Wpis z mikrobloga

Przecież Maja Staśko ma racje, źle to interpretujecie. Mnie się wydaje, że ogólnie problem polega na tym, że istnieje społeczny obraz kobiety jako tej "ogolonej", jako jakiś standard. Mężczyzna może mieć włosy pod pachami, na nogach itd. a kobieta nie. I nie może ich mieć, bo taki jest konstrukt społeczny.

Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego ja się golę, a on nie musi? I odpowiedź - bo tak jest, bo kobiety są zadbane itd. bez logicznego argumentu. Co to znaczy zadbane? Głupie prawda? To odpowiedź budująca bunt. Włosy u mężczyzny ok, a u kobiety oznaką zaniedbania - chociaż nie ma naukowego czy medycznego dowodu na to, że tak jest. To siedzi wyłącznie w waszej głowie. Przecież jesteśmy zupełnie takim samym gatunkiem.

Totalnie rozumiem sprzeciwienie kobiet w tej sprawie - dlaczego kobieta tylko ze względu na włosy, zupełnie coś naturalnego, ma być uważana za gorszą? Ma być publicznie oceniana? To jest absolutnie jej sprawa jak wygląda, jakie ma włosy i gdzie.

I totalnie Twoja sprawa czy Ci się podoba to czy nie - to Twoje prawo mieć swoje upodobania, czy podobają Ci się ludzi szczupli, grubi, owłosieni, totalnie ogoleni itd. Ale nie możesz swoich czysto subiektywnych wyobrażeń (tj. upodobań) na temat wyglądu drugiego człowieka brać jako „standard” i „tak powinno być”. Na tym polega akceptacja i tolerancja, której wielu z was nie ma.

„po części imponuje mi lewacka zdolność, do ideologizowania każdego objawu niechlujstwa, nie dbania o siebie i lenistwa.”Włochy u faceta wylewające się spod pach, 4 centymetrowe włosy na nogach, włosy na dupie, że nie widać gdzie się plecy zaczynają - w porządku, jest ok. Kobieta z lekkim owłosieniem - niechlujstwo i lenistwo. Serio? Nie widzicie w tym jakichś podwójnych standardów?

#zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski #neuropa #zwiazki i dla równowagi #bekazprawakow
artur200222 - Przecież Maja Staśko ma racje, źle to interpretujecie. Mnie się wydaje,...

źródło: comment_1630745176MCOwmcXiUsEBAF7PjvFajt.jpg

Pobierz
  • 262
zgól się albo pogódź się z samotnościa. No kurde rzeczywiście nikt nie zmusza. Nie ma społecznej presji na golenie XD


@Elijahu: No to czego oczekujesz xD Wszyscy mamy #!$%@?ć względy estetyczne, żebyś nie była samotna? Znaczy dostosować się do Ciebie?
w życiu byś nie wyśmiała, ale to robisz w interecie? ale fikołek


@hitsmer: Obrońcy preferencji się znaleźli. Rzadko was widze. Zazwyczaj jak ktoś ma preferencje to raczej go atakujecie że są roszczeniowi. Wywołam cię jak będą wykopki śmiać z cuckoldu. Co ty na to?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
I totalnie Twoja sprawa czy Ci się podoba to czy nie - to Twoje prawo mieć swoje upodobania, czy podobają Ci się ludzi szczupli, grubi, owłosieni, totalnie ogoleni itd. Ale nie możesz swoich czysto subiektywnych wyobrażeń (tj. upodobań) na temat wyglądu drugiego człowieka brać jako „standard” i „tak powinno być”. Na tym polega akceptacja i tolerancja, której wielu z was nie ma.


@artur200222: i tak i nie. Ludzie mają różne preferencje
Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego ja się golę, a on nie musi? I odpowiedź - bo tak jest, bo kobiety są zadbane itd. bez logicznego argumentu.


@artur200222: Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego mama idzie szybciej na emeryturę pomimo tego, że statystycznie przepracowała mniej godzin w życiu, mniej włożyła do budżetu i żyje dłużej? I odpowiedż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkrytyZolw: czy jest coś co nikogo innego do czegoś bezpośrednio lub pośrednio nie zmusza? Jak ktoś doda rodzynki do sernika to odbiera to komuś możliwość delektowania się sernikiem bez rodzynek, a jak ktoś ma uczulenie na rodzynki to nawet mu zagraża.
Bądź zadbanym i ładny albo pogódź się z samotnością. No kurde nikt nie zmusza, nie ma żadnej presji społecznej na bycie ładnym i zadbanym. Wy tak na serio XD


@plesniakPospolity: irytuje mnie wasza ślepota i tak to z niebieskimi paskami. Ty się nie zgolisz i nikt cię nie będzie uważał za zaniedbanego, a mnie banda będzie za to aktowwc tylko dlatego że jestem kobietą. To nie jest fair
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkrytyZolw: pisanie komentarzy pod wpisami promuje jedne zachowania i wmawia że są one lepsze. Dlaczego jedne zachowania można promować a innych nie? Czy można napisać że sernik bez rodzynek jest lepszy, czy byłoby to wmawianie i zmuszanie do niejedzenia sernika z rodzynkami?
Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego mama idzie szybciej na emeryturę pomimo tego, że statystycznie przepracowała mniej godzin w życiu, mniej włożyła do budżetu i żyje dłużej? I odpowiedż - bo tak jest, bo kobiety są uprzywilejowane, pod ochroną itd. bez logicznego argumentu.


@PlesniakPospolity: bo ktoś musiał gówniaka takiego jak ty wychować? Też bym wolała iść do pracy a facet niech się bahorem zajmie.