Wpis z mikrobloga

Apel ratownika medycznego do rodaków...
9/10 samobójców w Polsce to mezczyzni...
"Klikam na tablecie "na miejscu zdarzenia"
Powód wezwania: "powiesił się"
Chłopak 18 lat...
Już go odcięli, w pełnych cierpienia oczach nie ma już życia...
Nic tu do roboty dla nas.
Sztywne ciało potwiedza, że
stało się to kilka godzin temu.
Ojciec z niewiarygodnym spokojem pali papierosa, patrzy w jeden punkt, brat krzyczy...
Innym razem niewielka gałąź dała oparcie tej próbie.
Nie zdążyliśmy...
Czekamy na policję.
Przybiega matka. Jej rozpaczliwy krzyk wbija się we mnie głęboko.
"Synku, dlaczego to zrobiłeś?
Przecież mogłeś przyjść, porozmawiać, moje drzwi zawsze stały dla Ciebie otworem!"
Na te pytania już nikt nie odpowie...
Próbuję ukryć emocje, ale nie potrafię.
Broda się trzęsie, w oczach pojawiają się łzy.
Wszyscy płaczemy...
Czasem zastanawiam się ile bólu w sobie musi mieć taka osoba, ile cierpienia?
Złowrogie głosy ściskają głowę, próbujesz uciec, poczuć ulgę...
Nikogo nie oceniam, staram się zrozumieć.
Nazwij mnie niepoprawnym optymistą albo jak chcesz, ale ja wierzę, że zawsze jest inne wyjście z sytuacji!
Być może, w chwili słabości tego nie widzisz, bo demony związane z Twoim stanem nakładają klapki na oczy i każą patrzeć tylko w jednym kierunku, ale jestem przekonany, że współpraca z psychologiem, może z psychiatrą, pomoże Ci te klapki zdjąć i dostrzec piękno i normalność świata, który jest dookoła.
Są telefony, z których możesz skorzystać o każdej porze dnia i nocy.
Na przykład ten⤵️
Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
☎️22 484 88 01
Potrzebujesz porady, wsparcia? Zadzwoń!
Powiem jeszcze pare słów o depresji, to podstępne k*restwo. Ostrożnie wkłada nóż do ręki, delikatnie zaciska na szyi pętlę. Zabiera Ciebie kawałek po kawałku. Ta choroba może dotknąć i Ciebie, i mnie. Nie ma reguły! Nawet sąsiadka, którą podziwiasz i zazdrościsz jej życia może wracać do domu i płakać z rozmytym makijażem. Dotyczy ona osób, których w życiu byśmy o to nie podejrzewali!
Depresji nie widać!
10 września jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Nie pozwól, aby ta podstępna siła zawładnęła także Tobą! Cierpienia kiedyś przeminą, wszystko przeminie, Twoje dzisiejsze problemy też
Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie drogowskazem. Że spowoduje, że odważysz się i w końcu zadzwonisz do specjalisty!
A wtedy wspólnie pójdziecie drogą do wyjścia z tego dołka.
Walcz o siebie!
Trzymam mocno kciuki!"
#ratownictwo
#wzn
#logikaniebieskichpaskow
#niebieskiepaski
#przegryw
#przegrywpo30tce
#problem
#smierc
#smiertelnewypadki
#zdrowie
#psychologia
#psychiatria
Weronika1986 - Apel ratownika medycznego do rodaków...
9/10 samobójców w Polsce to m...

źródło: comment_1631105274DPevPLsib6GpTeelHWOHcg.jpg

Pobierz
  • 270
@Weronika1986: ale zakolak it is over dla jego. wyglada jak moj swientej pamieci ojciec ktory wodka sie zapil na smierc. te samobujstwa to tez niezla lipa xD wielcy profesurowie wymyslaja choroby jak depresja zeby odwrocic uwage ludzi od spadku wiary w spoleczenstwie. kiedys tego nie bylo bo była ciezka praca, a teraz... mlodzierz w kolorowych wloskach i kubeczkiem ze srajbaksa. aha **** zabrakło bo tylko to potrafia mówić. Chlip chlip
wyjściem z tej sytuacji jest walka z hipergamią p0lek i z gnębieniem przez n0rmictwo a nie jakieś telefony


@zero_dwa: To prawda, ale nie do końca. Hipergamia to tylko jeden z czynników popełniania samobója. Nie jest on jedyny, bo samobójca kończy życia z powodu nałożenia się wielu czynników które rosną latami. Jak ktoś świetnie sobie radzi w życiu, ma znajomych, pracę itp. a przez mordę nie ma dziewczyny to ma małe prawdopodobieństwo
Uświadamiajac zbyt wielu ludzi o blackpillu kopiesz pod soba dołek. Jesli myslisz ze nagle lepsi genetycznie ludzie pochyla sie nad twoimi problemami bo będą mieli badania na to co kazdy podswiadomie, wie to jestes srogim naiwniakiem.


@olaf_wolominski: Ale tutaj nie chodzi o to by lepsi pochylili się nad losem biednych (bo tak nigdy nie było) tylko żeby większość mężczyzn przestała spermić do różowych i zauważyła ich realny obraz która mi się
Wizyta u psychologa zaliczona.

Pan Psycholog pokiwał głową i 150 złotych się należy.

Następna wizyta za 2 tygodnie.

Chyba że na NFZ to za 10 miesięcy.

Usiądziemy, pogadamy, byle szybko bo trzeba zerkać na zegarek czy się " godzinka" nie zbliża.

Jak się nie podoba zawsze można zmienić specjalistę.

Wykwalifikowane Panie po psychologii z Erazmusem ci pomogą, przytoczą definicje wyuczone na studiach. Ale myślami będą wspominać cudowne studenckie, beztroskie imprezy i przebojowych
@jak5z: Zycie z osobą z depresją to wyzwanie ktore moze zrozumiec osoba ktora tego doświadczyła, powracające to norma w tych parzypadkach i nigdy nie wiadomo kiedy ten stan powróci, chorba cywilzacyjna zwana depresją potrafi niszczyć ich samych i wszystko do okoła, wiem ze kochasz zone ale czy ona kocha siebie?- brak akceptacji to powazny problem dlatego walcz Mireczku tylko pamietaj by samemu sie nie zniszczyć bo tylko Ciebie ona ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@chomiczek_123: łatwo się mówi, niektórym ciężko się w ogóle przełamać. Prywatnie może to być dla niektórych drogo a wizyta na NFZ to nieporozumienie. Dodatkowo wcześniej leki np narkotyczne można było wystawiać z realizacją z datą przyszłą, kilka lat temu to się zmieniło i albo zapas na 3 miesiące musisz kupić w ciągu miesiąca od wizyty albo bujać się do lekarza co miesiac(°°
@PachneImbirem: Facet w założeniu rozwiązuje problemy a kobieta lubi pogadać, forma pomocy oferowana przez psychiatrie to czesto prochy lub lewacki chłam dlatego kobiety skupiaja sie na gadaniu a faceci na dzialaniu, system w ktorym zyjemy rażąco dyskryminuje mezczyzn wiec faceci moga nie miec zaufanua do psychologii czy psychiatrii, nie bronie meskiego ciemnogrodu natomiast przedstawiam meski punkt widzenia, dla faceta wstyd isc do psychiatry a dla kobiety wsdyd wyjsc do sklepu bez
@pijany_powietrzem: mordo, te telefony to są po to, żeby można było robić te gówno kampanie i móc po fakcie powiedzieć "a mógł zadzwonić".
Szkoda ryja strzępić.
Oddział dzienny - baba po 2 tygodniach oczekiwania ŁASKAWIE na telefon od tych #!$%@?, po pięciominutowej rozmowie mówi osobie, która od 8 lat leczy się u psychiatry + psychologa, że to nie depresja tylko zaburzenia osobowości i #!$%@?, żegnam bo nie ma czasu.
Pan Psycholog pokiwał głową i 150 złotych się należy.

Następna wizyta za 2 tygodnie.

Chyba że na NFZ to za 10 miesięcy.

Usiądziemy, pogadamy, byle szybko bo trzeba zerkać na zegarek czy się " godzinka" nie zbliża.

Jak się nie podoba zawsze można zmienić specjalistę.

Wykwalifikowane Panie po psychologii z Erazmusem ci pomogą, przytoczą definicje wyuczone na studiach. Ale myślami będą wspominać cudowne studenckie, beztroskie imprezy i przebojowych chłopaków, nie to co
@Mezomorfix: psycholog robi czary mary, psychoterapeuta robi "coś więcej"

ale #!$%@? xD nigdy nie byłes u psychologa prawda?


@sawapawa: właśnie chyba był skoro ma takie rozkminy na ten temat, za to nie był u psychoterapeuty, który nauczyłby go psychoterapii poznawczo behawioralnej