Wpis z mikrobloga

Apel ratownika medycznego do rodaków...
9/10 samobójców w Polsce to mezczyzni...
"Klikam na tablecie "na miejscu zdarzenia"
Powód wezwania: "powiesił się"
Chłopak 18 lat...
Już go odcięli, w pełnych cierpienia oczach nie ma już życia...
Nic tu do roboty dla nas.
Sztywne ciało potwiedza, że
stało się to kilka godzin temu.
Ojciec z niewiarygodnym spokojem pali papierosa, patrzy w jeden punkt, brat krzyczy...
Innym razem niewielka gałąź dała oparcie tej próbie.
Nie zdążyliśmy...
Czekamy na policję.
Przybiega matka. Jej rozpaczliwy krzyk wbija się we mnie głęboko.
"Synku, dlaczego to zrobiłeś?
Przecież mogłeś przyjść, porozmawiać, moje drzwi zawsze stały dla Ciebie otworem!"
Na te pytania już nikt nie odpowie...
Próbuję ukryć emocje, ale nie potrafię.
Broda się trzęsie, w oczach pojawiają się łzy.
Wszyscy płaczemy...
Czasem zastanawiam się ile bólu w sobie musi mieć taka osoba, ile cierpienia?
Złowrogie głosy ściskają głowę, próbujesz uciec, poczuć ulgę...
Nikogo nie oceniam, staram się zrozumieć.
Nazwij mnie niepoprawnym optymistą albo jak chcesz, ale ja wierzę, że zawsze jest inne wyjście z sytuacji!
Być może, w chwili słabości tego nie widzisz, bo demony związane z Twoim stanem nakładają klapki na oczy i każą patrzeć tylko w jednym kierunku, ale jestem przekonany, że współpraca z psychologiem, może z psychiatrą, pomoże Ci te klapki zdjąć i dostrzec piękno i normalność świata, który jest dookoła.
Są telefony, z których możesz skorzystać o każdej porze dnia i nocy.
Na przykład ten⤵️
Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
☎️22 484 88 01
Potrzebujesz porady, wsparcia? Zadzwoń!
Powiem jeszcze pare słów o depresji, to podstępne k*restwo. Ostrożnie wkłada nóż do ręki, delikatnie zaciska na szyi pętlę. Zabiera Ciebie kawałek po kawałku. Ta choroba może dotknąć i Ciebie, i mnie. Nie ma reguły! Nawet sąsiadka, którą podziwiasz i zazdrościsz jej życia może wracać do domu i płakać z rozmytym makijażem. Dotyczy ona osób, których w życiu byśmy o to nie podejrzewali!
Depresji nie widać!
10 września jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Nie pozwól, aby ta podstępna siła zawładnęła także Tobą! Cierpienia kiedyś przeminą, wszystko przeminie, Twoje dzisiejsze problemy też
Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie drogowskazem. Że spowoduje, że odważysz się i w końcu zadzwonisz do specjalisty!
A wtedy wspólnie pójdziecie drogą do wyjścia z tego dołka.
Walcz o siebie!
Trzymam mocno kciuki!"
#ratownictwo
#wzn
#logikaniebieskichpaskow
#niebieskiepaski
#przegryw
#przegrywpo30tce
#problem
#smierc
#smiertelnewypadki
#zdrowie
#psychologia
#psychiatria
Weronika1986 - Apel ratownika medycznego do rodaków...
9/10 samobójców w Polsce to m...

źródło: comment_1631105274DPevPLsib6GpTeelHWOHcg.jpg

Pobierz
  • 270
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Weronika1986: rok temu miałem kryzys. Musiałem sobie klocki w głowie po układać ( utrata dobrej pracy przez pandemiezmiana miejsca zamieszkania itd). Zdecydowałem się iść do psychologa. Byłem raz i ostatni.
Panowie, jeśli będzie chcieli iść po poradę od psychologa to unikajcie kobiet na tym stanowisku.
I nie mówię tu z perspektywy przegrywa, bo jestem już jakiś czas po ślubie. To jak ona potrafiła obniżyć moją samoocenę to niesamowite.
@matisiarz1: Miras gratuluje Ci małżeństwa zycze szczescia i gratuluje Ci przedwszystkim tego ze dobrze ułożyłeś sobie w glowie w trudnym dla siebie momencie, Tez kiedyś bylo juz po mnie na szczescie spotkałem dobrą kobiete u swojego boku i mam ją nie przerwanie juz od 17 lat, ona mi wtedy pomogła ale mimo iz duzo czasu uplynelo to wiem ze pewne demony moga kiedys powrocić.
Weronika1986 - @matisiarz1: Miras gratuluje Ci małżeństwa zycze szczescia i gratuluje...

źródło: comment_1631122834JRJG6h41vZdbxDTCH8YjSR.jpg

Pobierz
@Weronika1986: o samobójstwie myślałem wiele razy, nie jest to spowodowane bólem a bezradnością w sytuacji w której się aktualnie znajdujesz, dlaczego tego nie zrobiłem? Z błahych powodów, ojciec tak skończył i nie mógł bym tego matce zrobić żeby drugiego faceta w taki sposób pochowała. No i to tylko to mnie odwiodło, czy dalej o tym myślę? Tak każdego dnia. Czy robię coś by to zmienić? Próbowałem przez ostatnie 5 lat, ciągle
@Mrbimbek: Kobieta psycholog starała sie Cie zniszczyć myslac ze Ci pomaga- czemu mnie to nie dziwi... Zyjesz tak naprawde dlatego by nie zniszczyć matki a to dowod ze emocje w tobie byly choc ich nie widziales, teraz wegetujesz cierpiąc w tym szarym świecie meczac sie kazdego dnia, jest coś co ci moze dać choc promyk szczescia lub chociaz jego ułudę?-nie pytam sie o uzywki a o to co tobie dawalo kiedys
wyjściem z tej sytuacji jest walka z hipergamią p0lek i z gnębieniem przez n0rmictwo a nie jakieś telefony

na chwile obecna najwyzej plusowany komantarz
@zero_dwa: jednym slowem wypok portalem dla #przegryw #dupeczkizprzypadku #nofapchallenge #2137 #patostreamy zreszta nie dziwi mnie to, kto znajduje na to najwiecej czasu jak nie typowy przedstawiciel #piwnica
doabordazu - > wyjściem z tej sytuacji jest walka z hipergamią p0lek i z gnębieniem p...

źródło: comment_16311242508Q6y0WlyFCJhiqABD6LzPi.jpg

Pobierz
@PanOdBajek: Dlatego wczesniej pisalem w komentarzach ze warto miec obok dobrych ludzi bo im na tobie zalezy, nie zawsze dobry czlowiek jest w stanie pomoc bo nie maja wiedzy dlatego spesjalisci rekomendują przedewszystkim pomoc specjalistow, czasami wystarczy przyjaciel innym razem nawet on nie moze pomoc, sytuacje sa rozne niestety.
@Weronika1986: okropnie mieszasz pojęcia, mylisz co chwilę psychologa z psychiatrą. Poza tym psycholog prowadzący psychoterapię w danym nurcie, np. behawioralno-poznawczym, z legitnym certyfikatem to profesjonalista i jego płeć nie ma aż takiego znaczenia, a już na pewno nie mają znaczenia jego lewicowe poglądy, nawet jeśli takie ma, co próbujesz udowadniać. Ogólnie to za dużo chłopskiego rozumu. Daj spokój Mirek bo takimi wywodami tylko odwodzisz czytających od zasięgania pomocy.