Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu moja koleżanka rozpoczęła dietę. Na śniadanie zamiast kanapek jadła dużą miskę musli z maślanką. Zwróciłam jej wtedy uwagę, że musli to prawie sam cukier, i o ile jest zdrowe i zawiera dużo witamin, w ten sposób prędzej przytyje niż schudnie. Koleżanka zaczęła się ze mną spierać i dołączyły do niej dwie osoby z biura twierdząc, że nie mam racji bo musli jest zdrowe. Dzisiaj spytałam się ile koleżanka schudła przez niecały miesiąc. Nic.

#phyrexiacontent #dieta #logikarozowychpaskow #przemyslenia #jedzenie #pracbaza #zdrowie #musli
  • 148
dieta są dla ludzi chorych


@GordonShumway: Nie wychodziłabym aż tak daleko. Ja nie liczę kalorii ale też regularnie ćwiczę, lubię biegać, unikam korzystania z windy, jeżdżę na rowerze, w weekend odwiedzam koniki, w domu przysiady na krągłe dupsko. Poza tym jem to na co mam ochotę, ale ograniczam mocno słodycze. Waga kilka kilogramów powyżej idealnej dla mojego wzrostu bez pilnowania ile co ma kalorii. ¯\_(ツ)_/¯
@Phyrexia: Ale zdajesz sobie sprawę że można jeść w mc donaldzie i chudnąc? Wystarczy mieć ujemny bilans kaloryczny. Może miała to wliczone w dzienną liczbę kalorii? Ale ty oczywiście musiałaś się wtrącić. Chciałaś zabłysnąć a wyszło jak zawsze.
od kiedy o tym, czy chudniemy czy tyjemy decyduje rodzaj makroskładników, jakie przyjmujemy?


@fegwegw: Od zawsze.

Nie wiem dlaczego ludzie sobie #!$%@? że człowiek to wór do którego wrzuca się kalorie xD Pomija się hormony, insuline, metabolizm itd. xD Oczywiście nie twierdze że można tyć jedząc 100kcal dziennie, ale to trochę bardziej skomplikowane niż "WEŹ KALKULATOR I OBETNIJ 500KCAL" xD

#!$%@?ć 500kcal z cukru i 500kcal z tłuszczu nie odłożą się
@Phyrexia a ja się tu troche z Toba zgodzę - mimo że większość Mirków cos tam #!$%@? o kaloriach. Oczywiscie maja one pierwszorzedne znaczenie, ale tez masz rację, że musli(takie kupione w opakowaniu) to jest GÓWNO, SYF I PRAKTYCZNIE SAM CUKIER - zjedzone o poranku #!$%@? nam glukoze pod sam sufit(ktorej nie zużyjemy) i nie jest to zbyt zdrowe, bo organizm musi wyrzucic wiecej insuliny, żeby sobie z tym poradzić.

Mozna sobie
@Phyrexia: mmm, współczuje. ile to ja sie takich ulanych grażynek nasłuchałem.
a potem zdziwienie, jak to, jem ciasto, kebaby, pizze a i burger sie zdaży?
bilans energetyczny, that`s all. nie ma drogi na skróty. nie ma magicznej metody.
OPowi bardziej chyba chodziło o to, że ludzie często nie mają żadnej świadomości żywieniowej na diecie i nie czytają etykiet. W podświadomości mają, że coś z założenia jest zdrowe więc mogą się pod korek nafutrować. Coś analogicznego, jak dawanie dziecku do picia kubuś waters zamiast coli - to dużo zdrowsze, bo przecież nazywa się woda, więc pij do oporu Brajanku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KochanekAdmina: >#!$%@?ć 500kcal z cukru i 500kcal z tłuszczu nie odłożą się w organiźmie w takim samym stopniu. Myślałem że to już powszechna wiedza xD Przecież to nawet na chłopski rozum inaczej się będzie metabolizować <
Możesz mi to wyjaśnić, bo coś mi śmierdzisz fanatykiem keto ( ͡° ͜ʖ ͡°)