Wpis z mikrobloga

W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarzach) znajduje się ponad 20 bloków powyżej 180 metrów wysokości do dachu a mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od centrum Guangzhou którego zabudowę z polskimi "wieżowcami" bez sensu porównywać. Oznacza to że gdyby bloki z mojego zadupia znajdowały się w Polsce to tylko Sky Tower w #wroclaw i Złota 44 w #warszawa były od nich wyższe do dachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbardziej żałosne jest to że nadal najwyższym budynkiem w Polsce (z iglicą) jest wybudowany prawie 70 lat temu przez ruskich PKiN. U nas na zadupiu ludzie wieszają pranie na dachu na wysokości większej niż taras widokowy PKiN gdzie zabiera się wycieczki szkolne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim zaczniecie tu pisać jakieś farmazony o "miastach duchów" i pustych blokach...więcej informacji na temat mojej okolicy znajdziecie w tym filmie

Mój główny kanał YouTube gdzie publikuje filmy na temat Chin. Mój drugi kanał YouTube gdzie publikuje filmy z mojego życia codziennego w Chinach. Mój autorski tag: #tosachiny

#chiny #budownictwo #evergrande #deweloperka #skyscrapercity #urbanistyka #architektura
Pobierz LuckyStrike - W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarza...
źródło: comment_16349853787TxE25zmngUGswL9Szr5Bj.jpg
  • 169
a to nie jest tak, że chyba w okolicach 2000 roku Chińczycy stwierdzili, że w ciągu 30 lat jakieś 30% populacji z prowincji przeprowadzi się do miast i zaczęli stawiać blokowiska na potęgę? Z początku faktycznie mało kto tam mieszkał, ale to wciąż się zmienia?


@Viking-: napisz proszę to pytania (kopiuj/wklej) w komentarzu na YouTube pod tym filmem: https://www.youtube.com/watch?v=1AC-m68tVJ0
Będziemy odpowiadać zbiorczo na wszystkie w poniedziałek na video ama. Dzięki, pozdrawiam
@TheJaster: bo tak i już xD Jak mnie irytuje stawianie wieżowców bez ekonomicznego uzasadnienia xD Czy działki we Wrocławiu są tak drogie i jest aż tak gęsto, że trzeba było budować np. Sky Tower, albo teraz stawiać kolejny wieżowiec przy placu Jana Pawła? No nie - po prostu "luksus". Śmieszne, że to te biedne kraje teraz stawiają sporo wieżowców, żeby pokazać, że jest się potężnym państwem, ciekawe, że taka bogata Norwegia
@Cantrustme: "Mieszkanie na takich wysokościach jest niezdrowe. Człowiek jest ewolucyjnie przystosowany do ciśnienia panującego przy ziemi."
Eee, WHAT?
Możesz określić jakie to jest ciśnienie mniej więcej? Bo mieszkam na parterze, ale na wysokości 450 m npm, czy ja umrę? Co z mieszkańcami Zakopanego? Trzeba ich jak najszybciej ostrzec! Ile mają czasu? Zdążą dojechać do Gdańska?
Po #!$%@? w Polsce lub ogólnie w Europie budować takie szkaradne wysokościowce?


@Dodi_al_Fayed: no tak, lepiej zbudować 100 małych bloków 3 piętrowych i rozłożyć przestrzeń mieszkalną dla kilku tysięcy osób na ogromny teren a potem stój godzinę w korku bo w mieście nie ma już miejsca na nowe bloki i jedyne mieszkanie jakie możesz kupić jest 15 km od centrum i dojazd do biurowca w centrum w którym pracujesz zajmuje godzinę