Wpis z mikrobloga

Nie wiem czego dotyczy poniższa ulotka (wrzucił ją @PoIand), ale dla mnie to wypisz wymaluj - alegoria tego co robi z krajem PIS przy naszej cichej bierności. Jeśli Konfederacja po kolejnych wyborach dołączy do PIS będzie to jeszcze pełniejszy obraz.

#bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji
źródło: comment_1633174464ZBZBU8N4qrmxIsB07FoU5Z.jpg
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Panda1112: akirat o tym samym ostatnio myślałem...a tak polaki lubią na niemiaszków pluć i nimi ostentacyjnie gardzić za to i owo.

Podczas gdy chociażby taka wielka biedna przedwojenna bolzka była przed rozjechaniem ze wschodu i zachodu na prostej drodze do stania się państwem otwarcie uskuteczniającym cele faszystów. Tak na ulicach jak i w szkołach czy w stosunkach urzędniczych.

To nie ma być tutaj dumy z bycia wielce umęczonymi, bo nawet wielcy
@Panda1112: wstawaj, zesrales sie. pol narodu wybralo ta gowno partie ktora i tak realizuje unijne gowno tak samo jak realizowaloby to po/holownia czy inna kotlownia. jedyna roznica taka ze troche wiecej swoich nakradnie z panstwowych spolek. nie wiem gdzie miales glowe za rzadow PO, chyba w dupie, twoje jedyne usprawiedliwienie to to ze masz jakies ~20 lat i czujesz sie super zaangazowanym politycznie aktywista lecacym na gowno emocjach wykreowanych przez te
@yummy157: dobre insiderskie cynki ale mam lepszy pomysł. Dajmy im porządzić i wtedy okaże się jak jest naprawdę i czy są w stanie np. Zmniejszyć podatki dla ciężko pracujących ludzi i uprościć system podatkowy. Po POPiS niczego innego jak dotychczas się spodziewać nie można, a kto uważa inaczej to frajer.
@yummy157: Tylko, że lewica chce #!$%@?ć więcej podatków :P Chyba większości z nas zależy na jakiejś zmianie na lepsze i chodzi o pieniądze. Chrzanić kwestie poglądowe. Dajmy porządzić komuś kto nas nie będzie łupał, a jak nie wyjdzie to do wora z nimi i cześć.
@yummy157: A mi przede wszystkim (jak i większości mlodostarym rodakom) chodzi o ułatwienie dorabiania się i budowania majątku. Niech ta partia zwie dowolnie, h mnie to. Ale dziś tylko oni robią ukłon w stronę przedsiębiorczości. A bez szerokiej klasy średniej skończymy jak psy, i nasze dzieci tez. Zawód wyborców ze strony K. oznacza ich koniec polityczny, i oni to wiedzą. Dajmy im porządzić. Elo
@bosski: No to masz inne partie, które do tego dążą a nie popierają zamordyzmu, chociażby partia Możemy która jest praktycznie tożsama z konfa jeśli chodzi o gospodarkę
@zergh: Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ;) Wiem, że te marki mają jednego właściciela, a ich rywalizacja polegała na walce o klienta prowadzącej do wyrwania jego pieniędzy pozostałym sieciom handlowym. To właśnie metafora działań PISu i Konfederacji. Ważne aby osoby bojące się LGBT czy imigrantów przyszły zagłosować na nas - nie na innych.
Jeśli Konfederacja po kolejnych wyborach dołączy do PIS będzie to jeszcze pełniejszy obraz.


@Panda1112:

o "jechanie po pisie" to teatrzyk dla ubogich umysłów. To coś jak MediaMarkt i Saturn. Pomimo rywalizacji - jeden wspólny interes...

A no tak, JUŻ ZARAZ, JUŻ ZA MOMENCIK ZA TYDZIEŃ KONFA DOŁĄCZY DO PISU
Nie to co JEDYNKA na liście Lewicy, wielka przeciwniczka PiSu, Lewica nigdy by czegoś takiego nie zrobiła
źródło: comment_1633205587js5V6JSoAzVhRdkzxkRJK5.jpg
Ależ ja jestem za tym, żeby dac porządzić komuś kto jeszcze nie rządził


@yummy157: Trzeba być ślepym i naiwnym, żeby wierzyć w to, że partia która nie rządziła cokolwiek zmieni, konfederacja to anarchiści, którzy nie są świadomi tego, że nie da się wprowadzić wszystkich obniżek podatkowych, gdyż trzeba brać pod uwagę starzejące się społeczeństwo, ogrom publicznych spółek itd. Jeżeli chcesz kultywować partię, która nigdy nie rządziła, to mam inne rozwiązanie tego
@zxc21: No to chyba mnie nie zrozumiałeś. Jebię po konfie równo, poprostu szukam nowości jak większość Polaków, nie oznacza to że uważam każda opcje która jeszcze nie rządziła za dobrą.
Najłatwiej poznać jak bliskie są partie po tym jak głosują w najważniejszych głosowaniach. Konfederacja wtedy magicznie nie ma zdania albo głosuje razem z pisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yummy157: Wymień te NAJWAŻNIEJSZE według ciebie, chętnie się pośmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najłatwiej poznać jak bliskie są partie po tym jak głosują w najważniejszych głosowaniach. Konfederacja wtedy magicznie nie ma zdania albo głosuje razem z pisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yummy157: Nie no przykro mi, ale aborcja (dotycząca 1000 osób rocznie), związki małżeńskie dla 2% [z których skorzystałoby 30% tej grupy max] populacji oraz nauczanie gender, to nie są rzeczy najważniejsze.
Najważniejsze na ten moment jest podejście do pandemii,
@CzaryMarek: Dobrze ze wspominasz o podejściu do pandemii, bo konfa przyłożyła rękę do tego, że w tak mało ważnej sprawie jak aborcja ludzie wychodzili masowo na ulicę w środku pandemii (i było to kilka rzędów wyżej niż 1000 osób)

Ok skoro konfa jest przeciw rozdawnictwu to niech będzie. Mi chodziło w tym wpisie o te propagandową grafikę partyjną, zawierająca tylko wybiórcze, wygodne dla konfy kwestie w których się z pisem nie
@yummy157: Bardziej miarodajna jest ta grafika z % głosowań za, przeciw i wstrzymaniem się. Jednak konfa nie jest taka jak inne partie, bo głosuje najbardziej odmiennie od nich i nie da się jej połączyć tutaj z PiSem. Te ustawy z tej grafiki były po prostu najbardziej medialne według mnie, nie wiem jakie jeszcze ustawy o których było głośno w tamtych konkretnych miesiącach mógłbyś przytoczyć.