Wpis z mikrobloga

@wortor: no dobrze, ale oni się do PiSu nie zapiszą, po prostu będą swoim owieczkom z ambon nawijać tak, jakby sobie kaczor życzył. Co jest logiczne, bo tuskowe ruchy zmierzają do odklejenia ich ryjów od koryta.
@wortor: oświeć mnie, w jaki sposób i jakim prawem Tusek miałby uciszać księży kwiczących z ambon przeciwko niemu z powodu odebrania koryta? I co ma do tego prawo kanoniczne?
@13f14: daleko mi oczywiście do genialnych umysłów Tuska i Sienkiewicza, ale spróbuję.

Pamiętasz, jak za PiS gminy z największą frekwencja miały dostawać wozy strażackie?

W przypadku kościołów wprowadzi się coś podobnego. Np kościoły z najmniejszą ilością agitacji politycznych nie stracą ziemi, która przez ostatnie lata otrzymywały za bezcen ;)

Myślę że klechy szybko załapią i w kościółkach zacznie się mówić tylko o wymyślonym Bogu.
@flytying

To nie jest możliwe. To tylko populizm dla naiwnych mający odwrócić uwagę od syfu który zrobili w TVP.

Będzie się to za nimi ciągnęło do końca kadencji.

Likwidacja funduszu kościelnego = zwrot kościołowi mld PLN za zagrabione przez PRL kościelną ziemię.

Takie są fakty niezależnie od tego czy mi czy Tobie się to podoba czy nie...
Coś pięknego xD juz widzę jak stare baby odpisują od podatku pieniążki na konto kościoła ( ͡º ͜ʖ͡º)


Ps. Da się odpisać coś jak ma się tylko RYNTE? Albo gówno emeryturkę xD? Hahaha ()


@flytying: a kto mówi o odpisywaniu od podatku? To chyba ma być coś a'la dodatkowy podatek (pobierany co miesiąc z dochodu) dobrowolny na rzecz KK.
@conamirko Nie mam wyliczeń, ale majątek zydowski o który żydzi ciągle się upominają i liczony na bajońskie kwoty, to promil w stosunku do majątku Kościoła Katolickiego w Polsce.

Tusk chce się się chyba narazić wszystkim siłom w Polsce. Przecież wyborów nie wygrał. Pewno już planuje ewakuację do UE...