Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu moja koleżanka rozpoczęła dietę. Na śniadanie zamiast kanapek jadła dużą miskę musli z maślanką. Zwróciłam jej wtedy uwagę, że musli to prawie sam cukier, i o ile jest zdrowe i zawiera dużo witamin, w ten sposób prędzej przytyje niż schudnie. Koleżanka zaczęła się ze mną spierać i dołączyły do niej dwie osoby z biura twierdząc, że nie mam racji bo musli jest zdrowe. Dzisiaj spytałam się ile koleżanka schudła przez niecały miesiąc. Nic.

#phyrexiacontent #dieta #logikarozowychpaskow #przemyslenia #jedzenie #pracbaza #zdrowie #musli
  • 148
  • Odpowiedz
@Phyrexia: To jest główny problem przy odchudzaniu. Każdy myśli, że produkt uważany za zdrowy można jest w dużej ilości, co jest błędem. Dodatkowo większość ludzi nie potrafi oszacować ile kalorii przyjmuje a tylko na deficycie chudniemy. No, ale widać koleżanka wie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Phyrexia: pomijasz fakt, że takie musli może ja sycić na dłużej niż kanapka. O ile nie musi być zdrowsze, to może opóźniać jej kolejny posiłek ¯\_(ツ)_/¯ i to nie jest zasada, ale po co się w ogóle wtracasz do tego, co kto je?
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: a ile waga pokazuje? jak mniej to schudłaś
jak więcej to zgrubłaś
możesz schudnąć na samej czekoladzie tylko musisz jeść mniej kalorii niż organizm potrzebuje
tak, to trudne
dlatego się poleca różne specjalne produkty, których się można #!$%@?ć a nie mają dużo kalorii
makaron i ryż do nich nie należą
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Niestety ludzie to debile i wolą żyć w niewiedzy i wyparciu rzeczywistosci zamiast skupic sie na faktach, a fakty są takie, że trzeba zacząć liczyc kalorie, a przy okazji stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe, dlatego nie ma co zwracac na to uwagi. Trzeba było wlasnie poklepac koleżanke po plecach, pochwalic za zmiane, a nawet powiedziec, że odkąd je "zdrowiej" to wygląda promienniej/lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Phyrexia: A chleb to co? Też sam cukier, jak ciemny to jeszcze błonnik. Muesli często poza płatkami zbożowymi zawiera też jakieś owoce, orzechy (tutaj najzdrowszy składnik - może i kaloryczne, ale da się nimi najeść), więc nie jest niezdrowe, ale też nie jest tak, że można pożreć wielką michę.
  • Odpowiedz