Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu moja koleżanka rozpoczęła dietę. Na śniadanie zamiast kanapek jadła dużą miskę musli z maślanką. Zwróciłam jej wtedy uwagę, że musli to prawie sam cukier, i o ile jest zdrowe i zawiera dużo witamin, w ten sposób prędzej przytyje niż schudnie. Koleżanka zaczęła się ze mną spierać i dołączyły do niej dwie osoby z biura twierdząc, że nie mam racji bo musli jest zdrowe. Dzisiaj spytałam się ile koleżanka schudła przez niecały miesiąc. Nic.

#phyrexiacontent #dieta #logikarozowychpaskow #przemyslenia #jedzenie #pracbaza #zdrowie #musli
  • 148
@Phyrexia: jprd pyrexia jak się nie ma wiedzy w jakiejś dziedzinie to się nie otwiera gęby XD człowiek nie zejdzie z dużej dawki kalorycznej nagle w jeden dzień. Jak była przyzwyczajona do węglowodanów czy cukru to ich nie odstawi od razu. A jak tak zrobi to organizm będzie jej wmawiał że jest głodna może nawet zasłabnąć
@Phyrexia: jprd pyrexia jak się nie ma wiedzy w jakiejś dziedzinie to się nie otwiera gęby XD człowiek nie zejdzie z dużej dawki kalorycznej nagle w jeden dzień. Jak była przyzwyczajona do węglowodanów czy cukru to ich nie odstawi od razu. A jak tak zrobi to organizm będzie jej wmawiał że jest głodna może nawet zasłabnąć


@SarahC: Nie zaslabnie co najwyzej przez pierwsze dwa tygodnie moze czuc sie bardziej osowiala
Możesz mi to wyjaśnić, bo coś mi śmierdzisz fanatykiem keto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Variety: A co tu jest do wyjaśniania. Sam sposób określania kaloryrki jedzenia jest #!$%@? absurdalny bo przelicza się jedzenie na ciepło (tak w dużym skrócnie) pomijając miliard czynników.

Tutaj masz wpływ cukru na metabolizm
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2440595/

tl;dr zwierzęta które spożywały wodę z dodatkiej cukru tyły bardziej niż te które jadły WIĘCEJ ale bez dodatku
@KochanekAdmina: >#!$%@?ć 500kcal z cukru i 500kcal z tłuszczu nie odłożą się w organiźmie w takim samym stopniu. Myślałem że to już powszechna wiedza xD Przecież to nawet na chłopski rozum inaczej się będzie metabolizować <

Możesz mi to wyjaśnić, bo coś mi śmierdzisz fanatykiem keto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Variety: Tluszcz bardzo ciezko odklada sie w organizmie, no chyba ze lecisz na postach, a wegle
Dodatkowo większość ludzi nie potrafi oszacować ile kalorii przyjmuje a tylko na deficycie chudniemy


@Atencyjna_Panda: ale liczba potrzebnych kalorii jest różna w zależności od trybu życia i aktywności osobniczej. Więc ten deficyt jest indywidualny i niemierzalny na dobrą sprawę, tylko szacowany na oko. A na oko to chłop w szpitalu umarł...
@Phyrexia: > Musli składa się w około 63% z węglowodanów, więc przestań się błaźnić. Mam rację, że jest tuczące.
Kto Ci takich bzdur nakładł do głowy, że TYLKO węglowodany tuczą?
Chudnie się od deficytu kalorycznego - niezależnie, czy jedząc mcdonalda czy zbilansowane posiłki (choć wiadomo, że to drugie będzie lepsze dla organizmu).
Kto Ci takich bzdur nakładł do głowy, że TYLKO węglowodany tuczą?


@beeduch: Nigdzie nie napisałam, że tylko one tuczą. Potrafisz wskazać gdzie to niby zrobiłam?

Chudnie się od deficytu kalorycznego - niezależnie, czy jedząc mcdonalda czy zbilansowane posiłki (choć wiadomo, że to drugie będzie lepsze dla organizmu).


To mit. Organizm spala najpierw węglowodany.
@Phyrexia liczenie kalorii to jednak must have żeby schudnąć bo niby jak inaczej wiedzieć, że jest się w ujemnym bilansie energetycznym. Jednak jest dosyć duża grupa ludzi, która bez dużego śniadania czuje się absolutnie głodna cały dzień. Ja np. jak mam wytrawne śniadanie to chodzi za mną słodkie cały dzień, a jak zjem owsiankę z owocami to już nie.
Musli składa się w około 63% z węglowodanów, więc przestań się błaźnić. Mam rację, że jest tuczące.


@Phyrexia: Zależy czy to węglowodany proste czy złożone. Złożone sycą na dłużej i nie powodują skoków cukru we krwi, więc nie są "tuczące" (zaspokajają głód na dłuzszy czas). A musli chyba zwiera sporo złożonych :D chociaż to zależy od rodzaju musli i trzeba by sprawdzić dokładniej
@Phyrexia: Za każdym razem jak w jakimś filmie czy serialu ktoś "przechodzi na dietę" i od razu musi jeść 3 liście sałaty i pół rzodkiewki to mnie skręca xd Takie podejście do diety w kulturze masowej tylko zniechęca ludzi do zdrowego trybu życia i utrwala właśnie taki pogląd jak ta twoje koleżanka - jak na opakowaniu jest napisane zdrowie lub "fit" to można #!$%@?ć ile się chce i będzie się zdrowym.
od kiedy o tym, czy chudniemy czy tyjemy decyduje rodzaj makroskładników, jakie przyjmujemy?


@fegwegw: od... zawsze? Wysokowęglowodaowych posiłków łatwiej zjeść więcej, przez to, że smakują, chce ich się więcej i trudniej zaspokoić głód, a w dodatku cukier, tłuszcz i białko róznie się zachowują po zjedzeniu, o czym masz choćby w linkach kilka komentarzy wyżej.

koleżanka nie schudła bo nie miała ujemnego bilansu kalorycznego. Nie ma znaczenia czy jesz kanapki, musli, ziemniaki