Wpis z mikrobloga

Typowy TVNowski film/serial. Laska pracuje jako stażystka/asystentka w kancelarii prawnej/redakcji, albo typek jako barman/fotograf:
Modnie #!$%@? mieszkanie 90m2 w centrum Warszawy
Maksymalnie dwuletnie auto
Codziennie jedzenie w restauracjach
Outfity żywcem wyjęte z katalogów

Oczywiście w #!$%@? czasu na wszystko bo pracują na 1/2 etatu, albo freelancing.

#!$%@?, to już nawet nie jest śmieszne xD

#pracbaza #korposwiat #praca #seriale #film
źródło: comment_1630141005hJDT64StlwSLRXlXbxpEld.jpg
  • 161
@PeterFile: pewnie babcia wynajmowała komuś kolejnemu xD ale to było powtarzane kilka(naście) razy w serialu, że to mieszkanie babci, nawet od razu w pierwszym odcinku, a aktorzy w wywiadach na pytanie "hehe jak was było stać" odpowiadali, że przecież było jasne, że to mieszkanie babci Moniki i Rossa. Strasznie mnie to zawsze dziwiło, że wszyscy to wytykali jako błąd, a ja oglądając kilka sezonów jednym okiem byłam w stanie to wyłapać
pamiętam jak na TVNie leciał jakiś serial z młodą Żmudą, Kasprzykowskim i chyba Damięcim, no i tam dwudziestolatkowie to wielcy ludzie sukcesu, co chwilę mający czas na quady i squasha xDDDD


@first: Co jest dziwnego że 20 latek ma czas na quady i squasha? Przecież nie pracujesz 18h dziennie...
Jeżeli nie masz czasu w tygodniu na własne przyjemności to coś jest z tobą nie tak i warto się temu przyjrzeć.

a
@Logan00: No właśnie serial miał przedstawiać pracoholików, którzy co chwile otwierali nowe biznesy, a mieli tyle czasu wolnego, że nawet brali czas wolny od czasu wolnego. Pracowałeś kiedyś gdzieś kiedyś w ogóle? xD
@Limonene: też to słyszałem ale potem była akcja z dozorcą, dlaczego groził eksmisją?
albo im się poplątało albo to mieszkanie wynajmowała babka bo była na umowie najmu a ona przejęła je mieszkając za nią.. nawet monika gdzieś mówiła że jakby ktoś pytał to babka tu nadal mieszka..
któraś umarła a o drugiej wiele nie mówili więc chyba też nie żyła.
pamiętam jak na TVNie leciał jakiś serial z młodą Żmudą, Kasprzykowskim i chyba Damięcim, no i tam dwudziestolatkowie to wielcy ludzie sukcesu, co chwilę mający czas na quady i squasha xDDDD


@first: albo tak, albo sami atrakcyjni, wysportowani, porobieni single po 30/40stce skaczący z kwiatka na kwiatek jednej i drugiej płci xD
W rodzinnce peel nie ma nic nierealnego. Raczej normalne warunki życia jak dla architekta(?) i dziennikarki(?) z Warszawy którzy są grubo po 40. Nie jest to typowa rodzina ale taki standard życia nie jest niczym nadzwyczajnym w Polsce.


@Hamalesn: wybacz, ale nie masz pojęcia o zarobkach w dziennikarstwie. Byłbyś w szoku jakie gówno zarabia taki szeregowy dziennikarzyna w telewizji, a w telewizji to już jest dziennikarski czubek łańcucha pokarmowego. Pismaki, albo
@Lonate: Potwierdzam. Osobiście znam przypadek z NYC gdzie kobieta wynajęła (uwaga) w latach 90 za 400 USD i jedyne co mogła podnieść to Ok 1-2% rocznie! A wiec wynajmowała w 2017 roku mieszkanie za pare USD tak naprawdę, w modnej dzielnicy Williamsburg
@omajgydnes: No bo ludzie oglądają seriale, by oderwać się od szarej rzeczywistości. Po co mają się katować płynącymi z ekranu flashbackami z ich nudnego życia, małego mieszkania w bloku, pracy w stylu "przynajmniej jest" itd.? Nie ukrywajmy, tak większość z nas żyje a serial ma być odskocznią, stąd takie #!$%@? pomysły scenarzystów. Inna sprawa jak ktoś wierzy, że to jakiś standard
@Logan00: Czyli jak w serialu nazywają czarne białym to znaczy, że mam mówić, że jest inaczej? xD Zresztą niech se przedstawiają swoje pastacie jak chcą. Po prostu dla niektórych może być to zabawne.
Potwierdzam. Osobiście znam przypadek z NYC gdzie kobieta wynajęła (uwaga) w latach 90 za 400 USD i jedyne co mogła podnieść to Ok 1-2% rocznie! A wiec wynajmowała w 2017 roku mieszkanie za pare USD tak naprawdę, w modnej dzielnicy Williamsburg


@slepy_elab: @Limonene: @pCiupaga: @Lonate: Rzeczywiście w krajach anglosaskich jest czasem blokada czynszów, ale też zapisy umowne jeśli nie uwzględniono inflacji w umowie są wciąż ważne nawet po
  • 3
@omajgydnes: pamiętam jak na TVNie leciał jakiś serial z młodą Żmudą, Kasprzykowskim i chyba Damięcim, no i tam dwudziestolatkowie to wielcy ludzie sukcesu, co chwilę mający czas na quady i squasha xDDDD


@first: Squash jest mega tanim sportem, ale faktycznie w głowach ludzi silne jest przekonanie że to jakaś dyscyplina dla elit. Może tak było z 20 lat temu, ale teraz? Ja wiem, że w Pyzdrach Małych nie ma kortu
@Lonate

@elf_pszeniczny: Akurat z friendsami było to wytłumaczone - w Nowym Jorku istnieje coś takiego jak blokada wysokości czynszu. Oni kilka razy w serialu wspominali, że mieszkanie jest na babcie, która je wynajęła x lat temu i oni płaca taką samą cenę cały czas ;)


W samym tekście też jest to napisane, ale kto by to czytał zanim zapostuje

Fortunately for those two, Monica inherited the space from her grandmother and
@Hrabia_Horeszko ja się tak kiedyś dowiedziałam o moim znajomym. Gość studiował chyba już trzeci kierunek i codziennie jadał na mieście. Z wyglądu 100% hipster. I po czasie wyszło, że jego stary to milioner bo sam z siebie się nigdy nie chwalił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@omajgydnes: ja pamiętam taki serial z lat ~2000 chyba na polsacie leciał. W każdym razie w jednym odcinku była scena jak żona poprosiła męża o kasę na sukienkę a ten ostentacyjnie wyjął portfel i dał jej chyba 3000 zł ot tak jakby dał podał jej chusteczkę ( ͡º ͜ʖ͡º).

Gówno burza w mediach się rozkręcała przez kolejny miesiąc o tą właśnie scenę (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@omajgydnes: a bym #!$%@? chciał oglądać ludzi z 30m2 mieszkan, robiących po 12h za minimalną krajową, to bym z okna wyjrzał a nie telewizje oglądał
Żeby być topową "dziewczyną z OnlyFans" i robić lekką ręką 20k$ to trzeba trochę tej dupy poświęcić. Nikt jakiś no-name losowych Julek nie będzie sponsorować na więcej niż 1000 złotych miesięcznie. Dobre do kieszonkowego, niezbyt dobre do utrzymywania się w Warszawce tylko z tego xD


@niochland: Ciągle kisnę z tego artykułu w NYTimes gdzie dziennikarka ubolewała nad dziewczynami, które skarżą się, że zarabiają na OnlyFans gorzej niż w fastfoodzie, a to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@omajgydnes: nie każdy serial. Taka chyłka (stara adwokat, współwłaścicielka kancelarii) jeździ Lexusem i ma modne mieszkanie, a jej aplikant kupił 20 letnie auto i mieszka w wynajmowanym mieszkaniu
@omajgydnes: Świat według Kiepskich. Jest przaśnie, jest biednie bądź max przeciętnie (Paździoch krezus). A każdy ma mieszkanie ma na własność. Ferdas byczy się na całkiem sporym kwadracie. Gdy Waldek z Jolasią wracają z Ameryki to cyk i lądują na Tarnogaju we Wrocławiu i temat ucięty. W serialu nigdy nie było słowa o tym, żeby kupili mieszkanie za dolary, wręcz przeciwnie - wrócili z Ameryki z gołymi dupami i objadają cały czas
źródło: comment_1630184801sRTGMjHQbrnCfdRMomncYE.jpg
@nairoht: "@omajgydnes: a potem wykopki lat 18 mysla ze w realnym swiecie jest tak samo xD"

Gorzej jest jeszcze pozniej, jak rozowe (mialem taka) ogladaja takie filmy/seriale i tez mysla, ze w wieku 23-25 kazdy tak ma i one tez tak chca. Twierdza, ze 'nic nie robimy, a kazdy to z zycia korzysta'. A same nie maja pracy.
Pismaki, albo ci co biegają za sensacją po mieście to jest mniej więcej poziom zarobków dobrego robola z nadgodzinami.


@omajgydnes: chyba robola na magazynie. Na budowie czy w innym zawodzie z konkretnym fachem zarabia się sporo więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3k dla szeregowego dziennikarzyny to tylko w jakimś bardziej znanym piśmie czy takim z dofinansowaniem od rządu XD
Ręka rękę myje - m. in. dzieje się tak, ponieważ te seriale bardzo często są kręcone w mieszkaniach tych "aktorzyn" i są wykorzysystywane jako "studio" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Samonapędzająca się maszynka na pieniądze. Ale ktoś to przecież ogląda ...