Wpis z mikrobloga

Odnośnie znaleziska https://www.wykop.pl/link/6367221/spierdzielone-rondo-w-tarnowie/ i tego, że Dworak nie wiedział kto ma tam pierwszeństwo. Oczywiście pełna zgoda, rondo było spierdzielone przez bardzo problematyczny długi odcinek między trójkątami na jezdni a faktycznym przecięciem kierunków ruchu, gdzie może dojść do kolizji. Ten długi odcinek powodował problem przez to, że wjeżdżając tam tak jak niebieski przy dużym ruchu, ciężko się połapać czy czerwony jedzie "drogą poprzeczną" czy może wjechał obok nas i jedzie prosto równolegle z nami.

A jak tam jest wg mnie? (nie każę nikomu się z tym zgadzać)
1. Zarówno czerwony jak i niebieski poniżej, zarówno na jednym jak i drugim rondzie, jadą bez zmiany pasa ruchu i bez zmiany kierunku jazdy czyli bez żadnego kierunkowskazu (wbrew praktyce WORD i praktyce wielu kierujących), cały czas swoim pasem prosto od wlotu do wylotu zgodnie ze strzałką kierunkową na wprost.
2. Pierwszeństwo. Oczywiście czerwony ustępuje tu i tu, jakie znaczenie ma odległość od trójkątów do punktu kolizyjnego która raz jest mniejsza a raz większa?

Zatem nie mówcie mi, że ten długi odcinek (zaznaczony na obydwu rondach czarną linią) was i Dworaka myli aż tak, że nie wiecie kto tu ma pierwszeństwo? No bo czy po prawej stronie grafiki, jak jest ten odcinek krótszy, to jak na niego wjadę to nagle nie wiadomo kto ma pierwszeństwo? Oczywiście można się ze mną nie zgadzać, nikomu nie każę się zgadzać i jeszcze raz podkreślam, ten długi odcinek od trójkątów do "punktu kolizyjnego" był rzeczywiście spierdzielony, tak nie powinno być, no ale chyba nie powiecie mi że od jakiejś jego długości zmienia się pierwszeństwo? Jeżeli tak to od jakiej długości konkretnie?
DW @Krupier @janekplaskacz @reksiuzgdyni
#prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi
Pobierz
źródło: comment_1637224423ernggt4qNutqakgkHrZXAq.jpg
  • 75
Jeszcze raz wrzucam obrazek, poprawiłem przebieg linii.


@janekplaskacz: Ale fioletowy nie może tak jechać, skrętu w lewo z prawego pasa zabrania mu strzałka kierunkowa "na wprost". To nie rondo klasyczne tylko z pasami prowadzonymi do wylotów.

Na twoim obrazku czerwony i niebieski jadą krzyżującymi się drogami. Jak pisałem, rondo jest specyficzne.


@janekplaskacz: Rozumiem, ale ja z kolei uważam że Ty źle patrzysz na to spierdzielone rondo z Tarnowa, gdzie jest
Pobierz
źródło: comment_1637228772t6FNWrr0dwtNc9fyVXHgfA.jpg
OK, ja się z tym nie zgadzam. Wg mnie tam nie ma żadnej jezdni biegnącej dookoła wyspy (jak na rondzie klasycznym) tylko pasy są prowadzone wprost do wylotów i kierunki i ich przecięcia wyglądają tak jak narysowałem.


@vertical: jest tak oczywiście, ale te pasy są na tyle długie, że pozwalają pojazdowi czerwonemu wjechać na skrzyżowanie i jednocześnie nie wymuszać pierwszeństwa na pojeździe niebieskim jadącym po drugim pasie.

Tak jak na rysunku
Pobierz
źródło: comment_1637228549x4B5yH16wWd9cau6LuekQL.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: zobacz, na żółto masz przebieg drogi z pierwszeństwem. Każdy na niej jak już na nia jest na takiej samej pozycji. A tak jak Ci narysowałem wyżej, można na prawy pas wjechać nie wymuszając pierwszeństwa na lewym. Problem pojawia się już PO wjechaniu i dalszej jeździe.

#!$%@? jak ja hejtuję takie wynalazki. W moim sercu tylko klasyczne ronda.
Pobierz
źródło: comment_1637229468POIbMt9I5cNjgtK58wboTK.jpg
Poniżej jak to spierdzielone przecięcie kierunków ruchu z Tarnowa wygląda wg mnie - skoro w miejscu prawej zielonej kropki nie ma wątpliwości kto ma pierwszeństwo to skąd wątpliwość w miejscu lewej zielonej kropki?


@vertical: ziomeczku, bo w miejscu pierwszej zielonej kropki (czarne zaznaczenie) masz ustąp pierwszeństwa, a w miejscu drugiej (fioletowe zaznaczenie) oboje już jedziecie razem drogą z pierwszeństwem. Jeśli wjedziesz na jezdnię tak jak narysowałem to wyżej nie wymuszając pierwszeństwa
Pobierz
źródło: comment_1637229963aghbi5nu17bK5Yag68ht2d.jpg
@vertical:

Rozumiem, ale ja z kolei uważam że Ty źle patrzysz na to spierdzielone rondo z Tarnowa, gdzie jest dokładnie tak samo i co narysowałem, czyli że niebieski i czerwony również jadą krzyżującymi się drogami.


Krzyżują się ich tory jazdy ale nie drogi. Droga jest ta sama i ma wymalowane pasy określające ich przebieg. Wyprostowałem to trochę i umieściłem obok analogię.
Pobierz
źródło: comment_1637229977uY76sPouvajhIvqLBIKVqd.jpg
Krupier:

że tam nie ma zmiany pasa ruchu więc nie męcz buły już.


I właśnie dlatego dyskusja z tobą jest bez sensu, bo piszę cały czas coś zupełnie innego. A ty zamiast odpowiadać na argumenty to stosujesz metodę wmawiania dziecka w brzuch. Widzę, że blokada jest jak najbardziej słuszna, żeby w przyszłości nie wdawać się z tobą w dyskusje.
Każdy na niej jak już na nia jest na takiej samej pozycji.


@Krupier: Czyli czerwony już wjechał na drogę z pierwszeństwem i już trójkąty które minął go nie obowiązują w stosunku do niebieskiego? Łapie się w żółte pole to chyba nie?

#!$%@? jak ja hejtuję takie wynalazki.


@Krupier: A ja nie, powyższe jest bez sygnalizacji świetlnej i prawie nie ma na nim wypadków i zajeżdżania drogi, ludzie jadą od wlotu
I właśnie dlatego dyskusja z tobą jest bez sensu, bo piszę cały czas coś zupełnie innego. A ty zamiast odpowiadać na argumenty to stosujesz metodę wmawiania dziecka w brzuch. Widzę, że blokada jest jak najbardziej słuszna, żeby w przyszłości nie wdawać się z tobą w dyskusje


@janekplaskacz: po co czytasz komentarze ludzi, których zablokowałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytuję twoje słowa odnośnie omawianego ronda:

Cały czas twierdzę,
Czyli czerwony już wjechał na drogę z pierwszeństwem i już trójkąty które minął go nie obowiązują w stosunku do niebieskiego? Łapie się w żółte pole to chyba nie?


@vertical: no nie, nie obowiązują bo wjechał już na drogę z pierwszeństwem.

No właśnie nie, czerwony na powyższym rondzie zawsze będzie winnym kolizji z niebieskim bo ustępuje wszystkim na rondzie. Wydaje się że wjechał ale jeszcze nie wjechał jakkolwiek głupio to brzmi. I