Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu moja koleżanka rozpoczęła dietę. Na śniadanie zamiast kanapek jadła dużą miskę musli z maślanką. Zwróciłam jej wtedy uwagę, że musli to prawie sam cukier, i o ile jest zdrowe i zawiera dużo witamin, w ten sposób prędzej przytyje niż schudnie. Koleżanka zaczęła się ze mną spierać i dołączyły do niej dwie osoby z biura twierdząc, że nie mam racji bo musli jest zdrowe. Dzisiaj spytałam się ile koleżanka schudła przez niecały miesiąc. Nic.

#phyrexiacontent #dieta #logikarozowychpaskow #przemyslenia #jedzenie #pracbaza #zdrowie #musli
  • 148
  • Odpowiedz
Nie wiem dlaczego ludzie sobie #!$%@? że człowiek to wór do którego wrzuca się kalorie xD Pomija się hormony, insuline, metabolizm itd. xD


@KochanekAdmina: Oho, mamy tutaj ketoświra XD

Przy zrzucaniu wagi tak naprawdę jedyną istotną rzeczą jest bilans kaloryczny, wiem że ketopajace nie są zbyt inteligentne i zaraz tu zaczniesz rzucać że człowiek który będzie jadł same tłuszcze albo same cukry inaczej straci wagę, ale w życiu nikt nie stosuje
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Phyrexia: Pytała Ciebie o zdanie? Kija się znasz, bo chudnie się od deficytu, a nie od tego co i ile sie je na śniadanie. Chocby jadła same takie musli całymi dniami, ale miała deficyt to by schudła, lol.


Poza tym, cóż czyni z Ciebie eksperta w dietetyce, że udzielasz ludziom niechcianych porad?

@tulipana:

Hmm nawiasem - więc nietaktem jest dawanie rad czy tym podobnym, gdy ktoś o nie nie pyta?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
bilans kaloryczny to jedyna rzecz która wpływa na utratę wagi


@Mandarex: Potwierdzasz w ten sposób tylko swój kompletny brak wiedzy w temacie. ¯_(ツ)_/¯

@Phyrexia:

Jest kluczowy, jednakże dochodzą do tego problemy hormonalne i inne. Jednakże tak - zazwyczaj bilans robi robotę.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: #!$%@? się znasz, jedzenie węglowodanów jedyne co powoduje że chce się bardziej #!$%@?ć, są to mniej sycące posiłki - ale jeśli ktoś ma dobrą psychę to schudnie również i na diecie węglowadanowej jak i na diecie tłuszczowej, po prostu na tej drugiej może być prościej, podstawa to ujemny bilans kaloryczny
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Akurat musli mega #!$%@? na chudnięcie. Jest strasznie mało sycące, więc człowiek z łatwością #!$%@? więcej niż powinien. Weź jej podeślij jakiś indeks sytości i niech #!$%@? gotowane ziemniaki. A poza tym, jedzenie wolniej powinno pomóc (można próbować jeść produkty które trzeba dłużej żuć). Produkty z błonnikiem też powinny bardziej zapychać bo spowalniają trawienie. No i najłatwiejsza rzecz do bilansu kalorycznego to zmiana tego co się pije, ale to też
  • Odpowiedz
@Phyrexia: ostatni tydzień siedziałem sam w domu, z lenistwa dla jednej osoby mi się gotować nie chciało, więc żywiłem się głownie pizza, kabanosami, mrożonymi zapiekankami i raz tylko zrobiłem Spaghetti. z 95kg zostało 94.2.
Gdybym jadł "zdrowiej" a tyle samo kalorii to ważyłbym tyle samo a czułbym się pewnie dwa razy lepiej.
Nie ma znaczenia czy zjesz czekolad na 2000 kalorii czy zjesz obiad mający tyle samo. Jedynie szybciej będziesz głodna
  • Odpowiedz