Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak ówczesny Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, mec. Ziemisław Gintowt sprokurował dla nas - młodego adwokackiego narybku - taką piękną przemowę. Pośród innych krasomówczych perełek utkwił mi w pamięci ten fragment (przywołuję z pamięci, więc pewnie to i owo mocno przekręcone - za co z góry Pana Dziekana przepraszam):

"I pamiętajcie, młodzieży, chodzi o to, by żyć. Chodźcie wokół, spacerujcie, bawcie się imprezujcie, wychodźcie jak najczęściej z domu, spotykajcie się, radujcie, korzystajcie z życia. Zawsze tam gdzie jest życie, gdzie jest aktywność, coś się dzieje. Pomyślicie sobie - Dziekan tak mówi, bo wiadomo że im więcej się dzieje, tym więcej potencjalnej pracy dla naszej adwokackiej profesji. I tak - będzie to prawda, ale mówię tak nie tylko dlatego - po prostu, żyjcie, to istota naszej cywilizacji i człowieczeństwa".

Słowa sprzed wielu lat, a aktualne jak nigdy wcześniej.

#koronawirus
Pobierz
źródło: comment_16342357571hS1sEqmBNkwzhAcMLhKR9.jpg
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkonczonyChlop: A co on niby ma z tego promowania, że go ciągają po sondach? Masz jakiś pomysł co mógł by zrobić, bo był już u całej wierchuszki i sprawa przerosła wszystkich. A on jednak coś osiągnoł.
@ArtyQ: u mojego znajomego tez byl i niepyklo bo Paweł ma duze ego i stawia siebie przed dziecmi. Jednak nie o nim wole, bo CEL bardzo wazny i calkiem pominięty - handel dziecmi . Co z tymi dziecmi robia - najczarniejsxy scenariusz to, ze koncza zlozone w ofierze w Bohemian Grove w Kalifornii lub w Watykanie staja sie ofiarami pedofili.
@Dutch: Te memy o maseczkach są propagandowe i obrzydliwe, mam sobie ładną czarną maseczkę i skoro idę do sklepu, spotykam się z nieznajomym twarzą w twarz czy wchodzę do jakiegoś lokalu to mogę ją założyć. Założenie maseczki nic mnie nie kosztuje a przy okazji zakrywam swoją wątpliwej urody mordę i mogę się uchronić przed jakimiś zarazkami a zarazem kogoś przed moimi, moda na maseczki trwała na świecie jeszcze przed pandemią ale