Wpis z mikrobloga

Mój tata pracuje jako technik elektryk już 14 lat w jednej pracy, ogólnie jest mega zadowolony z niej, zawsze wraca uśmiechnięty i aż serio mi lepiej na sercu że tata jest zadowolony z pracy. Jego praca wygląda tak, że zajmuje się w pracy utrzymaniem elektryki z innymi elektrykami, głównie utrzymują ruch maszyn w fabryce, aby wszystko fajnie działało. Czasem nic nie robi, czasem ma dyżury, czasem ma pracę po 10h ale to ultra rzadko + ma płacone nadgodziny. Zarobki ma 5600 netto co każdy miesiąc. No i ostatnio zacząłem się go pytać co by się stało, jakby w pracy pojawił się u niego taki gość, który by go pytał codziennie jak mu idzie podłączanie elektryki do nowej maszyny oraz organizowałby mu pracę w 14 dniowych iteracjach?

Ojciec z początku nie wiedział o co chodzi, ale przełożyłem mu metodologię Scruma/Sprintów jakby wyglądała gdyby u niego tak było. A ojciec do mnie...

- Synek, był już u nas taki jeden... ale się zwolnił po miesiącu, nie z nami te numery ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #pracait #pracbaza #naukaprogramowania #korposwiat #webdev
j.....6 - Mój tata pracuje jako technik elektryk już 14 lat w jednej pracy, ogólnie j...

źródło: comment_1633681205n3sekh3uMcHHJEBAg2OVjC.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@vonsaty: no właśnie w programowaniu to norma, z tego właśnie się dziwę że tak jest... nieraz jest tak że goście po kursie Scrum Mastera po filologii pośpieszają programistów...
  • Odpowiedz
@vonsaty: xd tak samo mówią ci seniorzy co od 20 lat klepią jakieś gówno crudy w javie przez tydzień coś co można zrobić w jeden dzień. Ale nikt im nie ma prawa nic powiedzieć bo on się zna
  • Odpowiedz
W ogóle z tego co czytam to ludzie macie jakieś parodie scruma a nie scrum. Co wy daily macie w 30 osób? Zespół scrumowy składa się max z 10 osób i nawet jak macie każdy swój task i powiecie 2 minuty na jakim etapie jesteście to wyrobicie się w 20 minut
  • Odpowiedz
@jaca_66: Utrzymanie infrastruktury to nie tworzenie programu. Otóż nie wszyscy pracują sumiennie i muszą mieć bata nad głową i trzeba ich kopać codziennie w dupę bo inaczej nie dowiozą albo dowiozą #!$%@?ę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaca_66: scrum jest do zarządzania tworzeniem czegoś w zmiennym środowisku a nie utrzymaniem. Daily scrum ma za zadanie informowanie zespołu o tym kto co robi w danym momencie i weryfikacja jak idzie z osiągnięciem celu dla sprintu. Scrum master ma pomagać w osiągnięciu celu a nie cisnieciu na czas. Więc albo nie wiesz co to scrum albo pracowałeś w jakimś wypaczonym.
  • Odpowiedz
jakby w pracy pojawił się u niego taki gość, który by go pytał codziennie jak mu idzie podłączanie elektryki do nowej maszyny oraz organizowałby mu pracę w 14 dniowych iteracjach?


@jaca_66: Gratuluję, właśnie odkryłeś stanowisko Kierownika Robót Elektrycznych czy Inżyniera Budowy Branży Elektrycznej, sam jestem na takim stanowisku to coś o tym wiem (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Ogólnie spotkania w pracy to jeden wielki rak i dzwonienie. Po to są narzędzia taski żeby jak kogoś to obchodzi sprawdzić co się robiło na #!$%@? się powtarzac jak większość osób to nie obchodzi
  • Odpowiedz
@jaca_66: Dlatego bardzo się boję zmieniać pracy. Pracuję teraz w średniej wielkości firmie, wewnętrzny dział IT robiący wszystko, również programowanie aplikacji w ASP.net. Nikt nad nami nie stoi, nikt nie będzie rozliczać w cyklach 30 minutowych, po prostu wiemy co mamy robić, nikt się nie obija i to robimy. Gdyby jednak przyszedł jakiś wariat i próbował robić sprinty to chyba wszyscy by odeszli.
  • Odpowiedz
  • 0
@jaca_66 tylko że on pracuje w utrzymaniu a tam Scrum jest bez sensu. Zapytaj go o to samo ale jakby miał stawiać cała fabrykę od nowa. I codziennie musieliby jedynie ustalić przez kilka minut co udało się zrobić, jakie są problemy i co dzisiaj robimy. To już wtedy tak strasznie nie wygląda.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Dlatego jak nienawidzę swojej roboty za chodzenie w brudnych ciuchach to kocham za to ze nikt nigdy mnie nie pogoni a rynek jest tak duzy ze gdzie nie pojde to proszą aby załatwić innych do pracy.
I tak co zakład pijemy kawkę na luzie i obijamy się po 30-50% czasu pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#spawacz15k
  • Odpowiedz
@jaca_66: Dobrze, to niech będzie Inżynier Budowy - on też nie jest kierownikiem.

liczy się odhaczenie w dzienniku budowy etapu co by się nie działo czy współpracujesz z wykonawcami i bierzesz pod uwagę ich zdanie?


@vonsaty: Oczywiście że druga opcja. Nie jestem informatykiem, więc nie wiem jak w tej branży to wygląda i jak to dokładnie przełożyć na budowlankę, ale w elektryce budowlanej to nie jest nic niezwykłego.
Podwykonawca Ci zgłasza, że nie ma sufitu podwieszanego -
  • Odpowiedz