Wpis z mikrobloga

Mój tata pracuje jako technik elektryk już 14 lat w jednej pracy, ogólnie jest mega zadowolony z niej, zawsze wraca uśmiechnięty i aż serio mi lepiej na sercu że tata jest zadowolony z pracy. Jego praca wygląda tak, że zajmuje się w pracy utrzymaniem elektryki z innymi elektrykami, głównie utrzymują ruch maszyn w fabryce, aby wszystko fajnie działało. Czasem nic nie robi, czasem ma dyżury, czasem ma pracę po 10h ale to ultra rzadko + ma płacone nadgodziny. Zarobki ma 5600 netto co każdy miesiąc. No i ostatnio zacząłem się go pytać co by się stało, jakby w pracy pojawił się u niego taki gość, który by go pytał codziennie jak mu idzie podłączanie elektryki do nowej maszyny oraz organizowałby mu pracę w 14 dniowych iteracjach?

Ojciec z początku nie wiedział o co chodzi, ale przełożyłem mu metodologię Scruma/Sprintów jakby wyglądała gdyby u niego tak było. A ojciec do mnie...

- Synek, był już u nas taki jeden... ale się zwolnił po miesiącu, nie z nami te numery ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #pracait #pracbaza #naukaprogramowania #korposwiat #webdev
j.....6 - Mój tata pracuje jako technik elektryk już 14 lat w jednej pracy, ogólnie j...

źródło: comment_1633681205n3sekh3uMcHHJEBAg2OVjC.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@jaca_66: to co ty opisujesz to jest patologia na poziomie zarzadzania a nie problem ze scrumem. jako kolega z it powiem ci tylko jedno - pracuj uczciwie swoim tepem w godzinach swojej pracy. I tyle. Jezeli dostales za duzo do spintu, od razu mow swojemu przelozonemu, ze nie dasz rady tego zrobic. Jezeli dopiero pozniej sie okazalo, ze jest za duzo, powiedz mu wtedy kiedy sie zorientujesz. I tyle.

Podsumowujac
  • Odpowiedz
@rimyi:

@PanMaglev: jak każdy w 30s powie co zamierza dzisiaj robić to nie mam problemu z takimi spotkaniami ale bardzo często wywiązuje się jakaś dyskusja między dwiema, trzema osobami i #!$%@?ą przez 15 minut o czymś, co tylko ich interesuje


O dokładnie to, jak przyszedłem do nowej firmy ( nie IT, a finanse) to 2 razy w tygodniu są spotkania zespołowe, i pomimo faktu, że ze względu na
  • Odpowiedz
@jaca_66: A ja tam lubię scruma u siebie w firmie. Wszystko rozbite na małe taski, brak ciśnienia i ustalania nierealnych celów. 3 spotkania w tygodniu które trwają maks 10 min by potwierdzić że wszystko ok i nie ma blokerów. Nikt się w nic nie wpiernicza. Praca idzie powoli ale do przodu.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Zabawne, bo właśnie praca w sprintach, krótkie iteracje, małe zlecenia mają na celu zapobieganie wypaleniu. Tak że zmień scrum mastera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak już słyszę, że „ktoś musi się tłumaczyć przed kimś” to wiem, że scruma to on na oczy nie widział.
  • Odpowiedz
Ojciec z początku nie wiedział o co chodzi, ale przełożyłem mu metodologię Scruma/Sprintów jakby wyglądała gdyby u niego tak było. A ojciec do mnie...


@jaca_66: ja też robię w pokrewnej branży i tu iteracje poprawności wykonują się samoczynnie w postaci pożarów ;)
Połączenia elektryczne są albo zrobione poprawnie, albo fabryka nie działa.
Tak to wygląda i działa zajebiście dopóki nie ma
  • Odpowiedz
@jaca_66: @vonsaty: z tego co czytam, nie macie żadnego pojęcia o scrumie i doświadczenia w pracy w tej metodyce. W scrumie właśnie w zespole nie ma żadnej hierarchii, nikt z zespołu nad Toba nie stoi i Cię nie rozlicza z pracy, chociaż oczywiście jeśli będziesz się opieprzał, zespół to zauważy.
Backlogiem sprintu zarządza zespół developerski, nie SM czy PO. PO ma tylko ogarnąć historyjki i powiedzieć jakie mamy
  • Odpowiedz
@Vfwf6CqE: niech jeszcze sto pisiont innych speców od języka PL mnie upomni, bo wciąż nie dotarł do mnie mój błąd językowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak ja się cieszę że nie pracuje z polakami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@becvvv: bank ma obowiązek prowadzić odpis dla każdego kredytu. Wielkość odpisu zależy od różnych czynników, jednym z nich jest zachowanie klienta. Kiedy składasz wniosek o kredyt wypełniasz specjalną tabelkę/ankietę, na której podstawie bank wyznacza pd aplikacyjne - innymi słowy prawdopodobieństwo, że jesteś typem osoby niespłacającej kredytu. Jednak takie prawfopodobieństwo szybko się starzeje. Dlatego po kilku miesiącach należy zamienić ten sztywny współczynnik jakimś innym, dynamicznym. I jest nim właśnie pd behawioralne,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaca_66: za każdym razem jak czytam na wypoku narzekanie kogoś na scruma, to zastanawiam się, kto was tak krzywdzi?
W ogóle Scrum to nie jest coś, co zadziała, gdy wdrożycie w życie eventy i zaczniecie robić sprinty. To jest podejście od dupy strony.
Po pierwsze, Scruma powinno się używać wtedy, gdy w rozwijanym produkcie jest spora niepewność, dużo niewiadomych, których nie da się z góry zaplanować i gdy masz wizję,
  • Odpowiedz
@sudety: Co ma wspólnego praca z Polakami ze zrozumieniem co się robi. Piszesz tutaj komentarz po polsku a nie angielsku czy hiszpański to do kogo masz pretensje.

Prawda jest pewnie taka że skoro nie umiesz wyjaśnić rzeczy nie rozumiesz ich. Pewnie klepiesz taski bez refleksji, po jakimś kursie, walisz pongliszem bo tak przeczytałeś na stronach i masz powierzchowna wiedzę. Stąd też masz takie spojrzenie na pracę w grupie, twoje senioritye
  • Odpowiedz
Prawda jest pewnie taka że skoro nie umiesz wyjaśnić rzeczy nie rozumiesz ich. Pewnie klepiesz taski bez refleksji, po jakimś kursie, walisz pongliszem bo tak przeczytałeś na stronach i masz powierzchowna wiedzę. Stąd też masz takie spojrzenie na pracę w grupie, twoje senioritye pewnie jest w okolicach mida.


@Vfwf6CqE: XDDDDDDDD
  • Odpowiedz