Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2409
Ej to że mną jest coś nie tak, czy z moją szefową?

Jestem po technikum informatycznym. Obecnie pracuje w korpojanuszeksie w obsłudze klienta i magazynie. Do moich obowiązków należy przyjmowanie i wysyłanie towaru i obsługa klienta, tj sprzedawanie im produktów z wystawy.

#!$%@?ł się w robocie komp. Trzeba było w nim przeinstalować windowsa, przez USB bo nie ma napędu. Wszystkie programy pościągać, sterowniki i poustawiać wszystko. Komp stoi nie zrobiony i szefowa do mnie dlaczego on tak stoi nie zrobiony. No to ja mówię: no zgłosiłem kierownikowi to powinien jakiś informatyk przyjechać. A ona do mnie, że czemu ja go nie zrobiłem. No to ja się pytam: a miałem? Ona, że tak, skoro jestem informatykiem. Ja jej na to, że nie pracuje tutaj jako informatyk, tylko mam wpisane w umowę magazynier-sprzedawca. Ona, że co z tego skoro potrafię to zrobić. Ja do niej, że nie potrafię, bo moje stanowisko tego nie obejmuje i żebym potrafił to musiałbym mieć to wpisane w umowę i odpowiednio zapłacone, a nie najniższa krajową, a informatycy sobie liczą. I dałem taki przykład: a jakbym był lekarzem, i pracowałbym tutaj, to co, pomiędzy streczowaniem paczek miałbym porad medycznych udzielać i to wszystko za najniższą krajową, mając na umowie wpisane magazynier-sprzedawca? Ona, że jestem bezczelny i co to jest za ton i teksty do przełożonego i żebym sobie nie pozwalał i żebym sobie pracy szukał i poszła w #!$%@?

To ja jestem #!$%@? czy ona? Bo może ja tylko nie wiem?

#pytanie #praca #pracbaza #informatyka #it nie wiem może #januszebiznesu #januszex
  • 243
@wez_idz_sobie:

Ej to że mną jest coś nie tak, czy z moją szefową?


Można powiedzieć, że trafił swój na swego.

Trzeba było rozegrać to tak:
Robisz jej tego kompa w godzinach pracy. Zapewne jest to przyjemniejsza praca niż na magazynie, a skoro nie mają nikogo innego, kto by to zrobił to mógłbyś dłubać przy tym kilka dni i nikt by się nie skapował.

Po drugie: gdyby pojawiały się kolejne tematy komputerowe
@rsk01: ta, jasne xDDDDDD w 99% przypadków wszyscy będą mieli to w dupie, że faktycznie potrafisz coś ponadprogramowo. Będą wykorzystywać ciebie jak frajera i przychodzić z niby małymi rzeczami, które ostatecznie zabierają ci kilka godzin, a ty wtedy opóźniasz swoje obowiązki, które masz zadeklarowane w umowie.

NIGDY nie chwal się w p0lsce, że umiesz coś więcej, bo zawsze cię wyruchają.
No to ja mówię: no zgłosiłem kierownikowi to powinien jakiś informatyk przyjechać.


@nocnica: nie tylko on-szef :) więc nie wiemy jak to wygląda. a nawet to nie przeszkadza - akurat w moim przypadku, ja nie awansowałem w tamtej firmie :D podebrało mnie ich wsparcie IT. przez to, że robiłem rzeczy ponadprogramowe ZAMIAST mojej pracy - miałem z nimi kontakt. Wsparcie IT pożegnało mojego Janusza. i tydzień później telefon od nich żebym
@wez_idz_sobie: jak Ci szef powie "przesuń fotel biurowy z jednego miejsca w drugie" to powiesz, że masz wpisane tylko magazynier-sprzedawca i to nie leży w Twoich kompetencjach?
Sztywna lista obowiązków na umowie jest?
Nie ma tam przypadkiem jakiegoś sformułowania "i inne zadania zlecone przez przełożonego?"
Ja kiedyś na hali produkcyjnej malowałem i nie mówiłem, że mnie tego w szkole nie uczyli. Pracodawca organizował mi czas pracy podczas przestoju, a byłem wtedy
@wez_idz_sobie: I jeszcze pewnie wszystko jakieś piraty, no nie? Bo w normalnej firmie jest osoba, która ogarnia i zarządza licencjami, trzyma jakieś windowsy, i nikt inny się nie dotyka, i po taką osobę chciałeś zadzwonić. Dobrze zrobiłeś. Baa, nawet bez hasła admina i tak nic się nie zrobi w większości firm, jeśli chodzi o takie tematy, czy instalowanie niektórych programów. A tu gruba januszeria
@wez_idz_sobie: dobrze zrobiles, nigdy nie dawaj sie dymac i robic comolwiek ponadto co masz w obowiazkach bo nikt tego nigdy nie doceni i beda cie tylko #!$%@? i wykorzystywac. Lata temu robilem na serwisie tirow, tez sie srali ze trzeba poprzestawiac naczepy, jechac po naczepe itp a mam komplet prawka, raz jedyny pojechalem to mnie dwa dni nie bylo i dostalem za to 60 zl premii ¯\_(ツ)_/¯
A jak bym w
No to ja się pytam: a miałem? Ona, że tak,


@wez_idz_sobie:


Dała Ci takie polecenie na piśmie/mailu/ tak, że możesz udowodnić, że Ci je wydała? Jeśli tak, możesz iść z tym do specjalisty BHP w firmie, on Ci wyjaśni, że nie możesz wykonywać napraw sprzętu samodzielnie. Jeśli nie masz, to nabądź - nie wiem wyślij jej maila pułapkę: w temacie dajesz: "komputer, który oczekujesz, żebym naprawił" i opisujesz całe zajście w