Wpis z mikrobloga

W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarzach) znajduje się ponad 20 bloków powyżej 180 metrów wysokości do dachu a mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od centrum Guangzhou którego zabudowę z polskimi "wieżowcami" bez sensu porównywać. Oznacza to że gdyby bloki z mojego zadupia znajdowały się w Polsce to tylko Sky Tower w #wroclaw i Złota 44 w #warszawa były od nich wyższe do dachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbardziej żałosne jest to że nadal najwyższym budynkiem w Polsce (z iglicą) jest wybudowany prawie 70 lat temu przez ruskich PKiN. U nas na zadupiu ludzie wieszają pranie na dachu na wysokości większej niż taras widokowy PKiN gdzie zabiera się wycieczki szkolne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim zaczniecie tu pisać jakieś farmazony o "miastach duchów" i pustych blokach...więcej informacji na temat mojej okolicy znajdziecie w tym filmie

Mój główny kanał YouTube gdzie publikuje filmy na temat Chin. Mój drugi kanał YouTube gdzie publikuje filmy z mojego życia codziennego w Chinach. Mój autorski tag: #tosachiny

#chiny #budownictwo #evergrande #deweloperka #skyscrapercity #urbanistyka #architektura
LuckyStrike - W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarza...

źródło: comment_16349853787TxE25zmngUGswL9Szr5Bj.jpg

Pobierz
  • 169
@LuckyStrike: o ile imponują mi takie wieżowce, to z punktu widzenia innego niż zajętość terenu co jest w nich takiego dobrego? No widoki spoko ale też nie ze wszystkich mieszkań. Mieszkając kiedyś w "wieżowcu" w Polsce czekałem tylko na chwilę aż się z niego wyniosę. To jedna strona skrajności gdzie drugą są amerykańskie przedmieścia z hektarami domów. W Chinach domy na przedmieściach są popularne czy jednak ludzie dążą do centrów?
- gdzie sa miejsca parkingowe

pod ziemią 2-3 poziomy

- gdzie jest najblizsza stacja metro lub szybkiej kolei

są dwie linie metra nr.4 ponad 60 km długości i nr.3 też ponad 60 km (dopiero podłączyli przedłużenie) szybka kolej nadal w budowie mają skończyć za dwa lata

- jak sprawa z bezpieczenstwem przeciwpozarowym

nie wiem

@Wychwalany: z resztą te informacje są zawarte w filmie o mojej okolicy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1AC-m68tVJ0 więcej filmów z
LuckyStrike - > - gdzie sa miejsca parkingowe
pod ziemią 2-3 poziomy
- gdzie jest na...

źródło: comment_1634987109UQOKGESa7NMeSqL698TsCY.jpg

Pobierz