Wpis z mikrobloga

@niko444: jezeli uzbierasz w pół roku to weź kredyt, zapłacisz jakieś grosze odsetek. Np w santanderze mam kredyt w rachunku bez prowizji, oprocentowanie 7% w skali roku. To od 60k przez 6 miesięcy zapłacisz 2100 zł zakładając ze spłacisz na koniec, a mozesz przecież co miesiąc spłacać. Pytanie czy 2100 zł to dużo czy mało. Jezeli musisz przez 6 msc dłużej wynajmować inne mieszkanie to mało, jak nie masz spiny z
@little_muffin: Zapomniałeś dodac ze stan portfela i zycia polakow sie pogarsza, specjaliści wyjeżdżają, wokół Polski tworzy sie otoczkę ze to tragiczne miejsce do zycia, z mojej pracy wyjeżdżają z polski specjaliści którzy potrzebni sa od zaraz ale brak ich w zasięgu ręki. Nie wiem kto bedzie nadal kupowac te mieszkania. Juz od dawna mowia ze boom na mieszkania w ostatnich miesiącach sprawi ze popyt spadnie w najbliższych latach bo Ci co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eskejper: bańka na mieszkania pęka od kilku lat i pęknąć nie może. Kiedyś pewnie tak się stanie, pytanie kiedy i czy ceny spadną do poziomu niższego niż obecnie
@Maro88z: Gdyby nie pandemia, gdyby nie to ze rzad wciaz nie podniosl stop procentowych do wartosci z przed pandemii a powinien to stopniowo robić, po 0,25% na kwartał to powiedziałbym ze do bańki daleko, ale teraz jestem przekonany, ze jestesmy blizej niz dalej całego #!$%@?. Rząd nie ma wyjścia jak podnieść stope procentową gwałtownie nawet o 1,5% chyba że nadal będą zwlekać. Ci co wzieli kredyt pod sam korek beda miec
@niko444: Kredyt i nie słuchaj bredni o tym, że wyższe stopy spowodują Ci nagły wzrost rat. Da się ogarnąć taki, że przez pierwsze 5 lat masz stałe oprocentowanie a jak nie weźmiesz hipotecznego a inny to z wyższym ale też moim zdaniem ze stałym opro bo sam ostatnio podobny do samochodu dobierałem raczej się oferta banków tak nie pozmieniała.
Poza tym ktoś mądrze napisał, że skoro za półroku dozbierasz to go