Wpis z mikrobloga

Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo to #gastronomia. Rejestracja przez apkę w telefonie, potem dosłownie 5 min w urzędzie i gotowe. Zadnych kas fiskalnych, itp represji. Podatki? Przecież jeszcze nic nie zarobiliśmy. Podatki to będziemy płacić jak nam obroty wejdą na poziom sześcio cyfrowy. I tak się tu żyje w tym komunistycznym reżimie.
#tosachiny #chiny #dzialalnoscgospodarcza #podatki #zus
Pobierz LuckyStrike - Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo t...
źródło: comment_16286622560vdoseSKEyvxOKaGnHIKC0.jpg
  • 220
via Wykop Mobilny (Android)
  • 93
Nie wiem do końca jak to wygląda zabranianie wyjazdu Ujgurom. W końcu jednak trochę z nich wyjeżdża. Nie zdziwiłbym się gdyby władze utrudniały życie przede wszystkim tym którzy są zaangażowani w antychińską działalność i im rodzinom.

Oglądałem parę programów telewizji zachodnich, gdzie Ujgurzy poza Chinami żalili się, że ich rodziny mają ciężko. I zwykle te osoby były zaangażowane w jakieś antychińskie organizacje w Europie czy USA. Trudno mi stwierdzić czy te prześladowania
@romek898: Dogadaj z tymi znajomymi to dokładnie. Duża szansa, że problemem było dostanie wizy do UK, czy dostanie się na studia. A nie sam wyjazd. No chyba że to rodziny jakiś urzędników - to wtedy jak pisałem wcześniej inna sprawa.
To fakt, że inne kraje utrudniają Chińczykom wjazdu. Głupia wiza Shengen na wakacje w Europie to mega problem z koniecznością np pokazywania stanu konta bankowego.
@romek898:

Ale zdajesz sobie sprawę, że Ujgurzy są u siebie i to Chiny im zabierają wolność?To tak jakbyś miał pretensje, że Indianie byli zaangażowani w walkę przeciwko władzom amerykańskim. Idź robić fikołki w cyrku, klaunie.


Jeśli chcemy zaglądać tysiące lat do tyłu, to Chińczycy Han byli pierwsze w Xiyu, a Ujgurzy są napływowi. Ale ze względu na to że takie patrzenie nie ma sensu, to zarówno Han jak i Ujgurzy są
za grube wałki na państwowej posadzie kara śmierci z poprzedzona pokazowym procesem emitowanym w tv i zwieńczona publiczna egzekucją


@LuckyStrike: jest gdzieś może to prawo zapisane w jakimś dokumencie, a najlepiej przetłumaczone na polski? - jest taka pewna kraina, w której przydałby się podobny zapis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakie #!$%@? obozy koncentracyjne? Idź pan w #!$%@?. Nie chce mi się przerabiać tej samej gownogadki po raz 100 na wypoku. Wierzcie sobie w co chcecie. Mam na to #!$%@?


@LuckyStrike: dasz link do miejsca w którym o tym opowiadasz? Można znaleźć np Johna Oliviera filmik o tych "reeducational camps" ale znajoma chinka też się zapiera, że to bzdury. Co prawda na dowód ma książkę "truths and lies about xinjang" wydaną
kiedy nowy film na kanale? Od dawna obiecujesz a nic nowego sie nie pojawiło


@12lat25cm: powstał drugi kanał: To są Chiny DZIENNIK: https://youtube.com/channel/UCiVd5oPXbxnk6o0YXz87jIQ
Będziemy tam codziennie publikować filmy w stylu vlog codzienny i będzie można obserwować nasza hamburgerową przygodę w Chinach. Główny kanał również wraca ale tam będą filmy raz na tydzień i trochę bardziej ambitne pod względem montażu, narracji i merytoryki. Cała akcja startuje pod koniec sierpnia.
@LuckyStrike:

prowadzę już działalność ale nie gastronomiczną, raz zapłaciliśmy podatek bo fabryka nie chciała się ustawić na gotówkę od naszej marzy wiec wystawiliśmy fakturę ale taka „cywilną” tzn na osobę a nie firmę i zapłaciliśmy 5%


w sensie jak się rozliczasz gotówką to bez żadnych faktur i rachunków? Nie #!$%@? się, po prostu pytam