Wpis z mikrobloga

Apel ratownika medycznego do rodaków...
9/10 samobójców w Polsce to mezczyzni...
"Klikam na tablecie "na miejscu zdarzenia"
Powód wezwania: "powiesił się"
Chłopak 18 lat...
Już go odcięli, w pełnych cierpienia oczach nie ma już życia...
Nic tu do roboty dla nas.
Sztywne ciało potwiedza, że
stało się to kilka godzin temu.
Ojciec z niewiarygodnym spokojem pali papierosa, patrzy w jeden punkt, brat krzyczy...
Innym razem niewielka gałąź dała oparcie tej próbie.
Nie zdążyliśmy...
Czekamy na policję.
Przybiega matka. Jej rozpaczliwy krzyk wbija się we mnie głęboko.
"Synku, dlaczego to zrobiłeś?
Przecież mogłeś przyjść, porozmawiać, moje drzwi zawsze stały dla Ciebie otworem!"
Na te pytania już nikt nie odpowie...
Próbuję ukryć emocje, ale nie potrafię.
Broda się trzęsie, w oczach pojawiają się łzy.
Wszyscy płaczemy...
Czasem zastanawiam się ile bólu w sobie musi mieć taka osoba, ile cierpienia?
Złowrogie głosy ściskają głowę, próbujesz uciec, poczuć ulgę...
Nikogo nie oceniam, staram się zrozumieć.
Nazwij mnie niepoprawnym optymistą albo jak chcesz, ale ja wierzę, że zawsze jest inne wyjście z sytuacji!
Być może, w chwili słabości tego nie widzisz, bo demony związane z Twoim stanem nakładają klapki na oczy i każą patrzeć tylko w jednym kierunku, ale jestem przekonany, że współpraca z psychologiem, może z psychiatrą, pomoże Ci te klapki zdjąć i dostrzec piękno i normalność świata, który jest dookoła.
Są telefony, z których możesz skorzystać o każdej porze dnia i nocy.
Na przykład ten⤵️
Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
☎️22 484 88 01
Potrzebujesz porady, wsparcia? Zadzwoń!
Powiem jeszcze pare słów o depresji, to podstępne k*restwo. Ostrożnie wkłada nóż do ręki, delikatnie zaciska na szyi pętlę. Zabiera Ciebie kawałek po kawałku. Ta choroba może dotknąć i Ciebie, i mnie. Nie ma reguły! Nawet sąsiadka, którą podziwiasz i zazdrościsz jej życia może wracać do domu i płakać z rozmytym makijażem. Dotyczy ona osób, których w życiu byśmy o to nie podejrzewali!
Depresji nie widać!
10 września jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Nie pozwól, aby ta podstępna siła zawładnęła także Tobą! Cierpienia kiedyś przeminą, wszystko przeminie, Twoje dzisiejsze problemy też
Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie drogowskazem. Że spowoduje, że odważysz się i w końcu zadzwonisz do specjalisty!
A wtedy wspólnie pójdziecie drogą do wyjścia z tego dołka.
Walcz o siebie!
Trzymam mocno kciuki!"
#ratownictwo
#wzn
#logikaniebieskichpaskow
#niebieskiepaski
#przegryw
#przegrywpo30tce
#problem
#smierc
#smiertelnewypadki
#zdrowie
#psychologia
#psychiatria
Weronika1986 - Apel ratownika medycznego do rodaków...
9/10 samobójców w Polsce to m...

źródło: comment_1631105274DPevPLsib6GpTeelHWOHcg.jpg

Pobierz
  • 270
@Weronika1986: Do dzisiaj pamiętam jak chciałem znaleźć psychiatrę dla przyjaciela na CITO, bo było już naprawdę poważnie. Prywatnie nie z NFZ. Najpierw trzeba się było przebić przez 3/4 lekarzy którzy nie przyjmują nowych pacjentów na pierwszą wizytę - tylko kontynuacja leczenia. A jak po kilkunastu telefonach znalazł się jeden, który przyjmuje z terminem w ciągu kilku dni, to 2h przed opłaconą wizytą zadzwonili z recepcji, że przekłada o 2 tygodnie.

Polecam.
TE TELEFONY TO WIELKI #!$%@? ŻART, DZWONIŁEM TO #!$%@? NIE ODBIERALI, A DZWONILEM DWA RAZY, I #!$%@? NIE UDAŁO MI SIĘ, RATOWNICY MIELI MNIE W DUPIE BO PRZYTOMNY, KAZALI ZROBIĆ RZYGANIE, DALI KROPLOWKE A DWIE GODZINY POZNIEJ JAK LEŻAŁEM NA KORYTARZU, TO MI LEKARZ PSTRYKNĄŁ DLUGOPISEM W CZOLO I PWOIEDZIAL, ZE BYM SZEDL DO DOMU
@dadddy997: Wiem ze mozesz mowić prawde dlatego warto by było zmienić taki stan rzeczy i proponuje zrobić prowokacje i nagrać ich profesjonalną "pomoc" a nastepnie upublicznić, być moze jak uda sie profesjonalnie ukazać ich prawdziwe oblicze to wowczas jest szansa na to ze coś sie zmieni, ludzie czesto nie sa swiadomi jak nieudolnie dziala ich panstwo dopuki nie sa zmuszeni uczestniczyć w tym cyrku, pisze cyrk poniewaz czesto niestety tak jest.
@Orteus: teraz tak jest ze wszystkimi lekarzami, prywatnie do okulisty czekałem 3 tygodnie, a dwa dni przed terminem zadzwoniła przychodnia(prywatna) że lekarz zrezygnował z pracy i inny przyjmie mnie za miesiąc.
chyba pomyliłeś psychologa z księdzem xD


@sawapawa: #!$%@? nie, psycholog robi badania iq, sprawdza czy jesteś upośledzony itd. daje opinię dla pedagoga do szkoły, jest jeszcze psychologia kliniczna tutaj jest jordan b. peterson to o nim poczytaj jak chcesz dowiedzieć się czym oni się zajmują, psychologia to nie dziedzina naukowa, chociaż są aspekty, które można udowodnić

taa, ja nigdy nie bylem na statku, a mam rozkminy nt marynarzy. Nawet jesli był
@ludzik: Fala samobojstw jest przerazajaca, w tym tylko roku zabilo sie w Polsce dwoch youtberow (Icek i Ryjek) a jednego znich znalem osobiscie z dawnej pracy (Ryjek), na moim osiedlu zabily sie 3 osoby w ciagu ostanich 6 miesiecy, za swojego calego zycia znalem ponad 10 samobojcow, mam tez dobre wiesci w ciagu swojego zycia 2 osoby skutecznie udalo mi sie od samobojstwa odwiesc, te osoby zyja do dzis.
@Cointreau: Ja kiedyś zadzwoniłem w sprawie znajomej, która mi pisała że idzie się zabić. Byłem z innego miasta, nie znałem dokładnego adresu jej zamieszkania, tylko wiedziałam gdzie kiedyś pracowała. Policja przyjechała pod jej dom po kilkunastu minutach od mojego telefonu i zaczęli poszukiwania. Nie generalizuj więc że jest tak źle jak piszesz.
@Mezomorfix: Popieram bardzo wypowiedź.
Polaków często nie stać na zdrowie psychiczne nawet, jak pracują. Gdy pojawiają się inne choroby, takie jak np. fobia społeczna (ale taka.. prawdziwa, nie okrzyknięcie siebie aspołecznym albo gadanie, że nie lubisiz ludzi) albo właśnie depresja, często barierą do zdrowia są finanse. Rodzice młodych osób zazwyczaj nie rozumieją, albo odsyłają do "szkolnego psychologa" bo tam przecież za darmo a za ich czasów to każdy robił i nikt