Wpis z mikrobloga

W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarzach) znajduje się ponad 20 bloków powyżej 180 metrów wysokości do dachu a mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od centrum Guangzhou którego zabudowę z polskimi "wieżowcami" bez sensu porównywać. Oznacza to że gdyby bloki z mojego zadupia znajdowały się w Polsce to tylko Sky Tower w #wroclaw i Złota 44 w #warszawa były od nich wyższe do dachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbardziej żałosne jest to że nadal najwyższym budynkiem w Polsce (z iglicą) jest wybudowany prawie 70 lat temu przez ruskich PKiN. U nas na zadupiu ludzie wieszają pranie na dachu na wysokości większej niż taras widokowy PKiN gdzie zabiera się wycieczki szkolne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim zaczniecie tu pisać jakieś farmazony o "miastach duchów" i pustych blokach...więcej informacji na temat mojej okolicy znajdziecie w tym filmie

Mój główny kanał YouTube gdzie publikuje filmy na temat Chin. Mój drugi kanał YouTube gdzie publikuje filmy z mojego życia codziennego w Chinach. Mój autorski tag: #tosachiny

#chiny #budownictwo #evergrande #deweloperka #skyscrapercity #urbanistyka #architektura
LuckyStrike - W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarza...

źródło: comment_16349853787TxE25zmngUGswL9Szr5Bj.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Wiesz o Warszawie gówno, a sie wypowiadasz. Infrastruktura byłaby lepsza (kolejne linie metra, tramwaj np do Wilanowa) jakbyśmy jako mieszkańcy nie płacili co roku daniny ponad 1mld pln na rozwój jakichś zabitych dechami wsi.
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: najbardziej żałosne jest to, że ludzie płacą miliony za mieszkanie w wielkich klatkach, o bardzo kiepskim standardzie (widziałem na twoim filmie)
Dla mnie w tych budynkach nie ma nic fajnego, jedynie katastroficznego i smutnego.
Osobiści nigdy bym w czymś takim nie zamieszkał, jeżeli nie byłaby to absolutna konieczność.
W blokach PRL zresztą też nie ma nic fajnego.
  • Odpowiedz
@mango2018: też nie jestem fanem bloków ale jakość i komfort życia (drogi, parkingi podziemne, parki, baseny, szkoły, urzędzy...no #!$%@? wszystko) jest tu bez porównania do tego postkomunistycznego grajdołka gdzie ludzie palą śmieci aby się ogrzać
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Mordeczko, wrzucasz to tutaj, a wykopki mają tylko ból dupy. Ciesz się fajnym życiem i korzystaj ile możesz i #!$%@? atencję na wykopu. Kiedyś bardzo mądrze Cash o tym mówił na Vlogu Casha (zresztą znasz typa).
Wypok to #!$%@? umysłowe, oprócz śmiesznych obrazków i beki z Tigera Bonzo nie ma tu nic ciekawego.
  • Odpowiedz
ale jakość i komfort życia


@LuckyStrike: zależy co uważasz za jakość i komfort.
Dla mnie jakość to przestrzeń, cisza i spokój.
Mieszkanie dosłownie dupa przy dupie wprowadziłoby mnie w depresję.
A parki, szkoły, urzędy -to też wszystko jest w Polsce, a śmieciami nikt już nie pali.
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Za to w Warszawie masz czysto i ładne łazienki, a u ciebie w restauracjach jest dziura w kiblu i tony kadzideł, żeby zabić ten zapach. Twoja okolica to syf, każdy kto tam był widzi jak jest.
  • Odpowiedz
@TheJaster: a to nie jest tak, że właściwie zarządzany kraj z dobrą infrastrukturą przyciąga inwestorów i specjalistów a firmy zagraniczne potrzebują wynajmować biurowce i z racji kurczącej się ilości miejsca w miastach piętrzą się coraz wyższe budynki?
  • Odpowiedz
Dobra...film się już uploadował: https://youtu.be/SK6T7bBUJ0E Przypominam że to tylko taki mały wstrzyk o Ningbo, przed tym co opublikujemy na głównym kanale. Będzie tam o historii miasta Ningbo, wizyta w muzeum a potem przygody w archipelagi Zhoushan. Ale do rzeczy...czy to zdjęcie mojej żony nada się na miniaturkę na film? No przecież nie dam swojej ulanej mordy zakolaka.
LuckyStrike - Dobra...film się już uploadował: https://youtu.be/SK6T7bBUJ0E Przypomin...

źródło: comment_1635008397ljQQK7aJFyPAlAgczyeMWw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz