jej biuro się nie zdecydowała stałe.
@enten:

wykop.pl? kredyciarze o tej porze siedzą w pracy i się nie przejmują co powie #rpp. Najwyżej zapłacą kilka stówek więcej w racie. To tak jak z #przegryw. Normalni ludzie się nie przejmują, że jakaś laska jest z chadem, a inna szuka atencji. Po prostu sobie żyją normalnie. Tylko ludzie pełni żalu są wyczuleni na coś czego żałują, że nie mają

Nawet jak na trolla to mocne odrealnienie xD
Ooo tak tak, bo kazdy bierze kredyt na 100% wartosci i pensji ( ͡° ͜ʖ ͡°) sa na swiecie ludzie bogatsi niz ty ( ͡ ͜ʖ ͡)
@hsossd: nie mam pojęcia ale powiedział, że jak nie będzie miał kasy by spłacać to wyjdzie na ulicę i na pewno nie będzie sam albo jakąś tarczę uruchomią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz każdy czeka na konferencję obgryzając paznokcie xD.


@Iskaryota: Hahaha, póki co to stopami najbardziej podniecają się osoby bez kredytu.

Powiem ci w tajemnicy, że przed wzięciem kredytu pośrednik tłumaczy ci jak debilowi jak działają stopy, czym różnią się stałe od zmiennych, a potem to samo powtarza pracownik banku przy podpisywaniu kredytu. Może się kiedyś przekonasz jak będziesz sam brał kredyt.

Pokazują też historyczne stopy procentowe, dostajesz też tabelę z informacjami
@Iskaryota: jeden mój znajomy w ogóle nie wiedział, że jego rata kredytu może się zmienić, jak mu wytłumaczyłem, że po wzroście stóp podniesie mu się miesięczna rata, w zależności od tego ile wziął, na ile lat itp to się mnie pytał czy jak będzie więcej płacił to chyba szybciej spłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz każdy czeka na konferencję obgryzając paznokcie


@Iskaryota: jestem kredyciarzem. Kredyt wziąłem w 2019. Nie obgryzam paznokci. Nawet planowałem je dzisiaj obciąć nożyczkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli RPP podniesie stopy to będę miał wyższą ratę, ale tańsze euro. Jeśli nie podniesie to będę miał niższą ratę, ale droższe euro/dolar, więc inflację. PiS mnie zaszachował i nie mam już dobrego wyjścia spod mata ( ͡° ͜
duża większość ludzi rozumie co to stopy procentowe i jak działają. Sporo osób nawet nie zauważa tych minimalnych wzrostów stóp. Jedynie wykopki myślą, że są tacy wyjątkowi bo przeczytali na Wikipedii dwa artykuły