Wpis z mikrobloga

@MyOwnWorstEnemy: A mnie #!$%@? jak przychodzisz np sklepu motoryzacyjnego trzymając się tematu mema i mówisz konkretnie co potrzebujesz np. wycieraczkę 48cm giętą, mocowana na haczyk. Myślisz, że ją dostaniesz od razu? Ooo nie nie. Musi paść pytanie "A DO JAKIEGO TO SAMOCHODU?" Jeszcze niech mu się coś nie zgodzi z katalogiem, o panie. Miałem raz tak to normalnie jakbym musiał się tłumaczyć ze swojego zakupu, a to po prostu ktoś kiedyś
@BulgarskiTaboret: odpowiedź jest prosta, do sklepów motoryzacyjnych przychodzi tyle debili, że nie masz pojęcia. Oglądają kanały motoryzacyjne ( nie jestem na bakier czasami zbyt łatwo idzie im naprawa xdd), albo ego wywalone poza skalę, serio trochę siedziałem w temacie to wiem co mówię. Najgorzej bo przy zamkniętych opakowaniach czy częściach delikatnych jak właśnie uszczelka pod głowicę, tarcze hamulcowe ( serio one są delikatne) semmeringi. Jak kupisz to średnio ktoś chce na
@Krupetto1: @agaciksa: Nie bo to po prostu #!$%@?. Auto robione z tego co akurat było w magazynie, jedno będzie miało rozrząd z ząbkami numer 1 a auto zrobione już tydzień później z ząbkami numer 2 bo akurat takie koła rozrządu Heniek z magazynu zabrał. Tak samo nagrzewnice, panele sterujące i cała reszta.

A potem MATKO BOSKO JAK FSO MOGŁO UPAŚĆ TAKIE DOBRE AUTA.
@Pandzior: Miałem przypadki że nawet z vinu numer części nie był jednoznaczny i trzeba było sprawdzać co jest dokładnie zamontowane. Ale w większości przypadków to sobie sprawdzam w katalogu części po ginie numer i po tym numerze szukam zamienników i albo zamawiam przez neta albo z tym numerem idę do sklepum
@BulgarskiTaboret: Witam, ja z branży. Jak dystrybutor zgłasza reklamację od klienta że coś nie pasuje, a dobre kupił to leci pytanie o szczegółowe dane dotyczące pojazdu, kontrola z katalogiem, kontrola danych w TecDoc’u i jak pojazd klienta nie zgadza się z tym co się tam znajdzie to reklamacja odrzucona ( ͡ ͜ʖ ͡) stad pytania sklepów motoryzacyjnych i dystrybutorów części „do czego to ma być?”
@MyOwnWorstEnemy: Kurde pamietam jak poszedłem do takiego sklepu i mówię że potrzebuję odbojów amortyzatora do Volkswagena. Czekałem 15 minut aż typ obsłuży jednego klienta przede mną. Jak kończył go obsługiwać to zadzwonił klient na telefon, rozmowa 10 minut, przychodzi moja kolej to a jakie auto? Pan pokaże dowód rejestracyjny, to przepiszę VIN w 5 minut, panie w katalogu coś mi się nie zgadza. Jak już pokazałem mu zdjęcie na Allegro to
@MyOwnWorstEnemy poszedłem ostatnio po zwykły odpowietrznik do zacisku hamulcowego na gwint M10x1, mówię od razu co mi trzeba a tutaj pytania "a jaki samochód?" "Jaki rocznik?" "Jaki silnik?" "Jaki system hamulcowy?" "Hamulce tył czy przód?" itp. Jak podałem jak to samochód to było "a to opłaca się jeszcze taki samochód naprawiać?"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MyOwnWorstEnemy: miałem kiedyś Kia Ceed i chciałem kupić akumulator. Babka chciała mi sprzedać aku bez tego rantu na dole bo "w kijankach akumulator przykręca się od góry". Mówiłem jej ze 10 razy że od dołu. A ta dalej swoje. "katalog nie kłamie proszę pana". To jej powiedziałem żeby wyszła na parkin i zobaczyła jak jest montowany. A ta dalej swoje i nie będzie wychodzić. Olałem ten sklep. Kupiłem w innym i
@GrafikaUltraHaDe: odbieranie telefonów to jest bezczelność a robią to na porządku dziennym. Ostatnio czekam w kolejce, typek odebrał telefon i sobie 10 minut gadał, pewnie z jakimś znajomym mechanikiem, o osłonie silnika do citroena jumpy.

A kiedy musiał mnie obsłużyć to wielka łaska bo klient przyszedł do sklepu i trzeba wstać po część. Na szczęście sklepów jest wiele i już nigdy się tam nie pojawię.
@kupczyk: Mój tata potrzebował opony do Zafiry A rocznik 2003. No i podaje rozmiar, i indeks prędkości około 250 km/h. Gość coś tam pod wąsem zaczął bulgotać, że do Zafiry takie opony nie są potrzebne. Tylko nie chciał przyjąć do wiadomości, że wersja OPC już się trochę rozbujać potrafi, i 220 można nią polecieć xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MyOwnWorstEnemy: zamówiłem znajomemu klocki i tarcze do Mazdy po vinie. Nic nie pasowało. Serwis mu podał numery na oryginalne części, tarcze inne - większe niż te co zamówiłem, za to numer na klocki ten sam co mi wyszedł i nie ma opcji, żeby źle crossowało bo we wszystkich hurtowniach pokazywało te same co mu zamówiłem. Zacząłem szukać po katalogach hurtowni do CX5 i lipa, te same. W końcu na eBayu trafiłem
@Tereperepumpum: @WstretnyOwsik: @Pandzior: dobór części może się wydawać prosty ale niestety tak nie jest. Weźmy np. same tarcze hamulcowe gdzie występowały czasami nawet trzy rodzaje. Niestety w przypadku samochodów z grupy VAG często katalogi nie są w stanie odczytać kodu. Jeżeli jest problem z doborem części zamawiamy dla klienta dwa a czasem nawet trzy rodzaje i po montażu zwraca pozostałe części.

przyszedł koleś i normalnie zapytał o aparat zapłonowy
@Cobesh: @epll: #!$%@? jak potrzaskani. Po prostu 90% czesci do tego auta niema we współczesnych katalogach. A wzieło się to z dawnych realiów sprzedazy czesci w polsce. Czesci do takich aut kupowało się zazwyczaj w małych sklepikach u januszy, ktorzy wyszczególniali rodzaj części jako "stary typ czy nowy typ" a producenta jako "państwowe czy prywatne",do tego mało który znany producent klepał do takiego auta potrzebne rzeczy, bo polaka w latach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja to już jak mogę to wręcz wyszukuje po hurtowniach konkretny numer części, a w hurtowniach i tak im potem wyskakują po 3 różne rodzaje xD
a z Civicami to jest ciekawa sytuacja ponieważ część katalogów ma źle opisane modele i tak oto u jednego dystrybutora Civic V to już VI a u innego znów VI to V.


@breskali: z 10 lat temu wszystkie katalogi opisywały IV (np. EC8, ED6) jako III, CHGW dlaczego. Od paru lat się ogarnęli w tych intercarsach czy fotach, ale że V z VI jeszcze mylą, to nie wiedziałem. Swoją drogą, jak
@michal939: Nie po prostu było montowane tam to co akurat było w pudełkach. Pierwszy przykład to ten pasek rozrządu właśnie, były dwa rodzaje. Nagrzewnice tak samo dwa rodzaje. Wspomaganie? Dwa rodzaje.

Wszystko tam losowo leciało i w katalogach nie było podziału, że win od XXX do XXX to wspomaganie numer 1 a od YYY do YYY wspomaganie numer 2.

Już nie mówiąc o wersjach typu karetki które czasem były składane z