Wpis z mikrobloga

W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarzach) znajduje się ponad 20 bloków powyżej 180 metrów wysokości do dachu a mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od centrum Guangzhou którego zabudowę z polskimi "wieżowcami" bez sensu porównywać. Oznacza to że gdyby bloki z mojego zadupia znajdowały się w Polsce to tylko Sky Tower w #wroclaw i Złota 44 w #warszawa były od nich wyższe do dachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbardziej żałosne jest to że nadal najwyższym budynkiem w Polsce (z iglicą) jest wybudowany prawie 70 lat temu przez ruskich PKiN. U nas na zadupiu ludzie wieszają pranie na dachu na wysokości większej niż taras widokowy PKiN gdzie zabiera się wycieczki szkolne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim zaczniecie tu pisać jakieś farmazony o "miastach duchów" i pustych blokach...więcej informacji na temat mojej okolicy znajdziecie w tym filmie

Mój główny kanał YouTube gdzie publikuje filmy na temat Chin. Mój drugi kanał YouTube gdzie publikuje filmy z mojego życia codziennego w Chinach. Mój autorski tag: #tosachiny

#chiny #budownictwo #evergrande #deweloperka #skyscrapercity #urbanistyka #architektura
LuckyStrike - W okolicy gdzie mieszkam, w promieniu 2-3 km (więcej zdjęć w komentarza...

źródło: comment_16349853787TxE25zmngUGswL9Szr5Bj.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
- gdzie sa miejsca parkingowe

- gdzie jest najblizsza stacja metro lub szybkiej kolei

- jak sprawa z bezpieczenstwem przeciwpozarowym


@Wychwalany: jeszcze dałabym jak długo wynosisz śmieci albo co robisz jak stanie winda :D
Jeśli jest zsyp to czy przy tych temperaturach dużo robaków jest w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: wylewasz jakieś żale na wykopków, chwalisz KOMUNISTYCZNE Chiny, które nie różnią się od nazistów czy sowietów, i masz jakiś dziwny ból dupy do Polski. Nie ma jakiegoś Wykopu chińskiego? Może zostaniesz tam towarzyszem i nie będziesz musiał pisać tu wysrywów. Nie mam nic do twojego życia, ale nie ruszaj życia innych przez jakieś gównoporównania. Sam mieszkam od wielu lat za granicą i nie porównuję nigdy polski do jakiegokolwiek kraju bo
  • Odpowiedz
no tak, lepiej zbudować 100 małych bloków 3 piętrowych


@LuxEtClamabunt: Może nie 3, bo to przeważnie apartamentowce a nie wielka płyta, ale lepiej to rozdzielić niż gnieździć się jak kury w klatce w wieżowcu 30 piętrowym, gdzie do auta musisz iść 10 minut bo miejsc parkingowych nie ma ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Najbardziej żałosne jest to że nadal najwyższym budynkiem w Polsce (z iglicą) jest wybudowany prawie 70 lat temu przez ruskich PKiN. U nas na zadupiu ludzie wieszają pranie na dachu na wysokości większej niż taras widokowy PKiN gdzie zabiera się wycieczki szkolne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LuckyStrike: czy ty jesteś normalny? Pałowanie się do drapaczy chmur to oznaka kraju trzeciego świata.
Wzorem powinny być dla nas europejskie
  • Odpowiedz
Zjadłem cały granulat i idę w stronę chałupy. Wezmę kilka piwek po drodze i spadam do domu. Zaraz uploaduje film na mój drugi kanał czyli To saChiny DZIENNIK To będzie tylko zapowiedź do filmu z Ningbo i archipelagu Zhoushan który ukaże się jutro na moim głównym kanale. Pokażemy wam jak wyglądają wieczorem ulice Ningbo. Ale to jak dojdę do domu… o ile upload się nie #!$%@?ł ( ͡° ͜ʖ
LuckyStrike - Zjadłem cały granulat i idę w stronę chałupy. Wezmę kilka piwek po drod...

źródło: comment_1635004865fcqkF9F8OFgXlGvGRaFGK2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A po #!$%@? mamy na siłę budować wysokie budynki? Tylko po to aby prężyć muskuły?


@TheJaster: jak to po co? Żeby było głośno, żeby były problemy konstrukcyjne, żeby było mało miejsc parkingowych, żeby mieć 1000 sąsiadów w jednym bloku, żeby było dużo wind, które trzeba konserwować i mogą się zepsuć, żeby mieć brzydki krajobraz i wiele, wiele innych! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz