Wpis z mikrobloga

Mój tata pracuje jako technik elektryk już 14 lat w jednej pracy, ogólnie jest mega zadowolony z niej, zawsze wraca uśmiechnięty i aż serio mi lepiej na sercu że tata jest zadowolony z pracy. Jego praca wygląda tak, że zajmuje się w pracy utrzymaniem elektryki z innymi elektrykami, głównie utrzymują ruch maszyn w fabryce, aby wszystko fajnie działało. Czasem nic nie robi, czasem ma dyżury, czasem ma pracę po 10h ale to ultra rzadko + ma płacone nadgodziny. Zarobki ma 5600 netto co każdy miesiąc. No i ostatnio zacząłem się go pytać co by się stało, jakby w pracy pojawił się u niego taki gość, który by go pytał codziennie jak mu idzie podłączanie elektryki do nowej maszyny oraz organizowałby mu pracę w 14 dniowych iteracjach?

Ojciec z początku nie wiedział o co chodzi, ale przełożyłem mu metodologię Scruma/Sprintów jakby wyglądała gdyby u niego tak było. A ojciec do mnie...

- Synek, był już u nas taki jeden... ale się zwolnił po miesiącu, nie z nami te numery ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #pracait #pracbaza #naukaprogramowania #korposwiat #webdev
Pobierz j.....6 - Mój tata pracuje jako technik elektryk już 14 lat w jednej pracy, ogólnie j...
źródło: comment_1633681205n3sekh3uMcHHJEBAg2OVjC.jpg
  • 80
@jaca_66: nie dziwię się, scrum według mnie nie nadaje się do utrzymania elektryki, jakie miałby tam iteracje i co by rozwijał? Ogólnie to nie jest dobre narzędzie do jakichkolwiek prac utrzymaniowych, bo tam trzeba reagować na zdarzenia, coś się wywali i ma naprawić, a nie rozwija jakiegoś produktu, nie robi prac, które może sobie zaplanować.

@PanMaglev: o jakim codziennym spowiadaniu się mówisz? Daily czy standup to miejsce na poinformowanie zespołu
@PanMaglev: o jakim codziennym spowiadaniu się mówisz? Daily czy standup to miejsce na poinformowanie zespołu co się dzieje, czyli np. jakiś blocker, ktoś trafił na jakiś problem etc. a nie spowiadanie się z tego co robisz.


@voot: W tym prawidłowym scenariuszu. Jak trafisz na upierdliwego scrum mastera/PMa, który dodatkowo jest nieusuwalny z różnych powodów, to sytuacja drastycznie się zmienia. A on/ona z notatnikiem rozpytują o sprawy w dużym szczególnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voot: no nie. My przy budowie modelu behawioralnego mieliśmy codzienne spotkania całym teamem i zdawanie relacji z zadań, planowanie kolejnych.
@jaca_66 nie rozumiem tego problemu ze stand upami. 15 minut dziennie to 1/32 dnia pracy. To naprawdę nieistotna część, a pozwala wychwycić problemy, bo np. Jeden developer powie, że pracuje nad X i przy okazji zaimplementuje Y, a inny powie, że już pracuje nad Y. Dodatkowo to okazja by się odezwać do zespołu, sam jestem raczej introwertykiem, ale te 15 minut dziennie rozmowy z ludźmi jest spoko.
I to wszystko kosztem 3%
@jaca_66: Bo ja wiem - u mnie działa i się przydaje. Przy czym całość mocno dostosowaliśmy pod nasze potrzeby. SM nie mamy, PO jest bardzo kumaty. Ogólnie trudno mi wyobrazić sobie lepszy (dla wszystkich zainteresowanych) - sposób organizacji pracy